Sağlıklı Çocuklar

Coronavirüs (COVID-19)

basvuru.turkiye.gov.tr – E-devlet üzerinden ücretsiz maske başvurusu

6 Nis, 2020 660

Corona virüs  (COVID-19) ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın çalışmasıyla birlikte, online E-Devlet üzerinden tüm vatandaşlara ücretsiz maske...

Coronavirüs (COVID-19)

Gebe Kadınların Coronavirüs Hakkında Bilmeleri Gerekenler

29 Mar, 2020 629

Eğer varsa hamile , bunu hızla dünya genelinde yayılıyor yeni coronavirüs’le COVID-19, endişe hissederiz doğal. Virüsün birçok vakası hafif olmasına...

Aktif oyun

Havuz Şehriyesi Oyunları ve Etkinlikleri

2 Şub, 2020 409

Çocuklarınız havuz erişte oyunları oynar mı? Köpüklü yüzme havuzu eriştesi, yaratıcı, aktif bir oyun için mükemmeldir. Bunlar ucuzdur (dolar deposunu kontrol edin veya yaz sonunda alışveriş yapın), içeride ve dışarıda güvenlidir ve tırtıklı bir bıçak kullanarak farklı boyutlarda ve şekillerde kesilebilir. Oyun seçeneklerinizi genişletmek için bazı erişte konektörlerini bile alabilirsiniz. Sadece erişteyi kesen küçük köpük parçalarını aramaya başlayın; Bunlar 4 yaşın altındaki çocuklar için boğulma tehlikesi olabilir.

Spor Dalları

Çocuklara İyi Sporu Öğretmek

15 Eyl, 2019 556

3'te futbol oynamaya başlayan ve 5'de yüzme takımı olan çocuklar, iyi bir sportmenlik öğretmek her zamankinden daha önemlidir. "Kırk milyon çocuk gençlik sporları yapıyor ve özellikle kızlar için sayılar hızla artıyor" diyor Joel Fish, Doktora, 101 Müthiş Spor Veli Olmanın Yolları ve Philadelphia'daki Spor Psikolojisi Merkezi direktörü .

Fitness

Özel Gereksinimi Olan Çocuklar İçin Fitness Etkinlikleri

15 Eyl, 2019 541

Özel ihtiyaçları olan çocuklar için spor aktiviteleri bulmak zor olabilir. Her çocuğun kendine özgü bir tanı ve kendine özgü zorlukları ve tercihleri vardır. fakat birçoğu spora katılmakla mücadele ediyor. Yine de, fiziksel aktivite onlara önemli faydalar sunar (tıpkı özel ihtiyaçları olmayan çocuklar için olduğu gibi). Bu nedenle, çocuğunuz için işe yarayabilecek bazı seçeneklerde sıfıra başlayın.

Yiyecek ve Beslenme

Süt İçmek Çocuklar İçin Neden Tavsiye Edilir ve Sütün En İyisi

8 May, 2019 640

Anne sütü içen bir bebek ya da inek sütü ya da soya sütüne dayanan demir takviyeli bir bebek formülü, okul öncesi çocuklara çikolata sütü ya da az yağlı süt içen bir genç olsun, süt çocuk beslenmesinin önemli bir parçasıdır . Sonuçta, sütün kendine ait bir yiyecek grubu bile vardı.

Bağışıklık Kazandırma

İkinci Grip Çekimlerinin Çocuklara İhtiyacı Olduğunda

8 May, 2019 572

Çocuğunuz ilk kez mevsimsel grip çekimi geçiriyorsa, bir ay sonra ikinci bir çekime de ihtiyacı olacağını bekleyebilirsiniz. Çocukken bu muhtemelen standart değildi, ancak 2009'dan beri tavsiye edildi. Bağışıklama Uygulamalarına İlişkin Danışma Komitesi, 6 yaşından 8 yaşına kadar olan tüm çocukların ilk yıl iki doz grip aşısı yaptırmasını önerir. Griplere karşı aşılandıklarını. Çocuğunuz geçen yıl ilk grip atışını yaptıysa ancak sadece tek bir atış aldıysa, bu yıl grip aşısı ve güçlendirici bir atış almalıdır.

Güvenliği ve İlk Yardım

Spor Çocukları İçin Yaralanma Kurtarma

20 Mar, 2019 911

Sakatlık kurtarma, esnek, aktif, sportif çocuklar için bile zor bir süreç olabilir. "Oyuncular kapalı. Tekrar oynayabilirsin!" Kadar basit değil. Çocuğunuz bir spor yaralanmasına maruz kalırsa, hem fiziksel hem de psikolojik olarak iyileşmek için zamana ihtiyacı olacaktır. İşte yaşayabileceği iniş ve çıkışların bazıları ve bunların nasıl kullanılacağı.

Hergün Sağlık

Çocuklar ve Kabızlık

20 Mar, 2019 1751

Bir yetişkin olarak, kendi bağırsak hareketlerinize (BM'ler) çok aşina olduğunuzdan şüphesiz. Bir şey değiştiğinde biliyorsunuz – her zamanki kadar sık gitmiyorsunuz ya da kakanız farklı bir şekil ya da renk alıyor. Ve kabız olduğun zaman kesinlikle farkındasın. Fakat sizin için normal olan, mutlaka çocuğunuz için normal olan olmayacaktır. Örneğin haftada bir veya iki kez bir bağırsak hareketi varsa, bu kabız olduğu veya sindirim sisteminin sizinkinden farklı bir saatte olduğu anlamına mı geliyor?

Sağlıklı Çocuklar

Çocuğunuzun Çocuk Doktoru Ateşi Ne Zaman Aramalı?

20 Mar, 2019 1044

Çocuğunuzun ateşi var. Çocuk doktorunuzu arama zamanı ne zaman? Normalden uzun süre normalden yüksek bir sıcaklık, çocuk doktorunuzu ziyaret etmelidir.