1. Anasayfa
  2. Hamile Vücudunuz

Hamilelikte Seks Pozisyonları

Hamilelikte Seks Pozisyonları
0

Hamilelikte kullanabileceğiniz seks pozisyonlarını, bebek beklediğiniz dokuz ay boyunca değişen birçok şeyden yalnızca biri olarak sayın. Hamile kalmadan önce rahat olan şey artık olmayabilir. Karnınız büyüdükçe, hamileliğin erken dönemlerinde işe yarayan bazı cinsel pozisyonlar aslında fiziksel olarak imkansız olabilir (veya buna yakın).

Annelerin söylenmesi gereken bazı hamilelikte hamilelikte seks etkilidir:

  • Sırtlarında yalan söyleyememe
  • Ortağın zirvede olma isteği yok
  • Ortak çok derinden nüfuz ediyor
  • Orgazm sorunları

Bu zorlukların çoğu hamileyken seks için doğru pozisyonu seçerek ele alınabilir. Aslında, birçok çift hamile seksin sahip oldukları en iyi seks olduğunu bildiriyor.

Tüm yeni pozisyonları denemek konusunda gerginseniz, işe yarayan bir tane bulana kadar bir seferde bir denemeye odaklanın. İşte hamilelik sırasında seks araştırırken başlayabileceğiniz birkaç pozisyon var.

Makalede Neler Var?

Misyoner

Missionary Position in Pregnancy

Marili Forastieri / Getty Images

Hamileliğin erken dönemlerinde, çoğu çift seks pozisyonlarında çok az değişiklik olduğunu bulmaktadır. Bir ortağın zirvede olduğu misyoner pozisyon gebelikte güvende. Bununla birlikte, hamilelik ilerledikçe, sırtüstü yayamazsanız veya karnınızın üstündeki baskıya dayanamıyorsanız, pozisyon artık rahat olmayabilir.

Bazı kadınlar sırtını desteklemek için yastık kullanmanın bu konumda yardımcı olduğunu düşünüyor. Eşiniz kendi ağırlığını vücudunuzdan daha uzakta tutmak için kollarını uzatarak yardım edebilir.

Birçok çift, izin verdiği yüz yüze etkileşim nedeniyle misyoner pozisyonunu sever. Karnınız büyüdükçe ve pozisyon daha zor hale geldikçe, bir kaşık pozisyonuna benzer şekilde, tarafınızı yuvarlayarak pozisyonun bu yönünü koruyabilirsiniz.

Gebeliğin geç evrelerinde, göbeğinizin büyüklüğü, yastık destekli olsa bile, misyoner pozisyonunun tolere edilmesini önleyebilir.

Misyoner geç gebelikte kullanmanın bir yararı, derin penetrasyon elde etmeyi zorlaştırmasıdır. Bu, bebeğinizi kırdıysanız veya “çarpma” konusunda endişeleniyorsanız faydalı olabilir.

Üstte Hamile Ortağı

Kadın Gebelikte En İyi Pozisyonlarda

Biggie Productions / Getty Images

Birçok çift, üçüncü trimesterde bu pozisyonu tercih eder. Karnınız büyüdükçe, bu düzenleme penetrasyon derinliğini ve hızını kontrol etmenizi sağladığından en üstte tercih edildiğini görebilirsiniz. Bu pozisyon aynı zamanda orgazma ulaşmanıza yardımcı olacak manuel klitoral stimülasyona izin verir.

Arka giriş

Yatakta Arka Giriş Seks Konumu

Steve West / Getty Görüntüleri

Arkaya giriş pozisyonları (bazen “köpek stili” olarak adlandırılır) herhangi bir trimesterde kullanılabilir, ancak göbeğinizin öne bakan pozisyonlara girebilecek kadar büyük olduğunda hamileliğin sonu için özellikle iyidir.

Arkadan giriş pozisyonunda elleriniz ve dizleriniz üzerinde ya da diz çökmüş olabilirsiniz ya da siz ve eşiniz yan yana uzanabilirsiniz (kaşıklanma). Ayakta dururken arka giriş konumlarını da kullanabilirsiniz.

Penetrasyon, arka giriş konumlarında sizin için daha rahat olabilecek daha sığdır. Eşiniz hamileliğiniz ilerledikçe cinsel ilişki konusunda gergin hissederse, arkadan giriş gibi pozisyonlar korkularını azaltabilir.

Bu pozisyonda orgazma ulaşmanın zor olduğunu düşünüyorsanız, el ile klitoral stimülasyon eklemeyi deneyin.

Ayakta

Stand hamilelik için seks pozisyonudur

Izabela Habur / Getty Images

Kullanmakta olduğunuz herhangi bir pozisyona uyum sağlaması için seks yapmayı düşünebilirsiniz. Hamile iken ayakta durma seks, özellikle arka girişi kullanırken, sırtınızdan baskı alır ve göbeğinizi önler. Bu pozisyonu, hamileliğiniz boyunca rahat olduğu sürece herhangi bir noktada kullanabilirsiniz.

Ayrıca eğilerek ayakta durarak seks yapabilirsiniz. Bir duvar, yatak, masa ya da kendinizi canlandırmak için yakınlarda olanları kullanmayı deneyin. Birçok kadın hamilelik sırasında seks pozisyonunda durmayı sever, çünkü sığ penetrasyona izin verir ve seksten yavaşlama eğilimindedir.

Oturmuş

Gebelikte Oturmuş Seks Pozisyonu

David Jakle / Getty Images

Daha rahat olmanıza yardımcı olmak için hamileyken seks sırasında sandalye kullanmayı da deneyebilirsiniz. Eşinizin sağlam, kolsuz bir sandalyeye oturmasını sağlayın (dinlenmek için bir masa veya başka bir sağlam yüzey de kullanabilirsiniz). Oradan, onları kaldırabilir ve sandalyenin yüksekliğine bağlı olarak ayaklarınızı yere koyun.

Bu hamile seks pozisyonu, penetrasyon hızını ve derinliğini kontrol etmek için mükemmeldir ve gebeliğin her üç ayında kullanılabilir.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir