Ebeveyn

Evlat Edinme ve Koruyucu Bakım

Irklararası Evlat Edinmeyi Düşünmek

20 Mar, 2019 846

Kendi ırkınızın dışında evlat edinmek büyük bir karardır. Aynı zamanda tartışmalı. Beyaz bir ailenin ırkçılığın üstesinden gelmek için siyah bir çocuğu uygun şekilde hazırlayıp hazırlayamayacağına dair sorular devam etmektedir. 1994'deki Çok Etnik Yerleştirme Yasası ve 1996'da yapılan revizyonlar sayesinde, bir evlat edinmeyi yasaklamak ya da sadece evlat edinen ebeveynlerin veya çocukların ırkına dayanarak evlat edinmeyi geciktirmek yasaya aykırıdır.

Çocuk velayeti

Velayeti Değiştirme İsteği Nedenleri

20 Mar, 2019 756

Mevcut velayet düzenlemesi artık onlar için çalışmayan ebeveynlerin mahkemede bir velayet değişikliği talep etmeleri gerekebilir. Bir ebeveynle iletişim kurma girişimlerinden sonra, başka bir ebeveynin mevcut çocuk velayeti sözleşmesini değiştirmek isteyebilmesi için birkaç neden vardır. Bir ebeveynin çocuk nezaretinde değişiklik yapmayı düşünmesinin nedenleri hakkında daha fazla bilgi.

Tek Ebeveynlik

Ebeveyn Kaybı Sonrası Çocuk Terk Etme Sorunları

20 Mar, 2019 589

Eksik bir ebeveynle birlikte büyümek, çocukları derin bir utanç ve kayıp duygusuyla bırakabilir. Ve yoksunluk gönüllü göründüğünde, etki daha da yoğun olabilir. Çocuğun perspektifinden bakıldığında, bir ebeveynin iyi bir sebep olmadan yer almamayı tercih ettiğini hayal etmek zor. Ne yazık ki, çocuklar yanlış sonuç çıkarmaya ve hatalı olmaları gerektiğini varsaymaya karşı inanılmaz derecede savunmasızlar. Bu korku ve suçluluk, çocukların kendilerini doğal olarak kendilerini değersiz hissetmelerine neden olabilir. Yine de umut var. Kalan ebeveyn olarak, çocuğunuzu desteklemek ve kendine güvenini geliştirmek için yapabileceğiniz birçok şey var.

Büyükanne ve Büyükbabalar İçin

Torunları ile Başarılı Sleepovers Nasıl Olur

20 Mar, 2019 648

Torunlarla pijama partisi yapmak hayatlarının daha büyük bir dilimini paylaşmak gibidir. Büyükanne ve büyükbaba yatmadan önce davranışlarını kontrol ederler, huysuz veya neşeli bir şekilde uyanıp uyanmadıklarını görür ve birlikte kahvaltının tadını çıkarırlar.

Zorluklar

9 Endişeli Bir Çocuğa Yardım Etme Stratejileri

20 Mar, 2019 618

Çocuğunuz yatağın altında gizlenen canavarlar için endişe duyuyor ya da okulda sunum yapma konusunda endişeli olsun, tüm çocuklar bazen endişe yaşarlar.

Üstün Zekalı Çocukların Sosyal ve Duygusal Zorlukları

Üstün yetenekli üstün yetenekli öğrenciler

20 Mar, 2019 369

Küçük çocuğunuz öğrenmeyi sever, çabuk öğrenir ve sonsuz sorular sorar. Çocuğunuzun tüm ev ödevlerini son derece iyi tamamladıktan ve tüm sınavlara girmesinden sonra, tam olarak A ile rapor kartları imzalamayı umuyorsunuz. Okulun ilk birkaç yılında beklentileriniz karşılandı. Bununla birlikte, bir yıl (genellikle üçüncü veya dördüncü sınıf), çocuğunuzun C's ile bir rapor kartı ve belki de bir – gasp – D getirdiğinde kafanız karışır ve şok olur!

Yetenekleri beslemek

Üstün Zekalı Çocuklara Özel Bir Okul Seçmek

20 Mar, 2019 357

Üstün yetenekli çocukların ebeveynleri, devlet okullarına bir ana sebepten alternatifler aramaktadır: çocuklarına mümkün olan en iyi eğitimi vermek istiyorlar. Bu, diğer ebeveynlerin çocukları için istediklerinden farklı değildir. Bununla birlikte, doğru okulu bulmak zor olabilir. Devlet okulu yetenekli bir çocuğun ihtiyaçlarını karşılayamazsa, ebeveynler ana okulu ya da özel bir okul arayabilirler. Ancak, evde eğitim, devlet okuluna alternatif arayan her aile için doğru veya hatta mümkün değildir. Bu özel okulları terk eder.

Çocuğuma Hediye Verildi mi?

Üstün Zekalı Çocukların Ortak Özellikleri ve Özellikleri

20 Mar, 2019 1150

Üstün yetenekli çocukları akranlarından ayıran özellikler ve özellikler nelerdir? Bu eşsiz bilişsel, sosyal, duygusal ve dilsel özellikleri tanımlamak mutlaka zor değildir. Aslında, eğitimli göze, yetenekli bir çocuğu tespit etmek oldukça kolay olabilir. Bir ebeveynin o kadar eğitilmemiş bir gözüne rağmen, bir çocuğun diğer çocuklar gibi olmadığını fark etmek kolaydır.

Özel İhtiyaçlar

Bir Çocuğun Özel İhtiyacı Varsa

20 Mar, 2019 862

Özel ihtiyaçlar, hızlıca çözülenlerden, yaşam için zorluk yaratacak olanlara ve derin olanlara nispeten yumuşak olanlara kadar çok çeşitli teşhisler için kullanılan bir terimdir. Gelişimsel gecikmeleri, tıbbi durumları, psikiyatrik durumları ve çocukların potansiyellerine ulaşabilmeleri için konaklama gerektiren doğuştan gelen durumları kapsar. Sebep ne olursa olsun, atama faydalıdır. İhtiyaç duyduğunuz hizmetleri almanıza, uygun hedefler belirlemenize ve çocuğunuzla ve ailenizin karşılaşabileceği stresleri anlamanıza yardımcı olabilir.

Özel Eğitim

Bireysel Eğitim Programının 8 Temel Bileşeni

20 Mar, 2019 393

Bireysel Eğitim Programı (IEP) öğrenme bozukluğu olan çocuklar ve diğer engelli tipleri için özel eğitim programlarının temel bileşenidir. Yol haritası görevi gören, çocuğunuzun nerede olduğunu, nereye gitmesini istediğinizi ve oraya nasıl gideceğini belirleyen bölümlerden oluşur.