1. Anasayfa
  2. Haftaları ve Trimesters

İşyerinde Hamileliğinizi Nasıl Duyurursunuz?

İşyerinde Hamileliğinizi Nasıl Duyurursunuz?
0

Patronunuza hamileliğiniz hakkında bilgi vermek korkutucu olabilir. Ancak, hamileliğinizle ilgili haberi paylaşmanın sorunsuz ve telaşsız bir şekilde devam etmesini sağlayan bazı gerçek ve doğru ipuçları.

Makalede Neler Var?

Patronunuza Hamile Olduğunuzu Ne Zaman Bildireceğinize Karar Verin

Patronunuza hamileliğinizi anlatmak istediğiniz zaman için bir planınız olmalıdır. İşiniz hamileliğiniz tarafından değiştirilmezse, tehlikeli kimyasal maddelerle çalışmadığınız ve daha önce söylemeniz gereken durumlarda, bu ilk trimesterin sonunda olabilir.

Patronuna Önce Söyleyin

Önce ofiste diğer insanlara söyleme tuzağına düşmeyin. Güven bana, kelime veya ipuçları akacak ve sen istemediğin zaman dışarı çıkacaksın. Patronunuz en son tanıdığı zaman profesyonel görünmüyor. Aynı şey işte sabah bulantısı için de geçerli, belirtilerinizden önce söyle.

Profesyonel ol

Birkaç küçük istisna dışında, işinizi hamile kalmadan önce yaptığınız gibi halledebilmeniz gerektiğini unutmayın. Hamile prenses olmayın ve herkesin işinizi sizin için yapmasını bekleyin. Bu, yalnızca patronunuz da dahil olmak üzere insanları size kızdıracak.

Hamileliğin İşinizi Nasıl Etkileyeceğini Bilin

İşinizin hamileliğinizden nasıl etkileneceğini anlamaya çalışın. Son ödeme tarihiniz büyük bir proje tarihine yakın olacak mı? Hamileliğinizden dolayı seyahat planlarınızı değiştirmeniz gerekecek mi? Patronunuza henüz söylememiş olsanız bile, hamile kalmadan önce veya bildiğiniz en kısa sürede planlarınızı uygulamaya çalışın.

Doğum İzni Hakkında Konuşmaya Hazır Olun

Patronun geri dönüp dönmeyeceğin konusunda endişeli olabilir. Bilebilir veya bilmeyebilirsin. Eğer karar vermediyseniz, gidip gitmediğinizi, o noktaya dürüst olmak ya da sadece geri dönmeyi planladığınızı söylemeniz gerekir. İzninizdeyken, gerektiğinde işinizi devralacak birini hazırlamak için ne yapacağınızla ilgili bir plan yapın. Mükemmel plan olmasa bile, bir başlangıç noktasıdır.

Korkma

Birçok kadın patrona söylemekten korkuyor. İşlerini kaybedeceklerini düşünüyorlar. İşinizi hamilelik nedeniyle kaybetmek ayrımcılık olarak kabul edilir ve bu tür bir eylemden korunursunuz. Hamile olduğun için kovulamazsın.

Patronuna Nerede Söyleyeceğine Karar Ver

Ayrıca patronunuza nerede söyleyeceğinize de karar vermelisiniz. Çok sayıda seyircinin bulunduğu dinlenme odası kötü bir fikir. Patronunuzla aceleci değilken, kötü havasında değilken, vb. Konuşmaya çalışın. Randevu almanız gerekiyorsa bunu yapın. Çalıştığınız sessiz, özel bir yer yoksa, başka bir ofisten isteyin veya bir fincan kahve veya hızlı bir öğle yemeği yiyip patronunuzla görüşüp görüşmediğinizi sorun.

Unutma, tıpkı işine hamile olduğunu söyleme konusunda gergin olduğun gibi, alt satırları için endişeleniyorlar. Bu hamilelik işleri için ne anlama geliyor? Başka birini bulup eğitmeleri gerekecek mi? Doğum izninden sonra geri gelecek misiniz? Patronunuza bunun bir grup çalışması olacağını ve iletişim hatlarını açık tutmaya niyetli olduğunuzu bildirmek için elinizden geleni yapın.

Sadece açık, dürüst ve özür dilemediğimi hatırla. Hamilesin!

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir