1. Anasayfa
  2. Haftaları ve Trimesters

Hamilelik Belirtilerinizi Gizlemenin 5 Yolu

Hamilelik Belirtilerinizi Gizlemenin 5 Yolu
0

Yani hamilesiniz, ancak zamanlama sadece hamilelik duyurunuzu paylaşma konusunda doğru değil, bu nedenle bir süreliğine hamileliği gizlemeye çalışıyorsunuz. Ve şimdi mantıklı gözüken gerçeği saklamanın bir yolunu bulmalısın. İşte fasulyeleri dökmeye hazır olana kadar saklanması gereken beş genel hamilelik belirtisi:

Makalede Neler Var?

Artık İçmiyorsun

Arkadaşlarınla dışarı çıktın ve henüz kimseye söylemedin. Ama akşam yemeği sipariş etme zamanı geliyor ve sen genelde şarap sipariş ediyorsun. Şimdi, tüm gözler senin dediğin gibi, köpüklü su istediğini söyle. Alkol alımının eksikliğiyle ilgili sorular başlıyor. Ne diyorsun?

İlk savunma hattınız muhtemelen gerçeğe dayanmalıdır – sağlık sebeplerinden vazgeçiyorsunuz. Veya belki de bunu büyük bir gün önceden suçlayabilirsin, hatta başım ağrıyor. Bu mazeretler genellikle yalnızca bir veya iki kez işe yarar, sağlık nedenleri ise sizi biraz daha ileriye götürür, büyük haberlerinizi paylaşmaya hazır olana kadar size zaman kazandırır. (Bu aynı zamanda sigara ile de çalışır.)

Giysileriniz Biraz Sıkı

Pantolonunu zaten bir çengelli iğne ile kapatıyorsun ve artık bir kaşını kaldırmadan hamile kıyafetlerine geçemeyeceğini biliyorsun. Çözümü basittir, elastik bel bantları ya da karnınızın etrafındaki bazı gebelik bantlarını kullanarak kıyafetlerinizin ömrünü uzatmaya çalışın.

Çok Kustun

Bunu örtbas etmek daha zor. İlk yakalandığınızda gribi kolayca suçlayabilirsiniz. Ancak ondan sonra, herkes bunun dokuz aylık grip olduğundan şüphelenebilir. Bir çözüm bulmak için elinizden gelenin en iyisini yapın, çünkü sabah rahatsızlığı hamileliğinizi gizlemeye çalışmadığınızda bile eğlenceli değildir. Banyo molalarını özellikle hasta olduğunuz bir gün için “programlamayı” deneyebilirsiniz veya sizi kapsayacak bir arkadaş ya da iş arkadaşı bulun. Ve bu evde çalışmak için uygun değilse, ne olacağından emin değilim.

Sebepsiz Ağla

Evet, hamilelik olan duygusal roller coaster, can sıkıcı bir alışkanlık olabilir ve yine de, en tuhaf zamanlarda gözyaşlarına boğulmuş hissedemezsiniz. Üçüncü çocuğuma hamileyken, bir şirketin Japonya’ya nasıl araba ihraç ettikleri hakkında konuştuğu bu reklam için ağlamaya devam ettim! Bu durumda, son zamanlarda biraz stresli olduğunuzu kibarca açıklayabilir ve bunun sizi nereye götürdüğünü görebilirsiniz. Eğer devam ederse… peki, onunla kendi başınasın.

Garip Cravings veya Gıda Aversions var

Bazı kadınlar erken hamilelikte daha sağlıklı besinler istediklerini bildirdiklerini söylese de, hamilelik isteği bölümü genellikle erken değil. İtiraf etmeliyim ki, birçok kadın için en zor kısım burunlarının ve damaklarının ne kadar hassas olduklarını çok erken haftalarda bile yapmaları. Bir zamanlar tercih edilen yiyecekler, artık hiçbir şekilde listede yok. Bu özellikle baharatlı ve keskin yiyecekler için geçerlidir. Bu yiyecekler ayrıca diğer gebelik semptomlarını tetikleyebilir. Basitçe gerçekten uğruna olduğunuzu iddia edin (buraya istediğiniz yemeğin adını yazın). O zaman bir gün ara.

Sadece zamanın doğru olduğunu ve hamileliğinizin haberlerini paylaşmaya hazır olduğunuzu ve o zamana kadar mutlu olduğunuzu bileceksiniz.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir