1. Anasayfa
  2. İkizler veya Katları ile Hamile

İkiz kız Iki erkek daha rahim daha Iyi ücret mı?

İkiz kız Iki erkek daha rahim daha Iyi ücret mı?
0

Cinsiyetlerin arasındaki savaşlar sonsuz bir şekilde kazanılmıştır, ancak bir çalışma kadınlarda kesin bir avantaj sağlar. Israil ‘de Tel Aviv Üniversitesi ‘nde kadın ve Sackler Tıp Okulu ‘nda Helen Schneider Hastanesi araştırmacıları son zamanlarda ikiz gebelik için sonuçlar en az bir ikizlerin bir kız olduğunda geliştirilmiştir sonuçlandı. 2009 çalışma 2.500 ikiz gebeliklerin daha değerlendirdi ve kız-kız, erkek-kız ve erkek-erkek ikiz için sonuçları kontrastlı.

Makalede Neler Var?

Erkek İkizler ve kız Ikizler arasındaki fark nedir?

Araştırmacılar, preterm teslimatların vakaların erkek erkek ikizlerde daha yüksek olduğunu ve her iki ikizin de erkek olduğu zaman bebeklerin daha düşük ortalama Doğum ağırlıkları ve düşük büyüme oranları olduğunu tespit ettiler. Bu arada, kız ikizler daha az solunum ve nörolojik sorunlar vardı. Ilginçtir ki, sonuçlar sadece bir çocuk için sonuç geliştirmek için bir kız aldı gösterdi; tahta boyunca, ikiz kız kardeşi olan çocuklar erkek ikizler setleri daha iyi oldu.

  • Erken teslimat riski (önce 31 hafta) erkek-erkek ikizler en yüksek oldu.
  • Çocuk ikizler daha düşük bir ortalama Doğum ağırlığı ve daha düşük bir büyüme oranı vardı.
  • Kız ikizler beyin ve akciğerleri ile daha az sorun vardı.

Araştırmacılar, bir erkek fetüs hormonal maddelerin interfetal taşıma diğer ikiz üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olduğunu açıklayan bir “erkek sorunlu faktör” gösterdi. Ayrıca erkeklerin beslenme kaynakları için daha olumlu bir kadın fetus karşı rekabet olabilir teorize, daha yavaş büyür, erkek için fetal kilo artışı.

Erkek Ikizler hakkında endişelenmeli miyim?

Prematüre bebeklerde diğer çalışmalar kadın bebeklerin bir avantajı olduğunu tanır. Örneğin, Singleton bebeklerde bir çalışmada, çocuklar genellikle Doğum kızların daha fazla tartmak olsa bile, bazı komplikasyonlar önemli ölçüde daha yüksek oranları vardı. Engelli yüksek durumlar da erkeklerde ilişkilidir.

Ancak, İkizler bu çalışma ile ilgili birçok sınırlamalar kabul edilmiştir. Biri için, sadece iki ayrı placentas ile ikiz okudu, monozigotik ikiz bir kısmı hariç. Ayrıca, kendiliğinden veya doğurganlık yardımı ile tasarlanmış katları arasında ayırt etmez, hangi gebelik sonucunu etkileyebilir. Çalışmada ikiz setleri üçte ikiden fazla erkek-kadın çiftleri, yaklaşık% 15 ile aynı seks ikiz setleri oldu.

Son olarak, çalışmanın retrospektif doğası bunu önyargılı hale gelebilir. Çoğu doktor bu çalışmanın sonuçlarının ikiz gebeliklerin tedavi edilme şeklini değiştirmemelidir kabul eder.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir