1. Anasayfa
 2. Sağlıklı Kalmak

Stres neden erken Işgücü olabilir mi?

Stres neden erken Işgücü olabilir mi?
0

Eğer stresli bir gebelik yaşıyorsanız, kalbim size gidiyor. Gebelik belirtileri ile uğraşmak hayat iyi gidiyor yeterince zor olabilir. Hayat stresli olduğunda, hamilelik ile birlikte gelen her şey ile başa çıkmak daha da zordur.

Stres bir gebelik sırasında yönetmek için daha zor olabilir rağmen, dinlenmek için denemek önemlidir. Stres, özellikle kronik stres, küçük bir bebek sahibi olma riskini artırabilir veya erken işgücü (aynı zamanda preterm emek olarak da bilinir) gidiyor.

Makalede Neler Var?

Stres ve preterm işgücü

Emek başlangıcı tam olarak anlaşılmayan karmaşık bir süreçtir. Hem anne hem de bebekte birden fazla hormon ve vücut sistemi yer almaktadır ve emek başlayacaktır ne zaman tahmin çok zordur. Çünkü işçilik karmaşık ve çalışmak zor, bilim adamları stres preterm emek neden olduğundan emin söyleyemem. Ama bir dernek var. Diğer bir deyişle, çalışmalar daha fazla stres tecrübe anneler daha erken işgücü bir annenin riskini artırır, bu yüzden daha fazla emek ilk gitmek olasılığı olduğunu göstermektedir.

Stresli durumlarda, vücut bir dizi şekilde tepki verir. Örneğin, kalp hızı ve kan basıncı artışı, ve hormonlar vücut sel. Ve stres ya akut ya da kronik olabilir gerçekleştirmek için önemlidir.

 • Akut Stres Ile vücudun reaksiyonu geçici ve kısa ömürlü. Daha sonra, vücut normal durumuna döner.
 • Kronik stres Ile, sizi rahatsız ne olursa olsun devam ediyor veya yinelenmektedir. Sonuç olarak, vücut asla normal durumuna döner.

Akut stres, bir annenin preterm işgücü içine gidecek şansını artırmaz. Eğer, demek, bebeğinizin babası ile zaman zaman bir argüman ya da bazen faturaları ödeme sorun var, daha yüksek risk altında değilsiniz.

Ancak, kronik stres vücuda kılan değişiklikler doktorlar preterm emek katkıda bulunabilir ne olduğunu düşünüyorum. Kronik stres vücudun vasküler sistemde uzun vadeli değişikliklere neden olur, hormon seviyeleri, ve enfeksiyon mücadele yeteneği. Bu değişiklikler tüm potansiyel olarak bebek tam vadeli (en az 37 hafta gebelik) önce başlamak için işçilik etkileyebilir. Örneğin, bir boşanma ile ilgili, bir sevilen bir ölüm, uzun vadeli işsizlik, veya anksiyete gebelik ile ilgili tüm preterm emek için riskini artırır kronik stres tür neden olabilir.

Gebelik sırasında stres azaltmak Için nasıl

Gebelik sırasında stres azaltmak için yapacağınız birkaç şey vardır (ve bu da mükemmel fikirler Eğer hamile değilseniz). Daha fazla araştırma tam olarak hangi gevşeme stratejileri preterm doğum riskini azaltmak yardımcı olacak içine yapılması gereken, ancak kronik stres azaltır şey muhtemelen bir terim bebek sahip olma şansınızı artırabilir.

 • Danışmanlık: Bir küçük çalışmada, araştırmacılar gebelik sırasında psikolojik danışmanlık aldı kronik stres ile annelerin daha az erken teslim olasılığı vardı bulundu.
 • Egzersiz: Egzersiz stres rahatlatmak yardımcı olabilir, ama bir egzersiz programı başlamadan önce doktorunuzla konuşmak emin olun, çünkü bazı türleri (yüksek etkili egzersiz gibi) gebelik sırasında çok riskli olabilir. Yoga gebelik sonuçlarını geliştirmek ve preterm doğum riskini azaltmak için gösterilmiştir, ve genellikle hamile iken yapmak güvenlidir, ama doktorunuzla konuşun. O muhtemelen sırt veya mide üzerinde yatarken yapılan gibi, bazı hareketler önlemek için söyleyecektir. Genellikle tavsiye edilen diğer düşük etkili faaliyetler arasında tempolu yürüyüş, yüzme, sabit bisiklet ve eliptik veya merdiven tırmanıcı kullanımı sayılabilir.
 • Alternatif Tedaviler: Masaj, aromaterapi, akupunktur ve hipnoterapi stres azaltmaya yardımcı olmak için gösterilmiştir. (Ancak, hiçbir çalışmada, özellikle preterm doğum riskini azaltmak gösterilmediğini unutmayın.)
   İlginizi Çekebilir

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir