Hergün Sağlık

Her gün çocuğunuzun aklını ve bedenini beslemek için bir fırsattır. Küçük ebeveynlik alışkanlıkları en çok sayılabilir. Çocuğunuzun günlük büyümesine yardımcı olacak kaynakları keşfedin.

Hergün Sağlık

Çocuklar ve Kabızlık

20 Mar, 2019 1709

Bir yetişkin olarak, kendi bağırsak hareketlerinize (BM'ler) çok aşina olduğunuzdan şüphesiz. Bir şey değiştiğinde biliyorsunuz – her zamanki kadar sık gitmiyorsunuz ya da kakanız farklı bir şekil ya da renk alıyor. Ve kabız olduğun zaman kesinlikle farkındasın. Fakat sizin için normal olan, mutlaka çocuğunuz için normal olan olmayacaktır. Örneğin haftada bir veya iki kez bir bağırsak hareketi varsa, bu kabız olduğu veya sindirim sisteminin sizinkinden farklı bir saatte olduğu anlamına mı geliyor?

Hergün Sağlık

Kim Çocukluk obezite salgını için hata?

18 Mar, 2019 501

Çocuklarda Obezite salgın seviyelere ulaştı. Uzmanlar, çocukların% 15 ‘ inin aşırı kilolu olduğunu ve% 15 ‘ inin kilolu olma riskinde olduğunu tahmin ediyorlar. Ve bu kilolu çocukların üçte ikisi kilolu yetişkinler olacak.

Hergün Sağlık

Hipoalerjenik Köpekler ve Köpek Alerjileriyle Başa Çıkma

14 Mar, 2019 323

Çocuklar bir köpek istediğinde, aileniz ve çocuğunuzun evcil hayvan için hazır olduğundan emin olmak için çok fazla düşünce yapılması gerekir. Çocuğunuz bir köpeğe bakma sorumluluğunu üstlenebilecek kadar olgun mu? Bir evcil hayvan, yeni doğmuş bir bebek veya ailedeki küçük bebek için güvenlik tehlikesi oluşturur mu? Çocuğunuzun alerjisi, egzaması veya astımı var mı?

Hergün Sağlık

Çocuk Yatma Zamanı Rutinler Dos ve Yapılmayacaklar

14 Mar, 2019 1300

Bir bebek, yürümeye başlayan çocuk, kreş ya da çocuk oyuncağı olsun, iyi bir yatma zamanı rutini, iyi uyku alışkanlıkları ve çok sayıda uykusuz gece arasındaki fark olabilir.

Hergün Sağlık

Bahar alerjileri ve çocuklar için ilaçlar

13 Mar, 2019 677

İlkbaharın ilk günü, çocuklar için daha sıcak havalar, ilkbahar yağmurları, çiçekler ve dışarıda daha eğlenceli zamanlar geçirebiliriz, ancak bahar alerjisi mevsiminin başladığını da gösterir.