Haftaları ve Trimesters

Hamilelikte bir sabit varsa, bu değişimdir – vücudunuz, bakımınız, semptomlarınız ve daha fazlası. Her geçen hafta boyunca takip edin ve sadece dokuz kısa ay içinde yapılan her şeyden şaşırtın.

Haftaları ve Trimesters

Gebelik Son Tarihinizi Nasıl Hesaplarsınız?

8 Şub, 2020 283

Son randevunuz muhtemelen hamile olduğunuzu öğrendikten sonra arayacağınız ilk bilgi bölümlerinden biridir. Arkadaşlarınız ve aileniz bilmek isteyeceklerdir, böylece yeni bebeğinizi (ve sizi, yeni annenizi destekleyerek) selamlamayı dört gözle bekleyeceklerdir. Doktorlar, ebeler ve hemşireler bilmek isteyeceklerdir, böylece önemli sağlık kilometre taşlarını izleyebilirler ve müdahaleler ve doğum öncesi testler hakkında kararlar alabilirler.

Haftaları ve Trimesters

Hamilelik Belirtilerinizi Gizlemenin 5 Yolu

18 Mar, 2019 415

Yani hamilesiniz, ancak zamanlama sadece hamilelik duyurunuzu paylaşma konusunda doğru değil, bu nedenle bir süreliğine hamileliği gizlemeye çalışıyorsunuz. Ve şimdi mantıklı gözüken gerçeği saklamanın bir yolunu bulmalısın. İşte fasulyeleri dökmeye hazır olana kadar saklanması gereken beş genel hamilelik belirtisi:

Haftaları ve Trimesters

Babalar sempatik gebelik belirtileri

18 Mar, 2019 355

Babalar, hiç senin eşiniz gebelik ile birlikte kilo olduğunu fark ettiniz mi? Günün belirli zamanlarında kendini çok mu huzursuz hissediyorsun? İştah değişiklikleri yaşadın mı? Karşılaştığınız şişkinlik miktarında bir artış fark ettiniz mi? Sonra da Couvade sendromu olarak bilinen sempatik gebelik belirtileri yaşıyor olabilir.

Haftaları ve Trimesters

İşyerinde Hamileliğinizi Nasıl Duyurursunuz?

14 Mar, 2019 404

Patronunuza hamileliğiniz hakkında bilgi vermek korkutucu olabilir. Ancak, hamileliğinizle ilgili haberi paylaşmanın sorunsuz ve telaşsız bir şekilde devam etmesini sağlayan bazı gerçek ve doğru ipuçları.

Haftaları ve Trimesters

Birinci ve İkinci Gebelik Arasındaki Farklar

13 Mar, 2019 405

İkinci bir hamileliğin farklılıkları vardır. Emekli olmana rağmen, hem fiziksel hem de zihinsel sürprizlerle karşı karşıya kalacaksın. Söylememek gerekirse, diğer çocuklarınızı yeni bebek için hazırlamaya yardımcı olmanız gerekir.

Haftaları ve Trimesters

Zigot Üreme Aşamasının Önemi

13 Mar, 2019 395

Bir zigot, sperm hücresi ile yumurta hücresinin birleşmesidir. Döllenmiş bir yumurtalık olarak da bilinen zigot, tek bir hücre olarak başlar, ancak döllenmeyi takip eden günlerde hızla bölünür. İki haftalık bu hücre bölünmesi döneminden sonra, zigot sonunda embriyo haline gelir. Bu iyi giderse, embriyo bir fetüs olur.

Haftaları ve Trimesters

Kaç aylık hamilesiniz?

12 Mar, 2019 387

Ortalama gebelik, son normal adet döneminin ilk gününden kırk hafta sürer. Doktorların ve ebelerin çoğu, daha spesifik olduğu için, gebelik haftası hesaplamalarını aylar yerine kullanırlar.

Haftaları ve Trimesters

Bebekler Rahim İçinde Ağlıyor mu?

12 Mar, 2019 384

Birçok anne-baba, bir kadının hamileliği sırasında ultrasonları aracılığıyla bebeklerine gizlice göz atma şansını değerlendiriyor. Küçüklerini gerçek zamanlı olarak görme şansını, tekme atma, el sallama veya baş parmağını emme gibi yeni beceriler sergileme şansını bulur.

Haftaları ve Trimesters

Gökkuşağı Bebek ile Hamileyken Ne Beklenmeli?

12 Mar, 2019 390

Gökkuşağı sarılı bebek bezlerinin güzel resimlerini veya gökkuşağı tişörtlerini, kıyafetlerini ve diğer hatıralarını gururla sergileyen annelerin resimlerini görmüş olabilirsiniz, ancak ne hakkında konuştuklarını asla anlamadılar. "Gökkuşağı bebeği" tam olarak nedir?

Haftaları ve Trimesters
12 Mar, 2019 406

Verywell'in Haftalık Gebelik Rehberine Hoş Geldiniz. Vücudunuz harika şeyler yapmak için tasarlanmıştır, ancak 40. gebelik haftasında olanların en inanılmazlar arasında olduğunu söylemek oldukça güvenlidir. Bazen pek bir şey olmuyor gibi görünse de (ve diğer zamanlarda aksine), her hafta bebeğinizin gelişmesine ve vücudunuzun emek, doğum ve ötesi için hazırlanmasına yardımcı olan irili ufaklı değişiklikler getiriyor.