Senin bebeğin

Bebeğiniz ne zaman saç büyütür? Sesini duymaya ne zaman başlayabilir? Büyüyen karnınızın içinde olup bitenler hakkında bilgi edinin ve bazı bebeklerin karşılaşabileceği olası sağlık sorunları hakkında bilgi edinin.

Senin bebeğin

Gecikme Süresi Tahmini İçin Ultrason Doğruluğu

10 Şub, 2020 236

Her hamile kadın son tarihini bilmek ister ve son adet döneminden son tarih hesaplayıcısına göre hesaplanan son tarih, ilk ultrasonu (sonogram olarak da bilinir) tarafından tahmin edilen son tarihle eşleşmez.

Senin bebeğin

Bebeğinizin Kalp Atışı Nasıl Dinlenir

18 Mar, 2019 789

Bebeğinizin kalp atışlarını dinlemek, hamileliğinizin özel bir parçasıdır. Birçok kadın bunu doğum öncesi bakım randevularının en güzel anı olarak görür. Bebeğinizin kalp atışlarını doğum öncesi ziyaretinizde duyabilirsiniz, ancak bunu evde de yapabilirsiniz. Bebek ve anne için güvenli olan bazı hızlı ve basit çözümlerin yanı sıra doktorların kaçınmanızı önerdiği bazı çözümler var.

Senin bebeğin

Doğumdan önce bebeğin sağlığını belirlemek için hareketi kullanma

18 Mar, 2019 331

İlk önce bebeğinizin hareket hissetmek başlamak, hangi doktorlar Quickening veya flutters olarak bakın, büyük olasılıkla bebeğinizin sağlığını kontrol etmek için bir araç olarak bu hareketleri kullanmaya başlayacaktır.

Senin bebeğin

Bir makat bebek açmak nasıl

14 Mar, 2019 385

Bir makat bebeğini döndürmenin birçok yolu vardır. Bazıları vücudunuzda belirli pozisyonlara sahip olmaktan başka bir şey gerektirmezken, diğerleri doktor veya ebe tarafından eğitimli yardım gerektirmektedir. Bebeklerin yaklaşık% 3-4'ü hamileliğin sonuna yakın bir cinsdir. Kişisel tornalama tekniklerinin birçoğu 30 hafta civarında başlayabilir, diğerleri daha yakın zamanda işçiliğe yaklaştı.

Senin bebeğin

Bebeğiniz Makat ise Ne Yapmalı

13 Mar, 2019 331

Bir makat bebeği, baş aşağı veya tepe sunumunda olmayan bir bebeğe atıfta bulunmak için yaygın olarak kullanılan bir terimdir. Genelde bu, bebeğin rahim boynuna doğru dibe vurduğu anlamına gelir. 37. haftadaki bebeklerin yaklaşık% 3-4'ü makattır.

Senin bebeğin

Gebelikte Normal Fetal Kalp Hızı

13 Mar, 2019 476

Bebeğinizin kalp atış hızının normal olup olmadığını nasıl anlarsınız? Bu, muhtemelen bebeğinizin kalp atışı ilk duyduğunuzda sahip olduğunuz bir soru. Duydukların seni gerçekten şaşırtabilir. Çoğu insan, bebeğin kalbinin hamilelikte ne kadar hızlı attığına hazır değildir.

Senin bebeğin

Hamilelikte Gelişen Çocuğunuzun Ultrason Görüntüleri

12 Mar, 2019 489

Hamile kadınların çoğu için, fetüslerinin cinsiyetlerini ultrasonda bulmak bir zorunluluktan çok bir meraktır. Fakat bazı hamile kadınlar için fetüslerinin cinsiyetini öğrenmek çok önemlidir, özellikle de Duchenne kas distrofisi veya hemofili gibi erkek cinsiyete bağlı bir bozukluğun invazif testini yapmak istiyorlarsa.

Senin bebeğin

Fetal Gelişime Genel Bir Bakış

12 Mar, 2019 354

Fetal gelişim, sperm ve yumurtanın bir araya gelmesi ve düzenli bir şekilde bir bebek oluşturmak için ortaya çıkmasıyla başlayan olayların alayı hakkında konuşurken kullanılan terimdir. Bir kadın hamile kaldıktan sonra "basitçe gerçekleşen" bir şey için inanılmaz derecede karmaşıktır ve düşünmesi çok eğlenceli.

Senin bebeğin

Bebeklerin Akciğerleri Rahim İçinde ve Dışında Nasıl Gelişir?

12 Mar, 2019 336

Hamilelik sırasında gerçekleşen en önemli şeylerden biri, bebekte akciğerlerin gelişmesidir. Tamamen gelişmiş akciğerler, rahim dışındaki yaşam için gerekli anahtar faktörlerden biridir. Bebeğin diğer bölümlerinin birçoğu fetal gelişim sırasında oldukça erken işlev görmektedir ancak akciğerler için gelişimin her günü önemlidir. Bir gün bile akciğer gelişimi için bir fark yaratabilir. Örneğin, erken doğma riski taşıyan bebekler için, örneğin, doktorlar öncelikle bebek doğmadan önce akciğerlerin mümkün olduğunca gelişmiş olmasını sağlamaya odaklanır, bu nedenle bebeğin hayatta kalma şansı en yüksektir.

Senin bebeğin

Bebeğinizin Cinsiyetini Tahmin Etme: Gerçekler ve Efsaneler

12 Mar, 2019 1334

Olumlu hamilelik testi sonucunu gördükten sonra bir sonraki sorunuz muhtemelen “Ne zaman olurum?” Olacak ve ikinci düşünceniz de “Acaba bir kız mı yoksa bir oğlan mı olacağımı merak ediyorum” olacaktır. Bebeğinizin küçük çocuğu ile gelmeden önce bağ bir yoludur. Arkadaşlarınız ve aileniz (ve hatta yabancılarınız) da merak ediyor olacaklardır, sık sık “Neye sahip olduğunuzu biliyor musunuz?” Diye sorarlar. Ve eğer hayır cevabı verirseniz, takip genellikle “Öğrenecek misiniz?” Şeklindedir.