1. Anasayfa
  2. Yaşlar ve Aşamalar

Okul yılı sırasında çocuklar sağlıklı tutmak için 10 Ways

Okul yılı sırasında çocuklar sağlıklı tutmak için 10 Ways
0

Okul birçok şey-çocuklar öğrenmek ve bilişsel büyümek, sosyal becerileri geliştirmek ve bağımsız bireyler haline bir yerdir. Ayrıca, ne yazık ki, onlar mikroplar ve hastalıklar almak ve onları eve getirmek bir yer olabilir.

Okulda, çocuklar kolayca birbirlerine enfeksiyonlar aktarabilir sınıflarda çok zaman harcamak. Ama çocuklar bazı önemli sağlıklı alışkanlıkları öğreterek, ebeveynler okul ve sağlık eğitim yılı boyunca bir öncelik yapmak yardımcı olabilir. Burada çocuklar sağlıklı tutmak için nasıl bazı büyük ipuçları vardır.

1

Makalede Neler Var?

Uygun el yıkama hakkında çocuğunuzun öğretmek

Kids washing hands
Abel Mitja Varela/Vetta/Getty görüntüler

El yıkama biz sınıfta ve başka bir yerde hastalığın yayılmasını önleyebilecek en önemli yollarından biridir. Nasıl düzgün ellerini yıkamak için çocuğunuzun öğreterek-ve özellikle onun burnunu üfleme sonra yıkamak için, banyo kullanarak ve yeme önce-onu hasta alma riskini azaltmak yardımcı olabilir, ve o bir enfeksiyon veya hastalık yakalar Eğer başkalarına enfekte onu tutmak.

2

Ailenizin bağışıklık sistemi sağlığını artırın

Kids making smoothie with fruit
Robert deutschman/Getty görüntüleri

Çocuğunuzun bağışıklık sistemini güçlü tutmak, okul yılı boyunca sağlıklı kalmak ve hastalıkları önlemek için önemli bir yoldur. Yeterli uyku alma, sağlıklı bir diyet bakımı, stres yönetmek, egzersiz, gülmek için zaman yapma, ve el yıkama vurgulayarak soğuk algınlığı, grip, ve diğer enfeksiyonlar alma çocuğunuzun riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

3

Soğuk ve grip önlemek Için çocuk sağlıklı alışkanlıkları öğretmek

Girl covering sneeze

Timsa/iStockphoto

Çocuğunuzun soğuk algınlığı, grip ve diğer enfeksiyonları önlemek için önemli sağlıklı alışkanlıkları biliyor mu? Gözleri dokunmadan tutmak veya arkadaşlar ile bardak ve mutfak eşyaları paylaşımı kaçınmak için hatırlamak gibi sağlıklı alışkanlıkları öğrenmek için önemlidir.

4

Iyi uyku alışkanlıkları ayarlayın

boy sleeping in bed

Tetra Images/Daniel ızgara/Getty görüntüleri

Çocuğunuzun yeterince uyku alır emin yapmak onu sağlıklı tutmak önemli bir parçasıdır. Uyku sadece bir çocuğun fiziksel ve duygusal sağlığı için de önemlidir ama okulda ne kadar iyi olduğu konusunda da önemli bir rol oynayabilir.

5

Çocuğunuzun anksiyete veya stres Için Lookout olun

mom comforting girl with stomachache
KidStock/Getty görüntüleri

Ödev, testler, sosyal baskılar-çocuklar her gün stresli durumların bir sürü yüz olabilir. Araştırmalar, stres ve anksiyete çocukların sağlık üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir gösterir, sadece yetişkinlerin sağlığını olabilir gibi. Çocuğunuzun stres belirtileri nokta ve onun anksiyete yönetmek için yollar bulmak öğrenin.

6

Çocuğunuza beyin arttırıcı sağlıklı kahvaltı verin

Family at breakfast

ONOKY-Eric Audras/Getty görüntüler

Kahvaltı gerçekten günün en önemli yemek zaman okul çocuklara gelir. Düşük yağlı protein ve kompleks karbonhidratlar dengeli bir kahvaltı gün boyunca istikrarlı bir enerji seviyesini korumak için yanı sıra beyin fonksiyonu için önemli olduğu gösterilmiştir.

7

Çocuk okulu öğle yemeği kutuları eğlenceli olun

mother and daughters packing lunch box
Kahraman görüntüleri/Getty görüntüler

Sağlıklı öğle yemeği daha eğlenceli ve nefis ana yemekler ve taraf renkli kombinasyonları ve şekiller giyinmiş için bu fikirler ile cazip olun. Orada sağlıklı bir Asya Bento yemek kutusu için bile bir öneri var.

8

Çocuk sağlıklı sonra-okul Snacks vermek

boys eating vegetables with dip
KidStock/Getty görüntüleri

Çocuklar okuldan sonra genellikle yırtıcı vardır. Ama hızlı, kolay ve sağlıklı okul sonrası atıştırmalıklar için bu fikirler ile kolaylık sağlamak için iyi beslenme feda etmek zorunda değilsiniz.

9

Sağ okul sırt çantası seçin

children in class with school backpacks
JGı/Jamie ızgara/Getty görüntüler

Okul sırt çantaları bugün her zamankinden daha ağır, ve sırt çantası yanlış türünü kullanarak ve yanlış çocuklar içinde sırt ağrısı yol açabilir giyiyor. Sırt çantaları doğru seçmek ve kullanmak için bu ipuçlarını izleyerek çocuğunuzun geri sorunlarını önlemek emin olun.

10

Baş Lice önleme, belirtiler ve tedavi hakkında bilgi edinin

child getting hair combed with lice comb
Peter Dazeley/Getty görüntüleri

Biz baş biti hakkında düşünmek istemiyorum kadar, aslında bu okul çağı çocuklar arasında ortak bir sorun olmasıdır. Çocuklar okulda yakın temas halinde ve daha fazla battaniye veya diğer kişisel öğeleri paylaşmak olasıdır. Gerçekler ve baş biti hakkında mitler ve nasıl çocuklar okulda bu can sıkıcı ama yaygın sorun açık yönlendirmek yardımcı öğrenmek.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir