Trendlerdeki Yazılar

1
18 Ara, 2020 194

Varis için Doğal Tedaviler

"Varis" kelimesi, "bükülmüş" anlamına gelen Latince "variks" kelimesinden gelir. Varisli damarlar genellikle mavimsi mor olan genişlemiş, bükülmüş damarlardır. Damarlardaki küçük, tek yönlü valfler, kanın sadece kalbe doğru akmasını sağlar. Bazı insanlarda, bu kapakçıklar zayıflar ve damarlarda kan birikerek anormal şekilde genişlemelerine neden olur.

2
16 Mar, 2020 537

Eğer bebeğinizin Ateşi Varsa ne yapılmalı

Çocuklar hep hastalanır, ama bir ateş bir panik içine anne gönderebilir bu belirtilerden biridir. Aniden çıkarlar, git ve geri gel, ya da başka bir hastalık yarısında görünür bile, daha şiddetli bir birine hafif bir soğuk dönüm.

3
14 Mar, 2020 436

Çalışma Sırasında Sırt Ağrısının Nedenleri ve Tedavisi

Kadınların doğum sırasındaki yaşadıkları acıların çoğu, bebeği doğum kanalına indirgemeye yardımcı olan yoğun kasılmaların bir sonucu olarak uterusa odaklanır. Ancak, kadınların yaklaşık yüzde 25'inde sırt ağrısı da ortaya çıkabilir ve bazı durumlarda dayanılmaz hale gelebilir. "Geri emek" olarak adlandırılan nedenleri anlayarak, semptomları daha iyi yönetmek için adımlar atabilirsiniz.

4
29 Şub, 2020 777

Hamilelik Stres Testi Nasıl Çalışır?

Hamilelik stresi testi, birçok anne tarafından adlandırıldığı gibi, oksitosin zorluk testi (OKT) dahil olmak üzere birçok isimle devam eden bir testtir ve daha sonra kontraksiyon stres testi (CST) olarak yeniden adlandırılmıştır. Bu, hamilelikte bebeğinizin sağlığını ve iyiliğini kontrol etmek için yapılabilecek birçok potansiyel testten biridir.

2 Şub, 2020 345

Hamile kalamıyorsanız ne yapmalı

Bir süredir deniyorsanız gebe kalmamak kalp kırıcı olabilir. Fakat atabileceğiniz ve atmanız gereken adımlar var. Bazen kısırlığın nedenini teşhis etmek kolaydır ve tedavi edilebilir.

6
2 Şub, 2020 479

Tüp Bebek Nedir?

IVF, tam anlamıyla "laboratuar anlayışında" anlamına gelen in vitro fertilizasyon anlamına gelir. Tüp bebek tedavisi ile yumurta, bir petri kabındaki sperm ile döllenir. Tipik olarak, her bir yumurta döllenmeyeceğinden ve döllenmiş her bir yumurta canlı bir embriyo haline gelmeyeceğinden biyolojik anneden (amaçlanan ebeveyn olabilir veya olmayabilir) birçok yumurta alınır.

2 Şub, 2020 407

Havuz Şehriyesi Oyunları ve Etkinlikleri

Çocuklarınız havuz erişte oyunları oynar mı? Köpüklü yüzme havuzu eriştesi, yaratıcı, aktif bir oyun için mükemmeldir. Bunlar ucuzdur (dolar deposunu kontrol edin veya yaz sonunda alışveriş yapın), içeride ve dışarıda güvenlidir ve tırtıklı bir bıçak kullanarak farklı boyutlarda ve şekillerde kesilebilir. Oyun seçeneklerinizi genişletmek için bazı erişte konektörlerini bile alabilirsiniz. Sadece erişteyi kesen küçük köpük parçalarını aramaya başlayın; Bunlar 4 yaşın altındaki çocuklar için boğulma tehlikesi olabilir.

8
2 Şub, 2020 526

Gebelikte kalp Çarpıntısı

Vücudunuzda birçok değişikliğe hamilelik sırasında gider. Gebelik hormonları ve büyüyen bir rahim gibi sabah bulantısı, yorgunluk ve sık idrara çıkma olarak bilinen hamilelik belirtileri çeşitli neden. Ancak, gebelik de (kalbin ve kan akımı) dolaşım sistemi gibi vücudun diğer alanlarına etkileyebilir. Bazı kadınlar değişiklikler fark yok, ama diğerleri kalp atışlarıyla farkı hissedebiliyorum.

9
18 Mar, 2019 880

Gebelikte Karın Sorunları

Beklediğiniz zaman, kendinizi iyi hissetmediğinizde hamileliğinizi veya doğmamış çocuğunuzu etkileyebileceğinden endişelenmek kolaydır. Kötü bir soğuk, bebeği de hasta eder mi? Bronşit veya kulak enfeksiyonu ne durumda?

10
18 Mar, 2019 1013

Aile İçi Şiddet ve Gebelik

Hamileliğin barış ve güvenlik zamanı olduğu sanılıyor. Ailenin gelecek nesli yetiştirmeye ve sağlıklı bir bebek yetiştirmeye yönelik düşüncelerini değiştirdiği bir zaman. Ne yazık ki birçok kadın için hamilelik, yaşamlarında şiddetli bir zamanın başlangıcı olabilir.