Komplikasyonları ve Kaygıları

Hiçbir kadın hamileliği ile ilgili olası sorunlar hakkında düşünmek istemese de, olasılıklar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, doktorunuza işaret etmeye değecek göze çarpan herhangi bir değişikliği ayarlamanıza yardımcı olabilir.

Komplikasyonları ve Kaygıları

Erken Gebelikte Kramp Hakkında Endişelenmeniz Gerekenler

8 Şub, 2020 477

Hamileyken, vücudunuzda hissettiğiniz her ağrı, ağrı ve küçük burkulmayı farketmek ve endişelenmek doğaldır. Bu, alt karnınızdaki kramplar veya kasılmalar gibi hissetmenize neden olacak bir düşme hissetmenize neden olabilecek duyumlar için iki katına çıkar.

Komplikasyonları ve Kaygıları

Beceriksiz Serviks

18 Mar, 2019 422

Servikal yetmezlik olarak da bilinen servikal yetmezlik temel olarak hamilelik sırasında kapalı kalmak için çok zayıf veya hasarlı bir servikstir. Bu nedenle erken doğum ve kısalmış gebelik boyu nedeniyle bebeğin kaybıyla sonuçlanır. Servikal yetmezliğin tüm ikinci trimester kayıplarının% 20 ila% 25'ine neden olduğuna inanılmaktadır. Bu yetersizlik genellikle ikinci trimesterin erken kısmında, ancak muhtemelen üçüncü trimesterin erken saatlerinde görülür.

Komplikasyonları ve Kaygıları

Oligohydraynios veya düşük Ayniotik sıvı hacmi yönetimi

18 Mar, 2019 309

Amonoz sıvısı, bebeğinizi gebelikte çevreleyen sulu yastıktir. Bebeğin uterusa büyümesine ve rahim içinde sıkıştırılmış olmaktan korunmak için göbek kordonunda koruma sağlayan alan sağlar. Gebelikte yarım nokta hakkında sonra, amonoz sıvı bebeğin idrar ve akciğerleri salgıları bir kombinasyonu gelir. Bebek aynı zamanda amonoz sıvıyı da içiyor ve onu geri atar. Gebeliğin 36 haftası hakkında sonra, amonoz sıvısının doğuncaya kadar yavaşça azalmaya başlar.

Komplikasyonları ve Kaygıları

Hamilelikte İshal

14 Mar, 2019 410

Mide ve sindirim sorunları hamilelik sırasında sık görülür. Sabah bulantısı ve kabızlık hakkında çok şey duyabilirsiniz, ancak ishal hakkında daha az şey duyabilirsiniz. Bu kadar dikkat çekmese de, ishal, hamile kadınların karşılaşabileceği başka bir gastrointestinal sorun.

Komplikasyonları ve Kaygıları

Makrozomi: Büyük Bir Bebeğe Hamile Olmak

13 Mar, 2019 549

Hamileliğiniz sırasında doktorunuz bebeğinizin boyutunu izleyecektir. Büyüme, bebeğinizin sağlığının ve iyiliğinin iyi bir göstergesidir, ancak bazen bebekler beklenenden daha fazla büyür.

Komplikasyonları ve Kaygıları

HELLP Sendromu Nedir?

13 Mar, 2019 3413

Hamilelik sırasında yüksek tansiyon içeren bir bozukluk olan preeklampsiye aşina olsanız da, genellikle preeklampsi varyantı olarak kabul edilen HELLP sendromunu tanımayabilirsiniz. Preeklampsi gibi, HELLP doğumdan sonra yaşamı tehdit eden bir gebeliği veya daha az sıklıkla komplikasyon olabilir.

Komplikasyonları ve Kaygıları

HPV, Genital Siğiller ve Gebelik

12 Mar, 2019 319

Genital siğiller, genital bölgede, tek başlarına veya kümeler halinde yumuşak, etli büyümelerdir. Aynı zamanda rahim ağzında da olabilir. İnsan papilloma virüsü (HPV) neden olur. HPV'niz olabilir ve siğiliniz olmasa da, aslında, HPV'si olan kadınların yarısında semptom yoktur. Tanınan 100'den fazla HPV türü vardır, bunların yaklaşık üçte biri cinsel temas yoluyla yayılabilir. Bazı HPV tipleri de rahim ağzı ve diğer genital kanserlere neden olabilir. Yaklaşık 5.5 milyon vaka yeni cinsel yolla bulaşan HPV enfeksiyonları vakası vardır ve ABD'deki 20 milyon insan zaten etkilenmiştir.

Komplikasyonları ve Kaygıları

Holoprosensefali Nedir?

12 Mar, 2019 870

Holoprosensefali (HPE), gebe kaldıktan kısa bir süre sonra ortaya çıkan beynin doğum kusurudur. Embriyo gelişimi sırasında insidansı 250'de yaklaşık birdir. Tam dönem bebeklerde kabaca 10.000 ila 20.000 bebekte görülür. HPE, prosencephalon veya embriyonik ön beyin, iki beyin hemisferine bölünmediğinde meydana gelir.

Komplikasyonları ve Kaygıları

Ayna Sendromuna Genel Bir Bakış

12 Mar, 2019 442

Ayna sendromu, Ballantyne Sendromu veya üçlü ödem olarak da bilinen bir terimdir. Gebelikte fetüsün anormal sıvı fazlalığı olduğunda ve kadının preeklampsisi, bir çeşit hipertansiyon veya yüksek tansiyon olması durumunda ortaya çıkar. Bu nadir bir durumdur. Ancak, gerçekleştiği zaman son derece ciddi ve potansiyel olarak hayati tehlike arz ediyor.

Komplikasyonları ve Kaygıları

Ekojenik Odaklanma Nedir?

12 Mar, 2019 616

Gebeliğin ikinci üç ayında, fetüsün anatomisini incelemek için bir ultrason yapılır. Genellikle 18 ila 20 hafta arasında yapılır, bu genellikle fetüsün biyolojik cinsiyetini bulduğunuzda da olur. Ultrason sırasında incelenen bölgeler uzuvları, iskeleti ve fetal kalbi içeren iç organları içerir.