1. Anasayfa
  2. Senin bebeğin

Bir makat bebek açmak nasıl

Bir makat bebek açmak nasıl
0

Bir makat bebeğini döndürmenin birçok yolu vardır. Bazıları vücudunuzda belirli pozisyonlara sahip olmaktan başka bir şey gerektirmezken, diğerleri doktor veya ebe tarafından eğitimli yardım gerektirmektedir. Bebeklerin yaklaşık% 3-4’ü hamileliğin sonuna yakın bir cinsdir. Kişisel tornalama tekniklerinin birçoğu 30 hafta civarında başlayabilir, diğerleri daha yakın zamanda işçiliğe yaklaştı.

Makalede Neler Var?

Dondurulmuş bezelye

Gülmeye başlamadan ve dondurulmuş bezelyelerin bir bebeği nasıl döndürebildiğini merak etmeden önce, basit – soğuk. Bebekler, hepimiz gibi, konforu tercih ederler. Bu nedenle, karnınızın üstüne fundusun yanına yerleştirilmiş donmuş bezelye kullanmak bebeğinizi soğuktan uzaklaşmaya teşvik edebilir. Bazı anneler bunun sıcak bir banyoda uzanırken gerçekten işe yaradığını söylerken, diğerleri karnının alt kısmında pirinç çorabı gibi ılık bir paket kullanıyorlar. Herhangi bir şekilde tıbbi olmadığı için bu istediğiniz sıklıkta kullanılabilir.

Müzik

Kasık kemiğinize doğru müzik çalmak, evde güvenle kullanılan bir başka yöntemdir. Kulaklıkları alabilir ve müziği kasık kemiğinize doğru duyabileceğiniz kadar yüksek sesle çalabilirsiniz; böylece bebek sese doğru gelmek ister. Bazı anneler, bebeğin hafifçe hareket etmesini sağlayarak ve karnlarının yanına müzik çalmaya başladıklarını ve daha sonra kasık kemiğine doğru aşağı doğru hareket ettiklerini söylüyorlar.

Makat Tilt

Makat tilt, evde yapabileceğiniz bir egzersizdir. Pelvisinizi başınızın üstüne koymak istiyorsunuz. Bunu yapmanın en kolay yolu, ütü masasını kanepeye yatırmak (hala kapalı). Başınız yere doğru uzanıp ayaklarınızın yukarı kalkmasına izin veriyorsunuz. Bu tıbbi bir tedavi olmasa da başınızı döndürebilir ve bir seferde sadece birkaç dakika yapılmalıdır. Hafif kafalı hissediyorsanız, tekrar denemeden önce doktorunuzla veya ebenizle konuşun. Bazı kadınlar yatakta, kalçalarının altında bir yastık yığınıyla hafif bir değişiklik yaparlar.

ışık

Müzik gibi, ışık da küçük olanı kaynağı takip etmeye teşvik etmek için tasarlanmıştır. Bir el feneri kullanarak basitçe alt uterusunuza doğrultun ve bebeğin bu yöne hareket etmesine izin verin. Yukarıdaki soğuk numara ile birlikte de kullanılabilir.

Yüzme

Yüzmek, hamileliğin sonunda gerçekten iyi hissettiren şeylerden biridir. Kurbağalama ve sürünme bebeğin hareket etmesini sağlamada çok faydalı olabilir. Bazı araştırmalar, bebekleri döndürmenin bir yolu olarak da dalışın (yüksek dalışın değil) derin suya baktığını da belirtti.

Konumlandırma

Bazen tüm bebeğinizin ihtiyacı başını aşağı çevirmek için biraz cesaretlendirir. Bebek odanıza verdiğini düşündüğünüz pozisyonları bulmak çok basit olabilir. Denenmek için iyi pozisyonlar eller ve dizler, öne eğilerek diz çökme ve akciğer yapmayı içerir.

Akupunktur

Tek kullanımlık iğneler kullanarak bir uygulayıcı, qi’yi serbest bırakmak, tıkanmasını önlemek veya hareket etmesine yardımcı olmak için onları hemen cildin içine sokacaktır. Bu enerji açığının, bebeğin annenin vücudunun serbestçe hareket etmesine ve bebeğin doğum için rahim içine iyi yerleştirilmesi gereken odayı almasına izin vererek daha iyi bir pozisyon bulmasına yardımcı olduğu söylenir.

Moxibustion

Geleneksel Çin tıbbının bu formu, ayağın küçük parmağı (mesane 67) üzerindeki belirli bir noktaya yakın bir moxa (mugwort) çubuğunun yakılmasını içerir. Uygulayıcıları, akupunktur kliniği ve diğer uygulayıcılar dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda bulabilirsiniz.

Kayropraktik Bakımı – Webster Tekniği

Webster Tekniği, pelvisin açılmasına ve bağların yumuşamasına yardımcı olmak için kullanılır ve bebeğin pelvis içinde iyi bir pozisyon alması için yeterli odayı sağlar. Bu teknikte bir kiropraktör eğitilmelidir, ancak ne sıklıkla kullandıklarını sorduğunuzdan emin olun. Bu olsa da, genellikle tek seferlik bir teknik değildir.

Dış Sefalik Versiyon (ECV)

Bir makat bebeğini döndürmek için en tıbbi girişim dış sefalik versiyon (ECV) olarak bilinir. Bu basitçe, doktorunuzun veya ebenizin, bebeğinizi baş aşağı veya tepe pozisyonuna girmeye teşvik etmek için karnınızın dışından ellerini kullanacağı anlamına gelir. Bu genellikle hastanede işlemden önce, sırasında ve sonrasında bebeği ve plasentanın yerini izlemek için bir ultrason yardımıyla yapılır. Bazı uygulayıcılar bunu terbutalin (Brethine) gibi uterus gevşetici ile kullanmayı tercih ederken, bazıları anneme bağlı ağrı nedeniyle epidural anestezi kullanmaktadır. Bunu yapan annelerin çoğu, acı çekse bile, sezaryen yapmaktan ziyade versiyonlarına sahip olacaklarını bildirmiştir. Bu tipik olarak bir veya iki kez bir denemedir ve 37. gebelik haftasından sonra yapılır.

Gerçek şu ki, bir annenin ve onun uygulayıcısının en iyi çabalarına rağmen, tüm bebekler dönmeyecek. Bazı bebekler, normalde bir ultrasonda görünseler de, uterin bir mesele gibi doğum zamanına kadar bilinen nedenlerle veya bazen bebekle ilgili bir problem için makat kalacaktır. Makat bebekleri, dönemdeki tüm bebeklerin yaklaşık% 3-4’ünü oluşturur. Bazı bebekler de inatçıdır ve doğum başlamadan dönmez. Uygulayıcınız vajinal makat doğumunda yetenekli olabilir veya sizi iyi bir aday iseniz, diğerleri ise bebeğiniz dönmezse sezaryen doğum önerebilir.

Dış sefalik versiyon. Uygulama Bülteni No. 161. Amerikan Kadın Hastalıkları ve Doğum Koleji. Obstet Gynecol 2016; 127: e54–61.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir