1. Anasayfa
  2. İkizler veya Katları ile Hamile

İkiz Gebelik Hakkında En Kötü Şeyler

İkiz Gebelik Hakkında En Kötü Şeyler
0

İkizleriniz var! İki bebeğin gelişini dört gözle beklerken heyecanlı bir neşe ve beklenti zamanı. Ne kadar şanslı … iki bebek getiren bir hamilelik! Sağ? Bire iki hamileliğin yararları varken, tatsız olduğu kanıtlanabilecek bazı aşırı yan etkileri de var. Gebeliğin düzenli yan etkilerinden bazıları ikizlerle büyütülür ve bazen ikiz hamilelik kendi nahoş komplikasyonlarını beraberinde getirir.

1

Makalede Neler Var?

Sabah rahatsızlığı

Twin Pregnancy Morning Sickness - Worst Thing About Pregnant with Twins
Sabah Hastalığını İki Katına? İkizlerle Hamile. kristiyan sekulik / E + / Getty Images

Gebeliğin ilk (ve en kötü) semptomlarından biri sabah bulantısıdır. Pek çok anne için, sabah rahatsızlığı sadece sabahları vurmakla kalmaz – tüm gün sürebilir. Genellikle ilk üç aylık dönemle sınırlıdır, çoğu zaman katlar için yoğunlaşır.

2

Kilo almak

İkiz Gebelik Kilo Alma - İkizlerle Hamile Olmanın En Kötü Şeyleri
Pound Ambalaj mı? İkizlerle Hamile. ferrantraite / E + / Getty Images

Kadınlar her zaman hamilelikte kazanacakları ağırlıktan endişe duymakta ve bu durumun kendi rakamlarını nasıl etkileyeceği konusunda endişelenmektedir. Şüphelendiğiniz gibi, katları olan bir kadın, ölçeğinde yalnızca bir bebeği olmasından daha fazla bir artış görecektir. Sadece daha fazla yediği için değil. Ekstra ağırlık sadece bebeklerin birleşik ağırlıkları ile değil aynı zamanda ekstra sıvı, doku, uterus büyümesi ve plasenta (lara) iki ya da daha fazla bebek için besin sağlaması için gereken artan kan hacmine bağlanabilir.

3

Preterm Emek

İkiz Gebelik Preterm Emek - İkizlere Hamile Olmak Hakkında En Kötü Şeyler
Erken İşçi Anksiyetesi? İkizlerle Hamile. Cristian Baitg / Getty Images

Her katın annesi erken doğum eylemiyle uğraşmasa da, ikizlerin çoğu annesi ve üç ya da daha fazlası neredeyse hepsi bu komplikasyonla karşı karşıya kalır. Erken doğumu engellemek için yapılan tedaviler, nahoş veya rahatsız edici olabilir ve hiç kimse eşlik eden endişe ve stresi sevmez.

4

Mide ekşimesi

İkiz Gebelik Mide Yanması - İkizlerle Hamile Olmanın En Kötü Şeyleri
Mide yanması Hasarları? İkizlerle Hamile. Westend61 / Getty Images

Mide ekşimesi gebeliğin en rahatsız edici fiziksel etkilerinden biridir. Geceleri uyanık kalmanızı sağlayabilir ve yeterince kalori ve sıvı tüketmenizi zorlaştırabilir. Alt boğazınızdaki veya göğsünüzdeki yanma hissi, genişleyen rahim ve artan hormonlarınız tarafından tetiklenir.

5

Yatak istirahati

İkiz Gebelik Yatağı Dinlenme - İkizlerle Hamile Olmanın En Kötü Şeyleri
Yatak istirahat sıkıntıları? İkiz Gebelik. Jasper Cole / Blend Resimleri / Getty Images

Katlı hamile anneler için çeşitli nedenlerden dolayı yatak istirahati verilebilir. Yatakta günler veya haftalar geçirmek tatil gibi gelse de, tıbbi yatak istirahati piknik yapmaktan uzak.

6

Ağrı ve sızılar

İkiz Gebelik Ağrıları ve Ağrıları - İkizlere Hamile Olmak Hakkında En Kötü Şeyler
Her Yerine Zarar Vermek – İkizlerle Hamile. kristiyan sekulik / E + / Getty Images

Gergin bağlar, kasılmalar, bacak krampları, sırt ağrısı, baş ağrıları … hamilelik tüm vücudunuza ağrı verebilir. Birden fazla bebek olduğunda ve ağrı şiddetlenebilir.

7

Karpal Tünel

İkiz Gebelik Karpal Tünel Sendromu - İkizlere Hamile Olmanın En Kötü Şeyleri
Karpal Tünel? İkizlerle Hamile. fatihhoca / E + / Getty Images

Kollarda ve ellerde karıncalanma ve uyuşukluk, hamileliğin şaşırtıcı bir yan etkisi olabilir. Birçok insan karpal tünel sendromunun çok fazla yazmanın neden olduğunu düşünürken, aynı zamanda “iki” birçok bebeğin de nedeni olabilir! Bilekte kemiklerin ve bağın oluşturduğu “tünel”, hamilelikte sık görülen şişlik ve sıvı tutması ile sıkışabilir ve ağrılı hisleri üreten bir siniri sıkıştırabilir.

8

Deri çatlağı

İkiz Gebelik Çatlakları - İkizlere Hamile Olmak Hakkında En Kötü Şeyler
Supersize Çatlakları? İkizlerle Hamile. Joel Carillet / E + / Getty Images

Hamilelik belirtilerinin çoğu, bebekler doğduktan sonra kaybolurken, çatlaklar ömür boyu sürebilir. Kuşkusuz ikizlerin annelerinin vücutları iki bebeği barındırdığı için limite kadar gerileceklerdir. Esneyen ciltleri, karın, göğüsler, kalçalar veya uyluk bölgelerinde pembe veya morumsu izler bırakan bir kolajenin ayrılmasına neden olabilir.

9

Uyku eksikliği

İkiz Gebelik Huzursuzluğu - İkizlerle Hamile Olmanın En Kötü Şeyleri
Görünürde Uyku Yok mu? İkizlerle Hamile. Tamara Murray / E + / Getty Images

Ebeveynlerin çoğu, ikizleri bebekken uykusuz geceler yaşamayı bekler. Bununla birlikte, birçok hamile anne hamilikleri sırasında katları ile uygun şekilde dinlenmenin ne kadar zor olduğuna şaşırmaktadır. Fiziksel rahatsızlık ve anksiyete zaman zaman huzursuzluk veya yanmış uykusuzluk yaratabilir.

10

Sırf Çevresi

İkiz Gebelik Çevresi - İkizlerle Hamile Olmanın En Kötü Şeyleri
İki katı? İkizlerle Hamile. Laura Ciapponi / Görüntü Bankası / Getty Images

Ne kadar büyük olacaksın? Bazı anneler için ikiz gebelikle ilgili en kötü şey acı, rahatsızlık ya da endişe değildir. Aksine, iki bebeği inkübe eden bir bedenin saf çevresidir. Bu sadece büyük bir göbek değil; Annenin vücudunun her kısmı şişme ve şişkinlikten etkilenebilir. Büyüyüp büyüdükçe, kapılar arasında gezinmek, arabaya girip çıkmak veya yataktan kalkmak zorlaşır.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir