Gebelik

Doğum Sırasında Ağrı kesici

Çalışma Sırasında Sırt Ağrısının Nedenleri ve Tedavisi

14 Mar, 2020 436

Kadınların doğum sırasındaki yaşadıkları acıların çoğu, bebeği doğum kanalına indirgemeye yardımcı olan yoğun kasılmaların bir sonucu olarak uterusa odaklanır. Ancak, kadınların yaklaşık yüzde 25'inde sırt ağrısı da ortaya çıkabilir ve bazı durumlarda dayanılmaz hale gelebilir. "Geri emek" olarak adlandırılan nedenleri anlayarak, semptomları daha iyi yönetmek için adımlar atabilirsiniz.

Doğum öncesi bakım

Hamilelik Stres Testi Nasıl Çalışır?

29 Şub, 2020 777

Hamilelik stresi testi, birçok anne tarafından adlandırıldığı gibi, oksitosin zorluk testi (OKT) dahil olmak üzere birçok isimle devam eden bir testtir ve daha sonra kontraksiyon stres testi (CST) olarak yeniden adlandırılmıştır. Bu, hamilelikte bebeğinizin sağlığını ve iyiliğini kontrol etmek için yapılabilecek birçok potansiyel testten biridir.

Belirtileri ve Tanı

Erken Düşük veya Kimyasal Gebeliğe Genel Bakış

10 Şub, 2020 388

Erken bir düşük, zor bir durum olabilir, ancak bunlar sıklıkla görülür. Tahminler, ne kadar yaygın olduklarına bağlı olarak değişebilir, ancak muhafazakar bir tahmin, 10 gebelikten en az birinin, erken bir düşükle sonuçlanmasıyla sonuçlanır. Başına gelirse, hem fiziksel hem de duygusal olarak travmatik olabilir. Bu hızlı rehber, atlamanıza yardımcı olacaktır.

Kayıp Nedenleri ve Risk Faktörleri

Dengeli Translokasyon ve Tekrarlayan Düşükleme

10 Şub, 2020 481

Dengeli veya kromozomal translokasyon, bir kromozomun bir bölümünün kırıldığı ve başka bir yere yeniden bağlandığı bir durumdur. Başka bir deyişle, iki kromozomun bölümlerinin yer değiştirdiği anlamına gelir. Translokasyonlar tamamen zararsız olabilir veya koşullara bağlı olarak ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Hamilelik Kaybı

Plasenta ve İlgili Gebelik Kaybı

10 Şub, 2020 415

Bir kadın hamile kaldığında plasenta rahim içinde gelişir. Plasentanın temel işlevi doğmamış bebeğe beslenme sağlamaktır, ancak gebelik kaybına neden olabilecek birkaç plasenta problemi vardır.

Sağlıklı Kalmak

Gebelikte Anemiye Genel Bakış

10 Şub, 2020 428

Gebelikte anemi yaygındır ve en sık demir eksikliği nedenidir. Demir, herkesin ihtiyaç duyduğu bir mineraldir. Hamile kadınların çeşitli nedenlerle daha fazla demire ihtiyaçları vardır. En büyük sebep, demirin, vücudunuzun hamilelik sırasında oksijen ve besinleri bebeğe taşımak için yeni kan almasına yardımcı olmasıdır. Hamileliğin sonunda, vücudunuzda kanda hamileliğe başladığınızdan% 30-50 daha fazla bir artış olacaktır. Demir ihtiyacınız hamilelik öncesi ihtiyaçlarınız üzerinde% 100 artacaktır.

İkizler veya Katları ile Hamile

Bir Katlı Hamilelikte Neden Dinlenmeye İhtiyacınız Olabilir?

10 Şub, 2020 445

Birden fazla doğumla ilişkili komplikasyon riskinin artması nedeniyle, birçok anne hamileliği sırasında bir miktar yatak istirahatı gerektirir. Anneye (preeklampsi gibi) veya bebeklere (erken doğum gibi) potansiyel sağlık riskini hafifletmek için yatak istirahatı verilebilir. Bazı doktorlar rutin olarak 24 hafta sonra istirahat ederken, diğerleri ise "bekle ve gör" yaklaşımı uygulamaktadır.

Senin bebeğin

Gecikme Süresi Tahmini İçin Ultrason Doğruluğu

10 Şub, 2020 276

Her hamile kadın son tarihini bilmek ister ve son adet döneminden son tarih hesaplayıcısına göre hesaplanan son tarih, ilk ultrasonu (sonogram olarak da bilinir) tarafından tahmin edilen son tarihle eşleşmez.

Hamile Vücudunuz

Gebelikte Siyatik Genel Bir Bakış

10 Şub, 2020 570

Siyatik yaşamak için hamile kalmak zorunda değilsiniz, ama gebe kaldığınızda, siyatik istenmeyen bir rahatsızlıktır – popodaki gerçek bir acı! Neyse ki, hamilelik sırasında siyatik ağrılarını veya rahatsızlıklarını hafifletmek için yapabileceğiniz şeyler var.

Komplikasyonları ve Kaygıları

Erken Gebelikte Kramp Hakkında Endişelenmeniz Gerekenler

8 Şub, 2020 522

Hamileyken, vücudunuzda hissettiğiniz her ağrı, ağrı ve küçük burkulmayı farketmek ve endişelenmek doğaldır. Bu, alt karnınızdaki kramplar veya kasılmalar gibi hissetmenize neden olacak bir düşme hissetmenize neden olabilecek duyumlar için iki katına çıkar.