1. Anasayfa
  2. Senin bebeğin

Doğumdan önce bebeğin sağlığını belirlemek için hareketi kullanma


0

İlk önce bebeğinizin hareket hissetmek başlamak, hangi doktorlar Quickening veya flutters olarak bakın, büyük olasılıkla bebeğinizin sağlığını kontrol etmek için bir araç olarak bu hareketleri kullanmaya başlayacaktır.

İlk kez anneler Için özellikle, frekans veya hareket kalitesi herhangi bir değişiklik önemli bir stres kaynağı olabilir. Ve insanlar genellikle bu mükemmel normal olduğunu söyleyecektir iken teslim almak yakın, bir anne endişelenmeye başlamalıdır bir çizgi var mı?

Makalede Neler Var?

Bebeğin hareketlerinin kalitesi

Tipik olarak, fetus haftada 18 ila 24 gebelerinde flutter başlayacak. İlk başta, Eğer hissediyorum ya da gaz olduğunu bebeğiniz olup olmadığını ayırt etmek zor olabilir. Ama zamanla bu hareketler daha karakteristik ve sağlam hale gelecek. Onlar bizim için sabırsızlanıyoruz şey, teminatın çocuk normalde gelişmekte olan ve Doğum üzerine sağlıklı ve güçlü olacak.

Fetal tekme hafta sonra 28 bebeğin refah daha iyi belirleyiciler biridir, çoğu doktora göre.

Ama bu hareketlerin kalitesi bazen hafta 30 ötesine hareket olarak değişebilir. Artık bebeğiniz rahim giderek sıkışık hale kadar kolayca etrafında çevirmek mümkün olacaktır. Yakında, yerine akrobasi gibi katlanmış ve dönüşler hissi, küçük gıdıklıyor ve squirming hareketleri karşılaşabilirsiniz. Ayrıca ani bir Jab ya da aşağı sağ rahatsız hissedebilirsiniz tekme olabilir.

Aynı zamanda, Bebek daha az sık hareket edebilir çünkü gezinmek için daha az yer vardır. Ve, Eğer endişe değil söylendi, bebek sadece Doğum konumuna yerleşmek olduğunu, orada zaman bu değişikliklerin tıbbi soruşturma emri yapmak vardır.

Geç gebelikte normal fetal hareket

Genel olarak, daha sonra gebelikte küçük kıvranır ve Jabs yaşamaya erken gebelik sırasında büyük hareketler hissi gitmek doğal. Aynı zamanda bebeğin rahminde bir köşe (baş aşağı) pozisyon alır başlar gibi daha az hareket hissetmek yaygındır.

Ancak, bu değişikliklerin anormal olduğuna inanıyorsanız, doktorlar ve ebelerin genellikle fetal tekme sayısının bir dergisinde kalmasını isteyecektir. Bu, saatle saat, ne sıklıkta bebeğinden farklı hareket hissediyorum izlemek için izin verir.

Hiçbir sabit kural, ama çoğu doktorlar iki sürekli saat üzerinde 10 farklı hareketler hissi tüm iyi fetüs ile olduğunu bir işaret olduğunu düşündürmektedir.

Bir dergi tutmak da bazen kolayca cevapsız ince hareketlerin daha fazla farkında olmasını sağlar. Kesinlikle, ebeveynler için hastane gezisi kreş boyama için her şey için preparatlar yapmak, orada stres bir sürü olabilir. Bir annenin stres seviyeleri yüksek olduğunda küçük bir tickle daha az farkında olmak alışılmadık değil.

Ne zaman doktor veya ebe aramak için

Eğer dergi fetal tekme sayımı düşük olduğunu söylerse, hemen doktorunuza veya ebe Bu rapor isteyeceksiniz. Bu durumda, bebeğinizin refah değerlendirmek için bir dizi testler geçmesi istenir.

Bunların arasında Şef, rahim aktivitesi ile ilgili olarak bebeğinizin kalp hızını değerlendirmek için stres dışı test (veya NST) olduğunu. Eğer bebek sınav sırasında aktif değilse, Annenin onu güzelleştirmek için şeker veya kabarcıklar ile bir şeyler içebilmek istenebilir. Eğer bu işe yaramazsa, bebeği korkutmak için gürültülü bir gürültü kullanılabilir.

Daha sık değil, Bebek normal tepki ve sadece iyi olacak. Değilse, acil bakım gerektiren herhangi bir anormallik olup olmadığını belirlemek için ek testler yapılacaktır. Sonunda erken tanı erken müdahale sağlar.

Eniyiaile ‘de bir kelime

Alt satırda şudur: Eğer bir şey hamileliğiniz ile doğru hissetmezse İçgüdülerinize güvenin. Evet, yanlış olabilir, ama asla yanlış olma korkusu bakım arayan sizi durdurmak izin

Sonuçta, Hamilelik söz konusu olduğunda, çok endişeli olmak gibi bir şey yoktur. Kimsenin “hormonların konuştuğunu” ya da sadece nevrotik olduğunu önermesini asla izin vermeyin. Ses gibi klişe olarak, her zaman üzgün daha güvenli olmak daha iyidir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir