Sağlıklı Kalmak

Hamile vücudunuz yeni beslenme ihtiyaçları, güvenlik kaygıları ve daha fazlasını getirir. Bu süre boyunca iyi kalabileceğiniz tüm yollarla aşina olun, böylece elinizden gelenin en iyisini hissedebilirsiniz ve büyüyen bebeğinizi besleyin.

Sağlıklı Kalmak

Gebelikte Anemiye Genel Bakış

10 Şub, 2020 376

Gebelikte anemi yaygındır ve en sık demir eksikliği nedenidir. Demir, herkesin ihtiyaç duyduğu bir mineraldir. Hamile kadınların çeşitli nedenlerle daha fazla demire ihtiyaçları vardır. En büyük sebep, demirin, vücudunuzun hamilelik sırasında oksijen ve besinleri bebeğe taşımak için yeni kan almasına yardımcı olmasıdır. Hamileliğin sonunda, vücudunuzda kanda hamileliğe başladığınızdan% 30-50 daha fazla bir artış olacaktır. Demir ihtiyacınız hamilelik öncesi ihtiyaçlarınız üzerinde% 100 artacaktır.

Sağlıklı Kalmak

Aile İçi Şiddet ve Gebelik

18 Mar, 2019 957

Hamileliğin barış ve güvenlik zamanı olduğu sanılıyor. Ailenin gelecek nesli yetiştirmeye ve sağlıklı bir bebek yetiştirmeye yönelik düşüncelerini değiştirdiği bir zaman. Ne yazık ki birçok kadın için hamilelik, yaşamlarında şiddetli bir zamanın başlangıcı olabilir.

Sağlıklı Kalmak

Stres neden erken Işgücü olabilir mi?

18 Mar, 2019 390

Eğer stresli bir gebelik yaşıyorsanız, kalbim size gidiyor. Gebelik belirtileri ile uğraşmak hayat iyi gidiyor yeterince zor olabilir. Hayat stresli olduğunda, hamilelik ile birlikte gelen her şey ile başa çıkmak daha da zordur.

Sağlıklı Kalmak

Sağlıklı ve Lezzetli Hamilelik Snacks

14 Mar, 2019 349

Hamilelik, beslenmenizi öncekinden daha fazla düşünebileceğiniz bir zamandır. Daha önceki yıllarda, kadınlara iki kişilik yemek yedikleri söylendi. Bu, birçok kadının çok fazla kalori tüketmesine neden oldu, çok fazla abur cuburdan bahsetmemek, sağlığına ve bebeklerinin ağırlığına baskı yapmaktan.

Sağlıklı Kalmak

Prenatal Vitaminlere Genel Bakış ve Önemi

13 Mar, 2019 334

Prenatal bir vitamin, hamilelik ve emzirme ile birlikte tasarlanmış bir multivitamindir. Emzirme döneminde bu hamilelikte, hamilelikte ve doğum sonrası gebe kalmaya çalışırken vitamin ve minerallerin sayısı güvenli ve uygundur. Bazı özel doğum öncesi vitaminleri, DHA (omega-3 yağ asididir) de dahil olmak üzere diğer hamilelikle ilgili katkı maddelerine sahip olabilir.

Sağlıklı Kalmak

Kafein ve Hamilelik

13 Mar, 2019 795

Hamileyken, sağlığınız ve diyetiniz hakkında daha bilinçli olma eğilimindesiniz. Alkol, çiğ balıktan yapılan suşi ve pastörize edilmemiş yumuşak peynir gibi şeylerden vazgeçersiniz. Peki ya kafein? Sabah kahvenizden veya kafein içeren diğer ürünlerden de vazgeçmek zorunda mısınız? İşte hamilelik sırasında kafein hakkında bilmeniz gerekenler.

Sağlıklı Kalmak

Vegan Gebelik Benim için Uygun mu?

12 Mar, 2019 376

Vegan olup sağlıklı bir hamilelik yapabilir misiniz? Vegan gebeliğin riskleri var mı? Veganlık doğurganlığınızı etkileyebilir mi? Cevaplar evet, evet ve evet.

Sağlıklı Kalmak

Hamileyken Kullanılacak En İyi Temizlik Ürünleri

12 Mar, 2019 569

Hamileyken bebeğinizin sağlıklı olmasını sağlamak için elinizden geleni yapmak istersiniz. Temizlik ürünlerinin çoğunun toksik maddeler içerdiğini biliyorsunuz. Hamileyken kullanmak güvenli midir? Cevap karmaşık.

Sağlıklı Kalmak

Gebelikte Karpal Tünel Sendromu

12 Mar, 2019 385

Hamilelik bazen rahatsız edici olabilir. Sabah bulantısı, mide ekşimesi veya şişmiş ayak bilekleri ile ilgileniyor olabilirsiniz. Ama, ellerinde ve bileklerinde acı, uyuşukluk ve karıncalanma ne olacak? Bu semptomlara sahipseniz, karpal tünel sendromu (KTS) olabilir.

Sağlıklı Kalmak

Hamilelikte Akupunktur Güvenli midir?

12 Mar, 2019 503

Bazı doktorlar, eski muayenehanenin gebe kalmak isteyen çiftlerde doğurganlığı artırmaya yardımcı olabileceğini veya bulantı, kusma ve hormon değişikliklerinden kaynaklanan baş ağrıları gibi genel hamilelik rahatsızlıklarını hafifletmeye yardımcı olabileceğini iddia ettiklerinden, hamilelik sırasında akupunktur konusunda bazı ilgi artmıştır. .