Bebekler

Bebek ne zaman yürüyecek? Bebek bezi döküntüsünü nasıl tedavi edebilirsiniz? Nasıl emziriyorsunuz? Bir bebek ebeveynlik sorularla doludur.Bu makaleler size rehberlik etmenize yardımcı olabilir.

Bebekler

Eğer bebeğinizin Ateşi Varsa ne yapılmalı

16 Mar, 2020 476

Çocuklar hep hastalanır, ama bir ateş bir panik içine anne gönderebilir bu belirtilerden biridir. Aniden çıkarlar, git ve geri gel, ya da başka bir hastalık yarısında görünür bile, daha şiddetli bir birine hafif bir soğuk dönüm.

Bebekler

Mikrosefali Nedir?

4 Şub, 2020 316

Mikrosefali doğuştan bir durumdur; bu, doğumda mevcut olup, aynı yaş ve cinsiyette bir bebek için bir bebeğin başının beklenenden daha küçük olmasıdır.

Bebekler

Antika Yatağınız Güvenli mi?

2 Şub, 2020 268

Birçok yeni anne-baba, yeni nesilleri için bir kuşaktan daha fazla geçmiş olan antika bir beşik kullanma fikrini değerlendiriyor. Diğerleri güzel bir antika beşik veya süper tasarruflu mağaza bulmak için arama. Yine de, modern beşik güvenlik standartlarına uymuyorlarsa, eski beşikler bebekler için tehlikeli olabilir.

Bebekler

Bebeğinizi arkaya bakan bir araba koltuğunda tutmak ne kadar

18 Mar, 2019 327

Birçok anne-baba, bebeklerinin arkaya bakan bir araba koltuğunda ne kadar kalması gerektiğini soruyor. Aslında kesin bir zaman çizelgesi yok! Şimdi kural, bebeklerin araç koltuğunun sınırlarına mümkün olduğunca arkaya bakan oto koltuklarında durmaları gerektiğidir.

Bebekler

Yaş ve aşamaları tarafından çocukların gelişimsel kilometre taşları

18 Mar, 2019 377

Ebeveynler genellikle onların bebek, yürümeye başlayan çocuk, ya da diğer genç çocuğun onların gelişimsel kilometre taşları ulaşmak zaman sabırsızlanıyoruz, gülümseyen gibi, üzerinde haddeleme, oturan, ilk adımlarını alarak, on sayma, ve onun ayakkabı bağlama, vb.

Bebekler

Normal Yenidoğan Solunum Paternleri

14 Mar, 2019 317

Yenidoğan bebeğinizin düzensizce solunduğunu fark ettiyseniz, çocuğunuzla ilgili her şeyin normal olup olmadığını merak edebilirsiniz. Yeni doğanlar farklı nefes alışkanlıklarına sahiptir, bu nedenle olağandışı görünen ya da size endişe verici görünen şey aslında yenidoğan için tamamen normal olabilir.

Bebekler

Açılır Beşikler Artık Yapılamaz veya Satılamaz

13 Mar, 2019 775

Açılan bebek beşikleri, bakıcıların bebeğe kolayca erişebilmesi için yanlardan birinin aşağı kayması için tasarlanmıştır. Kayan taraf bebeğe ulaşma ve toparlanmaya yardım etmek için tasarlansa da, bu popüler beşik tasarımı ebeveynler için emniyet konusuna elverişli hale geldi. Beşik, sonuçta açılan beşiklerin üretimini yasaklayan daha güçlü beşik güvenlik düzenlemeleri yapılmasını gerektirir. Ayrıca satılamaz veya bağış yapılamazlar.

Bebekler

Bebek Tutmanın Güvenli, Nazik Yolları

13 Mar, 2019 348

Bir bebek sahibi olmak çok keyifli bir "iş". Birçok insan saatlerce bebek tutabileceğini söylüyor. Bu doğru olsa da, bunu yapmanın birçok farklı yolu vardır. Aynı zamanda başka şeyler de yapmanız gereken zamanlar da vardır. Farklı durumlar için seçeneklere ihtiyacınız var. Bir bebeği tutmanın, güvenli bir şekilde her zaman doğru bir şekilde oturduğundan emin olmak için başkalarına gösterebileceğiniz güvenli yolları öğrenin.

Bebekler

Bebekler Doğumdan Sonra Hastaneye Giriyor

12 Mar, 2019 311

Yenidoğanların ebeveynleri için, sağlıklı bir bebeğin hayatının ilk birkaç gününde yaptığı testlerin sayısı sonsuz görünebilir. Bu testler, yeni sevinç paketinizin beklendiği gibi gelişmesini ve tedavi gerektirebilecek herhangi bir tıbbi durumun olmamasını sağlamak için önemlidir.

Bebekler

LATCH veya Emniyet Kemeri Oto Koltuğu Kurulumu için Daha Güvenli mi?

12 Mar, 2019 411

Araba koltukları iki farklı yöntemle kurulabilir – araç emniyet kemeri ya da Çocuklar için Alt Dübel ve Tethers anlamına gelen LATCH. Birçok anne-baba, hangi seçeneğin bebeği veya çocuğu için en güvenli olduğunu merak eder. Hem LATCH hem de emniyet kemeri genel olarak eşit derecede güvenlidir, ancak birinin diğerinden daha güvenli olup olmadığı tamamen çocuğunuza, aracınıza ve size bağlıdır. Yine de bir yerleştirme yöntemi, bebeğinizin koltuğu için dikkatlice seçilmelidir. Bir araba koltuğu takmak için hem LATCH hem de emniyet kemerini kullanmak güvenli değildir.