1. Anasayfa
 2. Bebekler

Açılır Beşikler Artık Yapılamaz veya Satılamaz

Açılır Beşikler Artık Yapılamaz veya Satılamaz
0

Açılan bebek beşikleri, bakıcıların bebeğe kolayca erişebilmesi için yanlardan birinin aşağı kayması için tasarlanmıştır. Kayan taraf bebeğe ulaşma ve toparlanmaya yardım etmek için tasarlansa da, bu popüler beşik tasarımı ebeveynler için emniyet konusuna elverişli hale geldi. Beşik, sonuçta açılan beşiklerin üretimini yasaklayan daha güçlü beşik güvenlik düzenlemeleri yapılmasını gerektirir. Ayrıca satılamaz veya bağış yapılamazlar.

Makalede Neler Var?

Artık Üretilmemiş veya Satılmamış

Amerika Birleşik Devletleri’nde açılan karyolaları üretmek, satmak ve hatta bağışlamak yasadışı olduğu için, bebek karyolaları federal güvenlik standartlarını karşılamak için titiz bir süreçten geçiyor. ABD Tüketici Koruma Güvenliği Komisyonu’na (CPSC) göre, bu yeni süreç 2011’de belirlendi:

“28 Haziran 2011 tarihinden itibaren (yeniden satış dahil) üretilen ve satılan tüm karyolalar yeni ve geliştirilmiş federal güvenlik standartlarına uymak zorundadır. raylı kızaklar, kızak çıtaları ve yatak desteklerini güçlendirir, donanım kalitesini iyileştirir ve daha zorlu testler gerektirir Yeni kurallar aynı zamanda çocuk bakım merkezlerinde ve umumi konaklama yerlerinde kullanılmakta olan beşikler için de geçerlidir. bu tesisler yalnızca yeni federal güvenlik standartlarını karşılayan uyumlu beşikler kullanmalıdır ”.

Güvenlik sorunları

Alt taraftaki beşik, yalnızca bir tarafın hareket ettiği tek damlalık tarafı veya her iki tarafın aşağı kaydığı çift damlalık tarafı gibi çeşitli bırakma mekanizmalarıyla çok yönlüdür. Ne yazık ki, bu işlevsellik aynı zamanda beşik şilte ile açılır yüzeyin bir kısmı arasında oluşan bir boşluk yaratır. Sonuç olarak, bebekler tuzağa düşebilir ve boşlukta boğulabilir. Alt beşikte aşağıdaki sorunlar ortaya çıkabilir:

 • Plastik açılır donanım bozulabilir veya çarpılabilir.
 • Bazı yumuşak ahşap türleri donanımın daha hızlı gevşemesine neden olabilir.
 • Ebeveynler, donanımın aşınmasını artırabilecek şekilde baş aşağı yerleştirebilirler.
 • Düşen yan parçalar zamanla kaybolabilir ve bu da beşiklerin birleştirilmesini sağlar.

Yatağınızı Kontrol Edin

2012 yılından bu yana açılan karyolalar yasadışı olduğundan, sahiplerin aşağıdakileri yapması zorunludur:

 • Bebeğinizin beşiğinin geri çağrılıp çağrılmadığını görmek için CPSC web sitesini kontrol edin. Bir tamir seti edinin ya da geri çağırma durumunda yatağı değiştirin. Geri çağrılan bir yatağı kendi başınıza tamir etmeye çalışmayın.
 • Bebeğinizin beşiğinin doğru monte edildiğinden ve düzgün çalıştığından emin olun.
 • Gevşemediğinden, kırılmadığından veya kaybolmadığından emin olmak için karyola donanımını düzenli olarak kontrol edin.
 • Kullanılmış bir beşik alırsanız, tüm donanımın ve parçaların dahil edildiğinden emin olun ve beşikten bir tane yoksa bir talimat kitabı bulun.

Geri Çağrılan

CPSC’nin geri çağırma arşivlerine göre, 2007 ile 2011 arasında 20’den fazla farklı beşik çağrısı yapıldı. Bu hatırlamalar, birçok farklı üreticiden 11 milyondan fazla beşik etkiledi. Her hatırlamanın belirli nedenleri değişmekle birlikte, neredeyse tümü, bir çocuğun sıkışabileceği veya boğulabileceği bir beşikte bir boşluk yaratan bir dayanıklılık veya donanım sorunu nedeniyle yayınlandı.

Toys R Us, mağazalarının Nisan 2009’da sundukları güvenlik sorunları nedeniyle artık açılan karyola siparişi vermeyeceğini açıkladı. Wall Street Journal ile yaptığı röportajda, Toys R Us Genel Müdürü Jerry Storch, “Yeterince endişesi var ileriye doğru hareket ettiğimiz ve daha sonra onları yok edeceğimize dair açılan beşikler hakkında. ”

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir