Zorluklar

Ebeveynlik her gün benzersiz zorluklar getirir. Bütün ebeveynler yüzleşir ve üstesinden gelir. Günlük talepler, sorular ve daha fazlasıyla başa çıkmak için uzman tavsiyesi alın.

Zorluklar

9 Endişeli Bir Çocuğa Yardım Etme Stratejileri

20 Mar, 2019 618

Çocuğunuz yatağın altında gizlenen canavarlar için endişe duyuyor ya da okulda sunum yapma konusunda endişeli olsun, tüm çocuklar bazen endişe yaşarlar.

Zorluklar

Çocuğunuzun neden dışarı hareket olabilir nedenleri

18 Mar, 2019 318

Çocuğunuzun neden hareket etmesi için bazı nedenler nelerdir? Çocuğunuzun düzenli öfke tantrums olup olmadığını, ya da sadece son zamanlarda ve aniden meltdowns başladı, davranış nedeni almak sorunu giderilmesi önemli bir ilk adımdır.

Zorluklar

Çocuklarla Engelli Hakkında Nasıl Konuşulur

14 Mar, 2019 331

Disleksi olan bir akrandan tekerlekli sandalye kullanan bir kuzene, çocuğunuz engelli insanları merak ediyor olabilir. Çocuğunuzla engellilik hakkında konuşmak, bazı insanların neden farklı göründüğü, konuştuğu, davrandığı veya biraz hareket ettiği konusunda daha iyi bir anlayış kazanmasına yardımcı olabilir.

Zorluklar

15 Ebeveynler için Öz Bakım Stratejileri

13 Mar, 2019 330

Ebeveyn olduğunuz an, odak noktanız yeni neşe paketinize bakıyor. Çocuğunuz bir bebekden bir yürümeye başlayan çocuğa ve ötesine doğru büyüdükçe, dikkatinizi kendinize bakmaya geri döndürmenin zor olduğunu görebilirsiniz.

Zorluklar

Sözsüz Çocuğunuzla İletişim Kurmak

13 Mar, 2019 352

İnsanlar bir çocuğun sözsüz olduğunu duyunca, genellikle otizmi (ASD) düşünürler. Bazı ASD'li bireyler sözsüz olsa da, çocuğun kısa veya uzun vadeli, sözsüz olmasına, sözsüz olmasına veya ortaya çıkan veya geciktiren sözlü becerilere neden olan çeşitli başka koşullar vardır. Bunlar, sözel olmayan öğrenme engellerini (NVLD), çocukluk çağı konuşma aprakzisini ve çeşitli konuşma ve dil bozukluklarını içerir.

Zorluklar

15 Çocuklar İçin Başa Çıkma Becerileri

11 Mar, 2019 496

Çocuklar, tıpkı yetişkinlerin yaptığı gibi çok çeşitli duyguları deneyimler. Birkaç isim için sıkılmış, endişeli, üzgün, hayal kırıklığına uğramış, utanmış ve korkmuş hissedebilirler. Birçoğumuz günden güne herhangi bir sayıda duygu yaşarken, onlarla nasıl başa çıkacağımızı ya da nasıl baş edeceğimizi öğretmemize gerek yok.