1. Anasayfa
 2. Hergün Sağlık

Kim Çocukluk obezite salgını için hata?

Kim Çocukluk obezite salgını için hata?
0

Çocuklarda Obezite salgın seviyelere ulaştı. Uzmanlar, çocukların% 15 ‘ inin aşırı kilolu olduğunu ve% 15 ‘ inin kilolu olma riskinde olduğunu tahmin ediyorlar. Ve bu kilolu çocukların üçte ikisi kilolu yetişkinler olacak.

Makalede Neler Var?

Kim ya da ne Çocukluk obezite salgını Için suçlama nedir?

Kime sorduğuna bağlı.

McDonald ‘s ve hızlı bir şekilde görevden alındı diğer fast-food restoranlarına karşı davalar, hızlı gıda suçlanacak olduğuna inanacaktı.

Başka bir dava da düştü, özellikle Trans yağlar içerdiğinden, Oreos suçladı.

Tabii ki, etrafında gitmek için bir sürü suç var.

Obezite nedenleri çocukluk

Obezite için risk faktörleri bakarak, kötü beslenme alışkanlıkları ve Faaliyetsizlik de dahil olmak üzere, çocukluk obezitenin nedenleri hakkında fikirler çok sağlar.

 • Çocuklar daha az aktif; Onlar çok fazla TV izlemek ve video oyunları bir çok oyun. Belki de televizyonlar, video oyunları ve TV ağları yapan insanları suçlayabiliriz.
 • Hızlı gıda hala iyi bir hedef, yüksek kalori ve yüksek yağlı Süper boy yemekler ile.
 • Alkolsüz içecekler ve şekerli ‘ meyve ‘ içecekler bir sürü Içme da obeziteye bağlı, bu yüzden belki Coca-Cola ve Pepsi suçlayabilir.
 • McDonald ‘s ‘da süper boyutlandırma bölümleri başlamadı. Tüm mega içecekler veya büyük gulps 7-Eleven ile başlamadı mı?
 • Öğrencilerin otomatlardan atıştırmalıklar ve alkolsüz içecekler satın almayı ve her zaman fiziksel eğitim dersleri gerektirmesine izin veren okullar, kısmen de sorumlu olabilir.
 • Doktorlar, emzirmeyi teşvik etmek için yeterli olmayan, hangi daha sonra hayatta kilolu olma bir çocuğun riskini azaltabilir, ve kim teşvik ve sağlıklı yaşam hakkında anne ve çocukları eğitmek değil de kısmen suçlu olabilir.

Ve liste devam ediyor. Peki kimin suçu?

ACNielsen tarafından ebeveynler bir anket göre:

 • ebeveynlerinin sadece% 1 ‘ i üreticileri suçladı
 • 7% TV, vb reklam suçladı
 • 9% çocuğu suçladı
 • 10% hızlı gıda şirketleri suçladı

Ve şaşırtıcı değil, ebeveynlerin üçte ikisi kendilerini suçladı. Sonuçta, özellikle küçük çocuklar için, ebeveynler tüm bu şeylerin üzerinde kontrol var sadece olanlar.

Ebeveynler çocuklarının sağlıklı yemek seçimleri yapmak yardımcı olabilir, evde hem de hızlı yemek yemek TV izlerken ve video oyunları oynarken harcanan zaman sınırlandırabilirsiniz, daha aktif olmak için çocuklar teşvik edebilir, ve onlara kilo yardımcı olabilir.

Tabii ki, kolay değil, özellikle ebeveynler kendilerini aşırı kilolu, ama biz onları sağlıklı olmak ve kilolu olmanın sağlık sonuçlarını önlemek istiyorsanız sağlıklı seçimler yapmak için çocuklarımız öğretim esastır.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir