1. Anasayfa
  2. Bebekler

Bebek Tutmanın Güvenli, Nazik Yolları

Bebek Tutmanın Güvenli, Nazik Yolları
0

Bir bebek sahibi olmak çok keyifli bir “iş”. Birçok insan saatlerce bebek tutabileceğini söylüyor. Bu doğru olsa da, bunu yapmanın birçok farklı yolu vardır. Aynı zamanda başka şeyler de yapmanız gereken zamanlar da vardır. Farklı durumlar için seçeneklere ihtiyacınız var. Bir bebeği tutmanın, güvenli bir şekilde her zaman doğru bir şekilde oturduğundan emin olmak için başkalarına gösterebileceğiniz güvenli yolları öğrenin.

1

Makalede Neler Var?

Beşik Tutuş

Cradle hold for baby
Fotoğraf © Tetra Resimleri / Getty Images

Bir bebeği kucaklamak oldukça doğal ve basittir. Bebeğin başını kollarınızın birinin yanına yerleştirin ve diğer kolunuzu bebeğin etrafına sarın veya orijinal kolu ikinci kolla tutun. Bu bebekle konuşmak veya ona bakmak için harika bir konum. Birçok bebek bu pozisyonda çok iyi uyur. Aynı zamanda özellikle küçük çocuklar veya kardeşler için iyi bir başlangıç pozisyonu.

Bu, birçok anne tarafından emzirme pozisyonu olarak kullanılır. Aynı zamanda cilde temas için mükemmel bir pozisyondur.

2

Göbek Tutuşu

Bebek Göbek Tutun
Fotoğraf © Sally Anscombe / Getty Images

Göbek tutma, bebekler için mükemmel bir pozisyondur. Bebek göğsünü kollarınızdan birinin üzerine koyun. Diğer kolunuzu kullanarak, onu güvenli bir şekilde tutmak için bebeğinizin arkasına uzanın. Bunu kucağınızda da yapabilir veya geğirme için kullanabilirsiniz. Bu pozisyonun rahatlığı, kollarınızın ne kadar sürdüğüne bağlıdır. Bir varyasyon, daha güvenli bir tutuş için destek elini bebeğin bacaklarının arasına yerleştirmektir. Gaz gevşetme konusunda daha fazla yardım için bacaklarınızı biraz zıplatabilirsiniz.

3

Kalça Tutma

Bir Kalça Tutun
Fotoğraf © CaiaImageCLOSED / Getty Images

Bebeğin başı ve boynu iyi kontrol ederse, kalça tutuşu bebeğinizi tutmak için tek kollu harika bir tekniktir. Bebeği kalça kemiklerinizden birine dışa bakacak şekilde yerleştirin ve aynı yan kolu bebeğin beline sarın. Bu, bebeğin etrafa bakması için harika bir yol ve yine de size ücretsiz bir el veriyor. Bunu bir askı veya başka bir bebek taşıyıcı kullanımı ile de birleştirebilirsiniz.

4

Omuz tutun

Bebeğin Omuzundan Tutun
Fotoğraf © Sally Anscombe / Getty Images

Omuz tutuşu bebek için başka bir doğal tutuş. Bebeğinizi bir omzuna ve aynı tarafın koluyla yatırın, alt kısmına sarın. Diğer kolu, sırtına dayanmak ve / veya boynunu desteklemek için kullanın. Bebekler de bu pozisyonda iyi uyurlar. Ayrıca, kalbinizin attığını ve nefes aldığını duymalarını sağlar. Bu hemen hemen her yaş için harika bir konumdur. Bebek büyüdükçe desteğe ihtiyaç azalıyor.

5

Askı tutun

Bir askı içinde uyuyan bebek
Fotoğraf © David Cyr (Froghammer) / Getty Images

Askı, bebeği eller serbest bırakmanıza izin veren harika bir cihazdır. Bebeğiniz ayrık hemşirelik pozisyonları da dahil olmak üzere birçok pozisyonda olabilir. Bir sapan aynı zamanda çoklukların ebeveynleri için de çok faydalıdır, çünkü düşebileceğiniz bir korku, bir sapan gibi bir şey kullanmadan kollarınızda iki veya daha fazla bebek bulundurmanız önerilmez.

6

Bebeğinizi Tutmak İçin Yönergeleri Belirle

Yenidoğan bebek kreş kucağında baba
LWA / Dann Tardif / Getty Images

Bebeğinizi kimin tutacağı ve neye ihtiyaç duyduğunuz konusunda güvenlik kurallarına karar verebilirsiniz. Yabancıların onu tutmasına izin veriyor musun? Çocuklar bebeğinizi bekletmeden önce kaç yaşında olmalıdır? İnsanların önce ellerini yıkamasını sağlamalı mıydın? Peki ya kardeşler? Kurallarınız şunları içerebilir:

  • Bebeği tutmadan önce ellerinizi yıkamak
  • Bebeği ayakta tutmak yok
  • Eğer hastaysan bebeği tutmak yok
  • Bebekleri birer birer tutmak (ikizler için)
  • Bebeği yetişkin hediyesi olmadan tutmamak (büyük kardeşler için)

EniyiAile’de Bir Kelime

Bir bebek sahibi olmak doğaldır, ancak ona aşina olmayanlar güvenli bir şekilde yapmak için hafif bir düzeltmeye ihtiyaç duyabilir. Çocuğunuza, çocuğunuza, eşinize ve arkadaşlarınıza, çocuğunuzu kucaklamanın doğru yollarını göstermek için zaman ayırın.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir