1. Anasayfa
 2. Hamile Vücudunuz

Gebelik sırasında ve sonrası Kegels gerçekleştirme


0

Kaslar güçlendirmek için, onları egzersiz gerekir. Bu da pelvik zemin kasları içerir.

Eğer klinik pelvik zemin disfonksiyon tanısı yok bile, Kegel egzersizleri Eğer hapşırma veya öksürük, özellikle sonrası Doğum veya gebelik sırasında idrar biraz sızıntı Eğer yararlı olabilir!

Kegels gebelik sırasında güvenli ve genellikle teşvik edilir.

Benefits of kegel exercises
Resim Jessica Olah, verywell tarafından

Makalede Neler Var?

Gebelik ve pelvik zemin

Pelvik zemin, rahim, mesane ve rektum gibi granenin organlarını destekleyen pelvik alanın katında bulunan bir kas kümesidir. Bu kaslar, mesane sızıntı tutmak yardımcı olur.

Travma gibi diğer faktörler arasında, kabızlık, tekrarlanan ve çok fazla kilolu olmak, vajinal Doğum pelvik zemin kasları zayıflatabilir. Kasları güçlendirmek için, Kegel egzersizleri önerilebilir.

Kegels faydaları

Zayıf pelvik zemin belirtileri bazı hamile olmanın yan etkileri ile örtüşüyor, ama genellikle, sorun sıkma ve pelvik zemin kasları rahatlatıcı olduğunda, bu pelvik zemin disfonksiyon veya pelvik zemin zayıflık denir olabilir.

Kegel egzersizleri ile pelvik zemin güçlendirilmesi gibi belirtiler yardımcı olabilir:

 • Dışkı veya idrar sızıntısı
 • Bağırsak hareketleri ile kabızlık veya ağrı
 • Ağrılı idrara çıkma
 • Sık idrar ihtiyacı
 • Cinsel ilişki ile ağrı
 • Bir bağırsak hareketi sırasında, sanki “bitmiş” gibi hissediyorum
 • Alt sırt ağrısı

Doktorunuzun klinik tanı oluşturmak için pelvik zemin ve çevredeki kasların incelenmesi gerekir.

O ya da o herhangi bir belirti değişti görmek için Doğum kurtarıldı kadar beklemek isteyebilirsiniz. Ancak, bu belirtiler de diğer rahatsızlıkların belirtileri olabilir, bu yüzden randevu onları getirmek için emin olun. Doktorunuz bütünsel bir görünüm alacak ve gerekirse, belirtilerin kök nedenini bulmak için sonraki testler sipariş.

Kegels gerçekleştirme

Kegels basit, tekrarlayan sıkma veya kaslar sıkılaştırır. Bu egzersizleri yapmak için herhangi bir özel ekipman gerek yok, sadece bir anlayış hangi kasları odaklanmak ve egzersizleri gerçekleştirmek için.

Kasları tanımlama

Doğru kasları bulmak için, deneyebilirsiniz bazı şeyler vardır.

 • Bir dahaki sefere, idrar orta akarsu kas ile durdurun; Bunlar Kegels sırasında kullanacağınız kaslar. Aslında, bu Kegel egzersizleri sırasında yaptığınız tam kas sıkmak ‘s-ama sen idrar yaparken Kegels yapmayın (UTIs riskini artırır yapıyor).
 • Uzan ve vajinanın içine temiz bir parmak takın. Eğer idrar tutarak gibi kaslarınızı sıkın. Eğer parmağınızı etrafında sıkma düşünüyorsanız, doğru kaslar var.

Eğer gerçekten zorluk kasları yalıtan yaşıyorsanız, size yardımcı olmak için doktor veya jinekolog isteyin, özellikle eğer yanlış egzersizleri yapıyor olabilir düşünüyorum.

Bazen eklemek ve sıkmak hangi kasları kullanmak için size gösteren yararlı olabilir vajinal koniler ağırlıklı; Bazı doktorlar da pelvik zemin etkinliğini izlemek için Kegel egzersizleri ile biofeedback kullanın.

Egzersizi gerçekleştirme

Sen, oturan veya ayakta yatarken egzersizleri yapabilirsiniz. Ideal olarak, maksimum güç için her gün üç pozisyonları yapmanız gerekir.

Egzersiz yapmak Için, Pelvik kaslar yukarı çekin ve üç saymak için sıkın, sonra üç saymak için rahatlayın. Sonunda 10 ila 15 tekrarlar her zaman Kegels yapmak kadar çalışmak mümkün olmak istiyorum. Alıştırmaları günde en az 3 kez yapmayı hedefliyoruz.

Ortak hatalar

Ne zaman Kegels yaparken, sıkmak veya mide veya bacaklar gibi diğer kasları sıkmak için çalışmayın. Bu Pelvik kasları etkileyebilir ve gerçek pelvik zemin kasları yerine pelvik zemin etrafında kaslar sıkma iseniz aslında mesane üzerinde basınç koyabilirsiniz.

Sen çiş yaparken Kegels yapmayın. Bu, idrar yolu enfeksiyonları riskini artırarak, tamamen mesane boşaltılması için yol açabilir.

Izleme Iyileştirme

Herhangi bir egzersiz rejimi gibi, Kegels yaparken herhangi bir kas gücü iyileştirme görmek için biraz zaman alır. Birçok kişi düzenli olarak kendi Kegel egzersizleri yaparken üç ila altı hafta içinde mesane gücüne bir değişiklik fark etmeye başlar.

Eniyiaile ‘de bir kelime

Kegels büyük bir fark yaratabilir kolay egzersizleri, ve bir kez onları asmak olsun, onlar günlük hayata sığacak kadar kolay konum. Eğer idrar veya dışkı sızıntısı yaşıyorsanız, özellikle hamilelik sırasında ya da Doğum yaptıktan sonra, Kegel egzersizleri hakkında Doğum doktoru ile konuşun ve nasıl sizin için yararlı olabilir.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir