1. Anasayfa
  2. İkizler veya Katları ile Hamile

İkiz Gebelikte Daha İyi Uyuma Yolları

İkiz Gebelikte Daha İyi Uyuma Yolları
0

Ebeveynlerin çoğu, ikizleri bebekken uykusuz geceler yaşamayı bekler. Bununla birlikte, birçok hamile anne hamilikleri sırasında katları ile uygun şekilde dinlenmenin ne kadar zor olduğuna şaşırmaktadır.

Fiziksel rahatsızlık ve endişe, ara sıra huzursuzluk veya tam uykusuzluk yaratabilir. Hamilelik sırasında daha fazla göz kapmak için ne yapabilirsiniz? Bu ipuçlarını takip edin.

1

Makalede Neler Var?

Şekerleme yapmak

Pregnant woman asleep on her bed

B2M Productions / Getty Images

Gün boyunca uykuya dalmak, huzursuz bir geceden sonra yorgunluğu hafifletebilir. Vücudunuz ne zaman dinleneceğiniz konusunda size bilgi verecektir, bu yüzden sessiz bir yer bulun ve uyuşukluğunuzu verin. 20 veya 30 dakikalık hızlı bir yakalama bile sizi ferahlatacak.

2

Vücut Yastığı Deneyin

gebelik vücut yastık

Fotoğraf nezaket Amazon

Bir vücut yastığı hamile formunuzu rahat bir pozisyonda destekleyebilir ve kaslarınız ve omurgadaki gerginliği azaltabilir. En az beş metre uzunluğunda olan ve sırtını destekleyecek ve göbeğini tutacak şekilde tasarlanmış birini arayın.

Vücut yastıkları kesinlikle değerli bir yatırımdır, ancak herkes için uygun değildir. Sıradan yatak yastıklarının bir kombinasyonunu kullanarak doğaçlama yapabilirsiniz. Bazı kadınlar, hamileliklerinde daha da ileriye gittikçe daha fazla esneklik sunduğunu düşünüyor.

3

Bir RECLINER deneyin

Recliner Sandalye

Tim Hawley / Getty Images

Yatakta rahat edemiyorsanız, geniş bir yatar koltuk düşünün Düz yatmaktan daha rahat bulabilirsiniz.

Satın almadan ya da eşinizin bir yastığını evin içine sürüklemesini sağlamadan önce, işinize yarayacağından emin olun. Kullanılmış yatar koltuklar için, yatmalarını engelleyebilecek kırılmış yaylar veya rahatsız edici yastıklar gibi sorunların olmadığından emin olun.

Ayrıca, içeri girip çıkabildiğinizden emin olun. İlk başta saçma gelebilir, ancak hamileliğinizde ilerledikçe bu tavsiyeyi anlayacaksınız.

4

Doğru Yeme ve İçme

hamile kadın içme suyu

Geri Lavrov / Getty Images

Ağzınıza koyduğunuz şey uyku probleminizin kökünde olabilir. Hidratlı kalmak için gün boyunca bol miktarda su için, ancak gece sık sık banyo gezilerini önlemek için akşamları alımınızı gevşetin.

Ayrıca baharatlı veya tuzlu yiyecekleri kesmeyi deneyin ve kafeini tamamen önleyin. Ilık süt yatıştırıcıdır ve size ilave bir kalsiyum artışı sağlar, bu nedenle denemenin kötü bir fikir olmadığını gösterir.

5

Doktorunuza sorun

Hamile kadın doktor ile konuşmak

İnsan Resimleri / Getty Images

Acı çekmeyin. Sürekli atıyor ve dönüyorsanız, yardım isteyin. Doktorunuz sizin için güvenli olan ve bebeklerinizi etkilemeyecek bir reçetesiz veya reçeteli ilaç önerebilir. Ayrıca deneyebileceğiniz başka numaralar da olabilir.

Doktorunuzun birçok gebe kadınla konuştuğunu unutmayın, bu nedenle aklınıza gelmeyen bir şeyden haberdar olabilir.

Uykusuzluğunuzun kesin nedenlerini tartışın. Mide ekşimesi veya bacak krampları gibi fiziksel rahatsızlık var mı? Kaygı mı? Nedeni saptamak doktorunuzun en etkili çözümü bulmasına yardımcı olacaktır.

6

Rahatlayın

ikiz hamilelik sırasında rahatla
JGI / Tom Grill / Getty Images

Hamilesiniz, nasıl uyuyacak kadar rahatlamanız beklenebilir? Sizi rahatlatacak her şey denenmeye değer: sıcak banyolar, ılık süt, yumuşak müzik, güzel bir kitap.

Uyku ortamınız rahatlamaya da elverişli olmalıdır. Odanın aydınlatmasını dağıtmak ve gürültüyü azaltmak için elinizden geleni yapın. Rahat nevresimler eklemeyi ve odayı konforlu bir sıcaklıkta tutmayı düşünün.

Eşinizden yardım isteyin. Bir masaj, yumuşak saç fırçalama veya ayak masajı bu işlemi yapabilir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir