1. Anasayfa
 2. Yaşlar ve Aşamalar

Çocuklarını Okula Bırakan Ebeveynlerin Güvenliği

Çocuklarını Okula Bırakan Ebeveynlerin Güvenliği
0

Çocuğun nasıl bırakılıp okuldan alındığını belirlerken çocuk güvenliği ilk ve en önemli husus olmalıdır. Ebeveynler, çocuk güvenliği prosedürlerini ve rutinlerini öğrenmek için çocuklarının okulu veya çocuk bakımı sağlayıcısı ile görüşmelidir. Her yıl, trajedilerin, çocuklar arasında yaya geçidi kullanmadan ya da sürücülerin yeterince dikkat etmemeleri nedeniyle arabaların arasına girerek yaralanmaları ve hatta trajik bir şekilde ölmeleri rapor edilmektedir.

Makalede Neler Var?

Okuldan Ayrılma ve Teslim Alma Uygulamaları Hakkında Bilgi Alın

Eğer kaldırım kenarı “Herhangi bir zamanda durmak, durmak, park etmek yok” diyorsa, bu herkes için demektir. Okul otobüsünün nerede durduğuna bakın ve bu yoldan uzak durun. Çocukların belirlenmiş yaya geçitlerini kullanmaları gerekiyorsa, çocuğunuzu bir sokağın ortasından geçmeyin. Bir alan yalnızca öğretmen park yeri için belirlenmişse, çocuğunuzu bırakacak yer tutmayın.

Güvenlik Kurallarını Çocuklarla Tartışın ve Pratik Yapın

Mümkünse çocuğunuzu okulu bırakma alanına götürün ve işlemi yoğun olmayan bir zamanda “uygulayın”. Ne arayacağına, ne yapacağına ve ne yapmayacağına bak. Geçiş korumaları kullanılıyorsa, amaçlarını ve geçmeleri için onay için nasıl beklemeleri gerektiğini açıklayın. Aşinalık ve sonra tekrarlama tüm okul boyunca çocuk güvenliğini sağlamak için en iyi kurallardır.

Geç Kaldığınız İçin Güvenlik Kurallarını Aşmayın

Arabanızı etrafta dolaştırırken, çocuğunuzun okul zili çalmadan önce sınıfa ulaşması için arabadan fırlatmasını sağlayın ya da bir “bırak ve aşağı” bırakmayı teşvik etmek, çocuk güvenliği açısından felaketin tarifi. Çocuğunuzun bir kaza geçirmekten çok bir gecikme uyarısı almasını tercih edersiniz. Ayrıca, cep telefonunuzu okul bölgesinde kullanmayın. Bu büyük bir dikkat dağıtıcı.

Okul Alanlarındaki Trafik Kurallarını Bilme

Çeşitli hız bölgeleri hakkında bilgi edinin. Çocuğunuzun arabanın hangi tarafından oturduğunu unutmayın ve onu çıkmak için en uygun yere koymayı düşünün. Çocuğunuz bir “düşme” durumundaysa, çocuk koltuğu veya çocuk koltuğunun güvenli bir şekilde koyabileceği veya çıkarabileceği bir şey olup olmadığına bakın; Aynı şey, kemer kayışları ve omuz kayışları için de geçerlidir.

Sürücüler ayrıca sarı okul otobüslerini ve trafik akışındaki ve getirdikleri hızdaki değişiklikleri tanımaları gerekir. Sürücüler okul otobüsleri için nöbetçi olmalı ve okul otobüsü güvenlik kurallarını bilmelidir. Genç sürücülerin ebeveynleri, özellikle kendilerini bu okula ilk kez belki de okula götürenlerin aile üyeleriyle birlikte kuralları ve uyarıları gözden geçirmeleri gerekir. Bu büyük sarı otobüsler en değerli metamızı taşıyor – çocuklarımız – ve otobüs sürücüleri, sürücülerin her sonbaharda okul otobüsleri için yapılması gerekenler ve okul otobüsleri ile ilgili hatırlatmalara ihtiyaç duymadıklarını bildirdi. Sonuçta, sürücülerin yoğun sabah işe gidip giderken yollarını okul otobüsleriyle paylaşması bekleniyor.

Okul Otobüsleriyle İlgili Genel Çocuk Güvenliği İpuçları

 1. Bir okul otobüsü durduğunda ve kırmızı ışıkları yaktığında, otobüse ulaşmadan önce her iki yönden yaklaşan trafik durmalıdır.
 2. Sürücüler otobüsten en az 20 metre uzakta durmalıdır. Otobüsler, benzersiz sarı / turuncu boya rengini “SCHOOL BUS”, üstündeki kırmızı ışıkları gösteren tabela ile kolayca tanımlayabilir. Okul otobüslerinin birçok boy ve ebatta geldiğini unutmayın. Kreş otobüsleri de okulların yakınında olabilir ve okulu bırakma ve alma alanlarının yakınında olabilir ve bunların çevresinde de sürücülerin dikkatine dikkat edilmelidir.
 3. Bir okul otobüsü gördüğünüzde yavaşlamaya ve muhtemelen durmaya hazır olun. Ayrıca, okul otobüslerinin herhangi bir tren yoluna girmeden önce durduğunu bilin, bu nedenle çok yakından takip ettiğinizden emin olun.
 4. Bir okul otobüsü için kırmızı ışıkların yanıp sönmesi duruncaya veya otobüs sürücüsü ya da polis memuru / trafik müdürü sizi ilerletmeye yönlendirene kadar durmanız gerektiğini bilin.
 5. Çoğu durumda, sürücülerin bölünmüş bir otoyolun karşı tarafında olsa bile, bir okul otobüsü için durmaları gerekir. Okul otobüslerini düzenleyen yasalardan emin olmak için eyaletinizin motosiklet yönetmeliklerini kontrol edin.
 1. Devam etmeden önce, yol kenarındaki çocukları dikkatlice izleyin ve okulu terk edene kadar çok dikkatli sürün. Çocukların bir caddede dart gördükleri veya sürücülerin eve gitme heyecanları ile yaklaştığını fark etmedikleri bilinmektedir.
 2. Mahalle ya da topluluk otobüs rotalarını tanıyın. Rotaların ve saatlerin geçen yıl aynı kalacağını varsaymayın. Öğrencilerin yaşları ve ihtiyaçları nedeniyle, rotaların her yıl değişmesi muhtemeldir. Mümkünse, öğrencileri alma veya bırakma günü olduğu zaman bu rotalardan kaçının. Bu, sürekli durma ve çalıştırmadan kaynaklanan tahrişinizi azaltacaktır, ancak okul otobüsünün arkasında araba izi kalmaması çocukların güvenliğini de arttırmaktadır.
 3. Okul otobüsünde kimin olduğunu unutma. Polis ve okul yetkilileri, bazı sürücülerin bir okul otobüsünü geçme arayışlarında kesinlikle çılgınca ve sorumsuz sürüş davranışlarını rapor ediyorlar. Bu yolcular değerli çocuklardır ve otobüs güzergahlarının, iniş ve çıkış bölgelerinin herhangi bir ihlalci için de kolluk kuvvetleri tarafından izlenmesi olasılığı yüksektir. Yani, bir okul otobüsünün arkasındayken, derin bir nefes alın, sabırlı olun ve çocukların okul veya çocuk bakımı ortamlarına güvenli bir şekilde taşındığını takdir edin.

  Ebeveynler Motosiklet Güvenliği Konusunda Başka Ne Yapabilir?

  Yardım teklif et! Okul gününün başlangıcında ve bitiminde en yoğun okul zamanlarında çok fazla ebeveyn katılımı gibi bir şey yoktur. Ebeveynlerin katılımı, tüm çocukların okula güvenli bir şekilde başlamalarını sağlamak için değerlidir. Birçok okul ve hizmet sağlayıcı, ücretli ya da gönüllü geçiş korumaları, kaldırım monitörleri, ebeveyn selamlayıcıları ve hatta eşlik eden görevden bırakma kayıpları kullanır (ebeveynlerin, arabaların kapılarını açtığı ve çabucak çocuklarını dışarı çıkardığı belirlenmiş bir alanda, montaj hattı tarzında araba kullandıkları yerlerde) ve okula

  Zaman ayırabilirseniz, rolünüzü yerine getirmenize ve gönüllü olmanıza yardımcı olun. Veli-Öğretmen Kuruluşları (PTA’lar) genellikle çocuk güvenliği yardımında etkilidir, bu nedenle okulunuzun böyle bir gruba sahip olup olmadığına ve bunun bir parçası olup olamayacağınıza bakın. Bazı gönüllüler, ilave bir çocuk güvenliği önlemi olarak evde yalnız yürüyen veya bisiklet kullanan çocuklara eşlik etmelerine yardımcı olmaktadır.

   İlginizi Çekebilir

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir