Doğum öncesi bakım

Doğum öncesi bakım, sağlıklı bir gebeliğin temel bir bileşenidir. Randevularınızda nasıl gezineceğinizi, doktorunuza hangi soruları sormanız gerektiğini ve daha fazlasını öğrenin.

Doğum öncesi bakım

Hamilelik Stres Testi Nasıl Çalışır?

29 Şub, 2020 691

Hamilelik stresi testi, birçok anne tarafından adlandırıldığı gibi, oksitosin zorluk testi (OKT) dahil olmak üzere birçok isimle devam eden bir testtir ve daha sonra kontraksiyon stres testi (CST) olarak yeniden adlandırılmıştır. Bu, hamilelikte bebeğinizin sağlığını ve iyiliğini kontrol etmek için yapılabilecek birçok potansiyel testten biridir.

Doğum öncesi bakım

Hamilelikte Hemoroitleri Önleyin ve Tedavi Edin

19 Mar, 2019 361

Hemoroitler, rektum ve anüsün iltihaplanmış ve şişmiş damarları, hamilelikte oldukça yaygındır. Sadece acı vermezler, aynı zamanda hamilelik ilerledikçe kalıcı olabilir ve sıklıkla kötüleşebilirler.

Doğum öncesi bakım

Sizin RH Factor Hamilelik nasıl etkileyebilir

18 Mar, 2019 402

Negatif kan tipine sahip kadınlara doğan bebekler, RH faktörüne bağlı olarak anemi ve daha ciddi hemolitik hastalık riski altındadır. Neyse ki, maternal tarama ve gebelik sırasında önleyici tedavi Amerika Birleşik Devletleri ‘nde rutin pratiktir.

Doğum öncesi bakım

Noninvaziv Prenatal Testleri Anlamak

14 Mar, 2019 383

Noninvaziv Prenatal Test (NIPT), annenin kanına bakarak bazı genetik hastalıkları taramanın bir yoludur. İnvaziv olmayan prenatal tarama (NIPS) olarak da adlandırılabilir. Bunlar aynı şey. Bu testler, annenin kan akışında dolaşan, hücresiz DNA veya cfDNA olarak bilinen küçük miktarda DNA bularak çalışır. Kan, diğer laboratuar çalışmalarının çizildiği şekilde çekilir ve çeşitli genetik hastalıkları taramak için laboratuvara gönderilir. Sunulan birkaç test vardır – size hangi testin uygulanacağı, uygulayıcınızın tipik olarak kullandığı laboratuvara bağlı olacaktır. Test isimlerinden bazıları şunlardır:

Doğum öncesi bakım

Bir Çocuk Doktoruyla Hamilelik Sırasında Bağışıklamalar Hakkında Konuşma

13 Mar, 2019 322

Hamileyseniz ve çocuğunuz kucağınıza gelene kadar bir çocuk doktoruna gitmek için bir nedeniniz olmadığını düşünüyorsanız, tekrar düşünmek isteyebilirsiniz. Aslında, Amerikan Pediatri Akademisi (AAP), ebeveynlerin ve ailelerin hamilelik sırasında ilk çocuk doktoru ziyaretlerini planlamalarını, aşılamalar hakkında konuşmaya başlama ve diğer ortak kaygıları ele almalarını önerir.

Doğum öncesi bakım

Doğum Öncesi Bakım Randevularında Neler Beklenmeli?

13 Mar, 2019 320

Hamileyseniz, özellikle ilk kez yapıyorsanız, doğum öncesi bakım randevularınızda doktorunuzla veya ebe ile ne olacağını merak ediyor olabilirsiniz. Testler ve sınavlar dahil her randevuda bekleyebileceğiniz her şeyin özetini burada bulabilirsiniz.

Doğum öncesi bakım

Gebelikte Aşılar: Bilmeniz Gerekenler

12 Mar, 2019 376

Soğuk algınlığı ve yumuşak gibi görünen zararsız şeyler dondurmaya bir anda izinsiz kaldığında, dünya hamile bir kadın için düpedüz korkutucu bir yer olabilir. Pek çok kişinin yapması ve yapılmaması gerekenler, vücudunuza koyduğunuz her şey hakkında (aşı olmak dahil) temkinli hissetmenize neden olabilir. Ancak doğum öncesi vitaminleri ve egzersiz gibi, aşılar da sağlıklı bir gebeliğin önemli bir parçasıdır.