İkizler veya Katları ile Hamile

İkizleriniz veya diğer katlarınız varsa, bunun bebeklerinizi, sağlığınızı ve doğumunuzu nasıl etkileyebileceğini bilmek önemlidir. Hamileliğinizin singleton taşıyan bir anneden nasıl farklılaştığını öğrenin.

İkizler veya Katları ile Hamile

Bir Katlı Hamilelikte Neden Dinlenmeye İhtiyacınız Olabilir?

10 Şub, 2020 447

Birden fazla doğumla ilişkili komplikasyon riskinin artması nedeniyle, birçok anne hamileliği sırasında bir miktar yatak istirahatı gerektirir. Anneye (preeklampsi gibi) veya bebeklere (erken doğum gibi) potansiyel sağlık riskini hafifletmek için yatak istirahatı verilebilir. Bazı doktorlar rutin olarak 24 hafta sonra istirahat ederken, diğerleri ise "bekle ve gör" yaklaşımı uygulamaktadır.

İkizler veya Katları ile Hamile

İkiz veya Katları Bulma, Taşıma ve Verme

18 Mar, 2019 648

İkizler ve diğer katlarla insanlar çok etkilenir. Bir gebeliğin birden fazla bebeğe neden olabileceği gizemli görünüyor.

İkizler veya Katları ile Hamile

İkiz kız Iki erkek daha rahim daha Iyi ücret mı?

18 Mar, 2019 627

Cinsiyetlerin arasındaki savaşlar sonsuz bir şekilde kazanılmıştır, ancak bir çalışma kadınlarda kesin bir avantaj sağlar. Israil ‘de Tel Aviv Üniversitesi ‘nde kadın ve Sackler Tıp Okulu ‘nda Helen Schneider Hastanesi araştırmacıları son zamanlarda ikiz gebelik için sonuçlar en az bir ikizlerin bir kız olduğunda geliştirilmiştir sonuçlandı. 2009 çalışma 2.500 ikiz gebeliklerin daha değerlendirdi ve kız-kız, erkek-kız ve erkek-erkek ikiz için sonuçları kontrastlı.

İkizler veya Katları ile Hamile

İkiz Gebelikte Daha İyi Uyuma Yolları

14 Mar, 2019 495

Ebeveynlerin çoğu, ikizleri bebekken uykusuz geceler yaşamayı bekler. Bununla birlikte, birçok hamile anne hamilikleri sırasında katları ile uygun şekilde dinlenmenin ne kadar zor olduğuna şaşırmaktadır.

İkizler veya Katları ile Hamile

İkiz Gebelik Hakkında Farklı Olan Nedir?

13 Mar, 2019 398

Açıkçası, ikiz gebelik ile normal hamilelik arasındaki temel fark, iki fetüsün varlığıdır. İkiz hamileliğin sonunda bir anne sadece bir bebek yerine iki bebeği doğurur.

İkizler veya Katları ile Hamile

İkiz Gebelikte Kilo Alma

13 Mar, 2019 390

Birçok kadın hamilelik sırasında kazanacakları ağırlıkla ilgilenmektedir. Şüphelendiğiniz gibi, katları olan bir kadın, ölçeğinde yalnızca bir bebeği olmasından daha fazla bir artış görecektir. Sadece daha fazla yediği için değil. Ekstra ağırlık sadece bebeklerin birleşik ağırlıkları ile değil aynı zamanda ekstra sıvı, doku, uterus büyümesi ve plasenta (lara) iki ya da daha fazla bebek için besin sağlaması için gereken artan kan hacmine bağlanabilir.

İkizler veya Katları ile Hamile

Ultrasonda Gizli Bir İkiz Olabilir mi?

12 Mar, 2019 718

Ultrason bize hamilelik hakkında çok şey söyleyebilir, ancak her zaman mükemmel değildir. Bu özellikle ilk aylarda doğrudur ve nadir olmasına rağmen, görünmeyen bir "gizli ikiz" olması mümkündür.

İkizler veya Katları ile Hamile

İkiz veya Çoklu Gebeliğin Belirti ve Semptomları

12 Mar, 2019 410

İkiz hamile kalan bazı anneler, başından beri birden fazla bebek taşıdıklarından şüphelendiklerini söylüyor. Diğer anneler ikizleri olduğunu öğrendiklerinde şaşırırlar.

İkizler veya Katları ile Hamile

İkiz Gebelik Hakkında En Kötü Şeyler

12 Mar, 2019 842

İkizleriniz var! İki bebeğin gelişini dört gözle beklerken heyecanlı bir neşe ve beklenti zamanı. Ne kadar şanslı … iki bebek getiren bir hamilelik! Sağ? Bire iki hamileliğin yararları varken, tatsız olduğu kanıtlanabilecek bazı aşırı yan etkileri de var. Gebeliğin düzenli yan etkilerinden bazıları ikizlerle büyütülür ve bazen ikiz hamilelik kendi nahoş komplikasyonlarını beraberinde getirir.

İkizler veya Katları ile Hamile

İkizler Miyim?

12 Mar, 2019 531

Çoğu insan, aynı anda birden fazla bebek sahibi olma fikrini büyüleyici bulur. İkizlerimi "Ah! Her zaman ikizler istedim!" İkizlerde görülmek genellikle "Doğal mı?", "Özdeş mi, kardeş mi?" Gibi diğer yorum ve sorulardan sonra gelir. ve "Onları nasıl aldın?"