1. Anasayfa
 2. Sağlıklı Kalmak

Sağlıklı ve Lezzetli Hamilelik Snacks

Sağlıklı ve Lezzetli Hamilelik Snacks
0

Hamilelik, beslenmenizi öncekinden daha fazla düşünebileceğiniz bir zamandır. Daha önceki yıllarda, kadınlara iki kişilik yemek yedikleri söylendi. Bu, birçok kadının çok fazla kalori tüketmesine neden oldu, çok fazla abur cuburdan bahsetmemek, sağlığına ve bebeklerinin ağırlığına baskı yapmaktan.

Makalede Neler Var?

Hamileyken Ne Kadar Yenir?

Şimdi araştırmalar, hamile annelerin sağlıklı bir bebeğin büyümesine yardımcı olmak için günde yaklaşık bir ekstra atıştırmaya ihtiyaç duyduklarını göstermiştir. Bu, günde yaklaşık 300 ekstra kalori harcar. Zor olan kısım, bu kalorileri her gün nasıl harcayacağınıza karar vermektir. Açıkçası, bir şeker çubuğu yiyebilir ya da besinsel bir yumruk dolduran atıştırmalıklar seçebilirsiniz. Sağlıklı bir hamilelik atıştırması almak, sizin ve bebeğiniz için doğru miktarda kilo almanın harika bir yoludur.

Hamile Kadınlar İçin En İyi Aperatifler

Protein sağlıklı bir hamilelik atıştırması için mükemmel bir seçimdir, çünkü her hücrenin yapı taşıdır. Aynı zamanda pek çok anneye kendilerini yorgun hissettiklerinde ve hatta mide bulandıklarında yardımcı olur. Bazı anneler, kabızlık gibi hamilelikten daha yaygın ancak rahatsızlık veren belirtilerin bir kısmının azaltılmasına yardımcı olmak için liflere gider. Ekstra kalorileri harcamak için birçok sağlıklı ve doldurma yolu vardır, örneğin:

 1. Kraker ve Peynir: Hem protein hem de lif elde etmek için harika bir yol. Bazı hoş kepekli krakerlerle birkaç dilim peynir yiyin veya daha az yağ içeren eski sık kullanılanların yeni sürümleri de dahil olmak üzere her çeşit krakeri deneyin.
 2. Kuruyemişler: Kuruyemiş dolu bir torba her zaman yanındadır ve hazırlık veya soğutma gerektirmez. Kuruyemişler büyük protein santralleridir.
 3. Taze Meyve: Her sabah masanız için ekstra meyve toplayabilirsiniz. Bir elma, muz veya portakal çok az düşünce veya hazırlık gerektirir. Ayrıca mağazaların hemen her yerinde kap ve git bölümlerinde bulunan meyve kaplarıyla da gidebilirsiniz.
 4. Sert Haşlanmış Yumurta: Bunlar yanınızda taşıyabileceğiniz kompakt atıştırmalıklar, ancak bir buzdolabı gerektiriyorlar. Sert kaynamış yumurtaları seviyorsanız, proteinlerinizi arttırmanın kolay bir yolu olabilir. Bazı anneler ayrıca, sabah rahatsızlığını bastırmak için kabiliyetlerine de yemin ederler.
 5. Dips and Sticks: Geleneksel havuç çubukları ve kereviz, brokoli ve dip soslu diğer sebzeler gibi harika. Sebzelerinizde fasulye sosları, humus ve diğer eğlenceli sosları deneyin.

  Bir Beslenme Uzmanı ile Konuşmayı Düşünün

  Sonunda, ebe veya doktorunuzla kilo almanız hakkında konuşmak harika bir başlangıçtır, ancak sizin ve bebeğinizin her gün doğru besin karışımını almasını sağlamak için kapsamlı beslenme eğitimi almış biriyle konuşmayı düşünmelisiniz .

  Vejeteryansanız, özellikle pratikte yeniyseniz, bebeğinizin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri aldığınızdan emin olmak için bu konuşma daha da önemlidir.

   İlginizi Çekebilir

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir