1. Anasayfa
 2. Bebekler
Trendlerdeki Yazı

Eğer bebeğinizin Ateşi Varsa ne yapılmalı

Eğer bebeğinizin Ateşi Varsa ne yapılmalı
0

Eğer bebeğinizin ateşi varsa ne yapılmalı ile ilgili çocuklar hep hastalanır, ama bir ateş bir panik içine anne gönderebilir bu belirtilerden biridir. Aniden çıkarlar, git ve geri gel, ya da başka bir hastalık yarısında görünür bile, daha şiddetli bir birine hafif bir soğuk dönüm.

Belirtiler ortaya çıktıktan ancak bir ateş bir ebeveynin dikkatini çekmek için ve özellikle çocuğunuz hala oldukça genç ise kaygı bir telaş tutuşturmak—surefire bir yoludur. Bebekler nasıl hissettiklerini söyleyebilir beri, neyin yanlış ya da çocuğunuzun rahatsızlığı hafifletmek için yapman gereken şey bilmemek sinir bozucu olabilir.

Eğer bebeğinizin ateşi varsa ne yapılmalı sorusu ile ilgili eğer ki küçük bir ateşi varsa, burada neden en yaygın nedeni vardır, her şeyle birlikte başka bebeklerde ateş tedavisi hakkında bilmeniz gerekenler.

Makalede Neler Var?

Bebeğinizin Ateşi Var neden

Birincisi, ateş bir hastalık değildir, her zaman kötü veya zararlı olmayan bebeğinizi bulaşıcı hastalık veya patojen bir tür mücadele olduğunu, ancak bunun yerine bir işaret hatırlamak önemlidir.

Bulaşıcı bir hastalığa maruz kaldık zaman Stanford Çocuk Sağlığı göre, vücudumuzun sık sık ateşi aç—yabancı saldırganlara yanıt vücudun yolu ve bağışıklık sistemi kaynadı vardır mikrop her neyse antikorlar saldırı yapmak için yoğun bir işareti olabilir.

Ateşe neden olan hastalıkların en sık çocukluk virüs ya da bakteri vardır. Bu nedenle, bebeklerde en yüksek ateş zararlı değildir ve kendi çözer. Bebekler ateş vardır neden bazı genel nedenleri:

 • soğuk algınlığı ve grip
 • krup
 • kulak enfeksiyonları
 • rutin aşılar

Bebeklerin ateşleri neden birkaç nedeni vardır, ama bu çok daha az yaygındır. Eğer bebeğiniz bir ateş gelişirse, tipik bir çocukluk virüs var çok daha olasıdır. O dedi, bazı ciddi durumlar da ateş neden gibi olabilir:

 • zatürre
 • sıcak çarpması
 • idrar yolu enfeksiyonu
 • menenjit
 • otoimmün hastalıklar

Biliyor Muydunuz?

Üç aylıktan küçük bir bebekte ateş ciddi bir enfeksiyon belirtisi olabilir. Ateşi olan (eski 28 gün altındaki bebekler) yenidoğanların %10’u bakteriyel bir enfeksiyon olduğu tahmin edilmektedir.

Bebeğiniz üç aylıktan küçük çok genç olduğu (sürece) ya da ateş ile birlikte diğer endişe verici belirtiler fark varsa, hemen doktor çağırmaya gerek yok. Ancak, eğer bebeğin herhangi bir sıvı içme ya da sessiz değilse, ishal, kusma ya da sahip olduğunu, kızarıklık veya morarma veya üç aylıktan küçük 38 derece derece üzerinde rektal ateş ile birlikte hemen bir doktora başvurun.

Uyarı İşaretleri

Eğer bebeğin ateşi olabilir şüpheleniyorsanız ama sıcaklık almak için yapamıyorsanız, gözlemlemek mümkün olabilir ateş diğer fiziksel belirtileri vardır. Bunlar şunlardır:

 • iştah kaybı
 • asabiyet veya huzursuzluk
 • solukluk veya deri döküntüsü
 • yorgunluk ya da uyuşukluk
 • dokunmak sıcak cilt, özellikle alnına veya gövde
 • kulakta çekerek ya da asılarak

Bazı bebekler diğerlerinden bir bile düşük dereceli sıcaklık ile fiziksel tepkiler olacaktır ancak ateş herhangi bir dış belirti göster, olmaz unutmayın.

Bebeğinizin ateşini alıyor

Alın kulak veya bebeğinizin ateşini almak için çeşitli yollar: ağız var, koltuk altında, ve rektal. Genç çocuklar için bir rektal sıcaklık genellikle daha doğru bulmaktadır. En iyi sonuçlar için dijital bir termometre kullanın.

Ateşin Mi var?
Rektal, alın, kulak okumaAteşi 38 derece veya daha yüksek =
Oral okuma= 100 veya daha yüksek ateş
Kol altında okuma= 99 veya daha yüksek ateş
Bir sıcaklık bir ateş olup olmadığını kullandığınız termometre türünü belirler

(AAFP) Amerikan Aile Hekimleri Akademisi, aşırı sıcaklık, sıcak veya soğuk içecekler içtikten sonra, ya da çok sıcak giyinmiş sonra sıcak bir banyo sonrası gibi, maruz kaldıklarında çocuğunuzun ateşini almaktan kaçınarak önerir.

Termometre çeşitleri

Genellikle, eski moda cam termometreler artık nedeniyle kırılma ve cıva maruz kalma ile ilgili güvenlik kaygıları için tavsiye edilir. Yeni dijital bir termometre daha doğru (ve daha güvenli) sağlayacaktır. okuma. Ama ne tür almak gerekir?

 • Şakak veya alın, çabuk termometre bebeğinizin ateşini kontrol etmek için bir non-invaziv bir yoldur. Oldukça doğru, her yaştan çocuklar, çok küçük bebekler de dahil olmak üzere kabul edilir.
 • Rektal, oral ve/veya kol altında termometre bebekler ve farklı yaştan çocuklar için yararlı olabilir; açıkça işaretlenmiş kullanım için değiştirilebilir uçları olan 3-in-1 tarzı yakala. Genellikle, küçük bebekler ve küçük çocuklar, yaş dört ya da beş yıl içinde çocuklar için bir oral okumak için rektal bir okuma almak istersiniz.Koltuk altı ölçümleri her yaşta yapılabilir, ama her zaman güvenilir değildir.
 • Kulak termometreler bebeğinizin ateşini almak için kolay bir yoldur, ama sadece yaş ve üstü altı ay ediyor.

Ne Yapabilirsin Tedavisi:

Eğer bebeğinizin ateşi varsa ne yapılmalı ile ilgili bebeğinizin ateşi tedavi olsun veya olmasın, çoğunlukla diğer belirtiler bağlıdır. 102 altında görünen “yüksek” ateş üç aydan daha büyük bebekler mutlaka zararlı değildir ve çocuğunuzun rahatsız görünüyor veya içme ilgisiz olmadığı sürece tedavi edilmesi gerekmez iken.

Eğer bebeğinizin ateşi tedavi etmek istiyorsanız, ancak, evde çözmek için bazı kolay yolları vardır. Eğer bebeğiniz üç aydan daha eski ise, onları kendi vücut sıcaklığını düşürmek için bebek asetaminofen ibuprofen bir doz verebilir. Doz yaş ve ağırlığına bağlıdır ve genellikle ilaç paketi üzerinde duracağız, ama eğer hala emin değilseniz, doktorunuz onaylamak için arayın.

Çocuğunuzun ateşi var iken yemekler ve atıştırmalıklar konusunda daha esnek olmak zorunda olsa dinlenme ve yemek veya içmek normalde çocuğunuzu teşvik edin. Çocuklar sulu tutmak için daha önemli. Anne sütü bebek istedikleri sıklıkta hemşire izin verilmelidir. Eğer mama ile besliyorsanız, düzenli şişe sunmak ve bebeğiniz rahatsız olduğunda farklı yerlere ya da konumlara beslemek için istekli olduğundan emin olun.

Küçük bir bebek sadece sulu kalmak için anne sütü veya mama ihtiyacı var, ama eski bir bebeğe ek sıvı gerekebilir. Çocuğunuzun içme suyu ile ilgilenen değil, aynı zamanda onları çocuk dostu elektrolit içecekler, berrak suları ya da çorba, dondurma, ya da aromalı jelatin sunabilir. Meyve suyu, şeker bir sürü içerir, ama birlikte yüzde 50 oranında meyve suyu ve su karıştırılarak şeker onları aşırı yükleme olmadan içmek bebeğinizi ikna için harika bir yoldur. Ve çok fazla gerçek meyve, karpuz ve portakal gibi, su yüksek miktarda içeren unutmak da istemiyorum.

Eski eşleri’ masalları “yardımcı olabilecek ateş, kırmak” bebeğiniz banyo gösteriyor. Michigan Üniversitesi göre, ibuprofen veya asetaminofen gibi ateş giderici ilaçlar cevap vermeyen yüksek ateş ile çocukları bir 20 30 dakika Sünger banyosu için yararlanabilir. Ancak, (başka bir kocakarı masalı!) Soğuk ya da buzlu su ya da alkol kullanmamalısınız. Çocuğunuz soğuk, titreme, banyo durdurmak gibi olma belirtileri gösterir.

Nihayet, ateş veya titreme yanıt olarak bir veya daha fazla çocuk elbise altına günaha karşı. Kolayca sökülebilen hafif giysiler ve battaniye çok sıcak katmanlar tuzak bünyesinde daha sıcak ve çocuğunuzun sıcaklığını bile olabilir bu yana aşırı ısınmasını önlemek için en iyi seçenektir.

Bir Doktoru Görmek için zaman

Bebeğinizin yaşı olup olmadığını doktorunuza başvurunuz, çocuğunuzun belirtilerin şiddeti ile birlikte karar önemli bir faktördür. Üç aylıktan küçük bebekler için ateş 38 derece derece hemen tedavi edilmelidir. Eğer üç aydan fazla (ve sıcaklık 102 dereceden daha az olan) eski bebeğiniz varsa, eğer diğer belirtiler ateş, kusma ve ishal, döküntü veya şiddetli öksürük gibi eşlik bir er araman gerekebilir ama en az bir gün doktor aramadan önce bekleyebilirsiniz.

Eğer diğer belirtiler eşlik değilse bile üç günden fazla devam etmesi—— – ateşin doktora haber verilmelidir.

Ateş bebekler genellikle nispeten hafif yaygın bir hastalık vardır ve ancak bir ateş acil bir durum sinyali olabilir zamanlar vardır. Eğer bebeğiniz aşağıdaki belirtilerden 102 derece ve/veya daha yüksek bir ateş varsa, çağıran bir seçenek değildir, hemen doktorunuzu arayın veya doğrudan acil bir bakım merkezine gidin:

 • kontrol edilemeyen ağlama
 • taşımak ya da ret uykudan uyanmak
 • solunum sıkıntısı belirtileri, mavi dudaklar ya da dil de dahil olmak üzere, hırıltı ya da nefes nefese
 • şiddetli baş ağrısı veya karın ağrısı
 • etrafa göz veya kızarıklık, şişme veya akıntı, göbek veya kasıkta
 • sert şişmiş boyun ya da eklem
 • sürekli kusma veya ishal
 • bir bebeğin başını yumuşak nokta görünümünü bir değişiklik (şişme veya batan)

Bazı durumlarda, hastalık sonucu ateşin altı ay ve beş yaş arasında çocuklarda bir nöbet tetikleyebilir. Bu febril nöbet denir ve Amerikan iki çocuk için yüzde beş olur, Nörolojik Bozukluklar ve İnme Ulusal Enstitüsü başına. Ebeveynler için korkutucu olsa da, en febril nöbetler uzun vadeli sağlık etkileri neden olmaz ve bir çocuk epilepsi vardır mutlaka.

Çocuğunuzun da bir hastalık ateşi varsa ve nöbet sırasında İlk Yardım Tedbirleri gerçekleştirmek, ve sonra nöbet sona erdi en kısa sürede acil bakım aramak gibi nöbetler veya bilinç kaybı gibi bir nöbet belirtileri gösterir.

Eğer Bebeğiniz Hala Ateşi Var

Eğer çocuğunuzun ateşi için bir doktor gördüm, önümüzdeki birkaç gün içinde hastalığın nasıl başa çıkılacağı konusunda rehberlik sağlamak gerekir. Eğer ateşi neden olmasından şüpheleniyorlar bağlı olarak çözülmediği takdirde sonra belli bir süre geri aramak için size söyleyecektir.

Bu arada, eğer çocuğunuzun ateşi artarsa ya da herhangi bir yeni belirtiler geliştirmek ve tekrar doktorunuza başvurunuz. Onları tekrar tekrar gözden geçirmek çocuğunuzu görmek isteyebilirler.

Çocuğunuzun ateşi ya da bir hastalıktan sadece bir ateş ile sona kurtarmak için görünüyorsa, doktorunuza başvurun. Eğer çocuğunuz bir-iki günden fazla kalan bir ateş varsa veya birkaç hafta boyunca gelir ve gider bu ateş nöbetleri tekrarladı ulaşmanız gerekir.

Gelecek Ateşleri Önlemek için nasıl

Ben ateş önlemek, tek başına olabilir, ama bunlara neden olan hastalıklardan bazıları engelleyebilirsiniz. —Düzenli el yıkama gibi, hasta insanlardan uzak kalmak ve yeterli uyku almak—iyi hijyen pratiği aşağı ateşe yol açan sık görülen bulaşıcı hastalıklar ile yıkayınız çocuk yardımcı olabilir.

Bazı çocukluk çağı aşıları da ateşe neden, özellikle küçük bebeklerde Mayıs ayından bu yana, proaktif çocuğunuz eğer aşı kaynaklı ateş eğilimli oldukları aşıdan sonra bebek ibuprofen asetaminofen doz vermek isteyebilirsiniz. Çoğu çocuk için olsa da, bu gerekli değil.

Aşı ve Ateş

Çocuğunuzun rutin bir aşı aldığında, vücut olabilir ya da hafif bir ateş eşlik olmayabilir bir bağışıklık tepkisi oluşturur. Genellikle ateş aldıktan sonra 12 saat içinde başlar ve birkaç gün sürebilir. Küçük bebek, bir ateş geliştirmek için olabilir daha yatkın. Yine, bu normaldir—doktorunun önerilerini başına ateş tedavisinde, eğer bir iki gün içinde çözmezse sadece doktorunuz bildiren yapabilirsiniz.

EniyiAile’de Bir Kelime

Eğer bebeğinizin ateşi varsa ne yapılmalı sorusuna bebeklerde hastalık, ateş anlamına gelir ne yazık ki, çok yaygın, En ateşli endişe önemli bir nedeni olmamasına rağmen, eğer bebeğinizin ateşi her türlü varsa doktorunuza başvurun, eğer eski bebek ile ilgili diğer belirtiler ile, ya da herhangi bir bebek bir-iki günden fazla ateşi varsa birlikte bir ateş varsa. Aksi takdirde, bebeğiniz için ev konforu tedbirleri—temel gerçekleştirmek ve her zaman herhangi bir soru ile doktorunuz aramaktan çekinmeyin.

  İlginizi Çekebilir
  Mikrosefali Belirtileri

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir