Çocuğuma Hediye Verildi mi?

Eğitim uzmanları üstün yetenekli çocukları belirlemek için gözlem ve değerlendirme testlerini kullanır. Evde de ebeveyn veya bakıcı olarak arayabileceğiniz işaretleri öğrenin.

Çocuğuma Hediye Verildi mi?

Üstün Zekalı Çocukların Ortak Özellikleri ve Özellikleri

20 Mar, 2019 1187

Üstün yetenekli çocukları akranlarından ayıran özellikler ve özellikler nelerdir? Bu eşsiz bilişsel, sosyal, duygusal ve dilsel özellikleri tanımlamak mutlaka zor değildir. Aslında, eğitimli göze, yetenekli bir çocuğu tespit etmek oldukça kolay olabilir. Bir ebeveynin o kadar eğitilmemiş bir gözüne rağmen, bir çocuğun diğer çocuklar gibi olmadığını fark etmek kolaydır.

Çocuğuma Hediye Verildi mi?

Patolojikleştirme Normal Üstün Zekalı Davranış

14 Mar, 2019 586

Oğlum gençken ve öğretmenler bana DEHB olduğunu söyleyip durduğunda bu kavramı öğrendim. Biri bana ilk defa DEHB olduğunu söylemişti, altı yaşlarında ve birinci sınıftaydı. Kendisi tarafından öğretilen bir okuyucuydu ve birinci sınıftayken akıcı bir okuyucuydu, sekiz yaş ve üstü çocuklar için kitap okuyordu. Umutsuzca evde olduğu gibi okulda bilim hakkında kitaplar okumak istedi ancak öğretmen buna izin vermedi. Önce gerekli materyali okuduğu, sonra başka kitap açmasına izin verilmeden önce anlama testlerini geçtiği konusunda ısrar etti. Ona işkence gibiydi ve kendisini evde bekleyen kara delikler hakkında kitapları olduğunu bildiği zaman, arka bahçedeki bunnies okumaları boyunca hala oturmakta çok zorlanmıştı.

Çocuğuma Hediye Verildi mi?

Çocuklarda Erken Mayıs İşaret Yeteneklerini Okumayı Öğrenme

13 Mar, 2019 365

Çocuklar giderek daha genç yaşta okumayı öğreniyorlar. Sonuç olarak, birçok kişi erken okumanın çocuğun yetenekli olduğunun bir işareti olup olmadığını sorguluyor. Ama bu doğru mu?

Çocuğuma Hediye Verildi mi?

Çocuğunuzun Hediyeli Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

13 Mar, 2019 285

"Çocuğum yetenekli mi?" Bu, birçok ebeveynin sorduğu bir soru. Cevabı bulmak her zaman kolay değildir, çünkü yetenekli çocuklar bireylerdir. Üstün yetenekli olmayan çocukların diğer üstün yetenekli olmayan çocukların olduğu gibi birbirlerinden farklıdırlar. Bununla birlikte, ortak bir takım özellikleri ve özellikleri vardır. Çocuğunuzun yetenekli olup olmadığını merak ediyorsanız, bu ortak özelliklere bakın ve bunlardan kaçının çocuğunuza uyduğunu görün. Çocuğunuzun gelişimsel kilometre taşlarına ne kadar çabuk ulaştığı gibi başka şeyleri de kontrol edebilirsiniz.