1. Anasayfa
  2. Haftaları ve Trimesters

Babalar sempatik gebelik belirtileri

Babalar sempatik gebelik belirtileri
0

Babalar, hiç senin eşiniz gebelik ile birlikte kilo olduğunu fark ettiniz mi? Günün belirli zamanlarında kendini çok mu huzursuz hissediyorsun? İştah değişiklikleri yaşadın mı? Karşılaştığınız şişkinlik miktarında bir artış fark ettiniz mi? Sonra da Couvade sendromu olarak bilinen sempatik gebelik belirtileri yaşıyor olabilir.

Makalede Neler Var?

Couvade sendromu

Couvade Fransız kelime couvee anlamına gelir “Hatch.” “Sempatik hamileliği” olan bir adam anlamına geldi. Evet, bu eşinizin kusmuk, kilo kazanmak ve gebelik ile ilişkili “sevinçler” birçok sahip başlayabileceğini anlamına gelir.

Genellikle, sempatik gebelik belirtileri ilk trimester sonunda başlar ve üçüncü trimester kadar şiddette artar. Couvade için bilinen tek tedavi Doğum etmektir.

Babalar şüphelenerek

Bazı insanlar Couvade sendromunun gerçeğine şüphe duymuş. Bu şüphelikler, babanın yaşayabileceğiniz kilo kazanımı, gebeliğin hayatında yaptığı Anne, sinirler veya diğer değişikliklerin beslenme alışkanlıkları nedeniyle olduğunu söylüyorlar. Kusma mı? Tabii ki, bu da sinirlerle suçlanıyor.

Babalar bu konuda ne diyecek? Onlar kusma hakkında ne düşünmek bilmiyorum, kilo kazanma, ve cinsel iştah değişiklikleri. Sabah bulantın olduğu için iş yerinde herkese uzanmak zorunda olduğunu nasıl söyleyebilirsin? Ve tabii ki, Eğer yapsa kusmayı bırakacaklar.

Sempatik gebelik araştırmaları

Bu araştırılmış ve oldukça gerçek olarak bulundu bir şeydir. Bazı erkekler diğerlerinden daha Couvade daha duyarlıdır. Örneğin, siz ve eşiniz infertilite yaşarsanız veya kabul ediliyorsanız, Couvade sendromunu daha fazla yaşayabilirsiniz. Bu noktada aynı seks ortakları ile hiçbir araştırma devam ediyor, ama bu gelecekte değişebilir.

Gerçeği muhtemelen birçok kişi tarafından ciddiye alınmaz dahil nedenleri çeşitli için bu genel konu üzerinde araştırma bir sürü göremiyorum. Bazen bu yaşayan ortaklar bile fark etmez; Onlar sadece normal olduğunu varsayalım ya da hiç gebelik ile ilgili olmadığını düşünüyorum. (Ne kadar grip olabilir?)

İnsanlar, yalnız olmadığını ve tıbbi toplumun seni destekliyor olduğunu biliyorsunuz. Biraz kraker yiyin, yataktan yavaşça çıkın, biraz zencefil çayı için ve biraz dinlenin ve doğumun köşede olduğunu biliyorum. Eğer kilo kazanıyor ve belki bazı yeni giysiler almak olduğunu söylemek kimse size gülmek izin vermeyin çünkü diğerleri daha büyüdü.

Realistically, tüm yapabilirsiniz kendi uygulayıcısı yardımıyla belirtileri tedavi etmektir. Bu bazı insanlar için yararlı olabilir. Birçok kişi gebelik ilerledikçe daha iyi hissedeceksiniz, genellikle herhangi bir noktada insanlar için bir karşılama rahatlama olduğunu.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir