Kayıp Nedenleri ve Risk Faktörleri

Gebelik kaybı, kromozomal anormallikler, doğum kusurları ve uterus sağlığı sorunları gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Bu makaleler, olasılıkları daha iyi ele almanıza yardımcı olabilir.

Kayıp Nedenleri ve Risk Faktörleri

Dengeli Translokasyon ve Tekrarlayan Düşükleme

10 Şub, 2020 424

Dengeli veya kromozomal translokasyon, bir kromozomun bir bölümünün kırıldığı ve başka bir yere yeniden bağlandığı bir durumdur. Başka bir deyişle, iki kromozomun bölümlerinin yer değiştirdiği anlamına gelir. Translokasyonlar tamamen zararsız olabilir veya koşullara bağlı olarak ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Kayıp Nedenleri ve Risk Faktörleri

Roller Coaster ve Plasental Abruption

19 Mar, 2019 446

Bir roller coaster'a binmek size ömür boyu sürecek bir heyecanı yaşatabilir, ancak tüm büküm, dönme ve düşmelerin hamilelik sırasında sizin (veya bebeğinizin) elinden daha fazlası olabilir mi?

Kayıp Nedenleri ve Risk Faktörleri

B planı bir düşük neden alacak?

18 Mar, 2019 416

B planı tek adımlı (levonorgestrel), satın alınacak ve korunmasız seks yapan bir kadın tarafından gebelik önlemek için kullanılan over-the-counter satılan Acil kontrasepsiyon türüdür. B planı hakkında ortak bir yanlış anlama, bir düşük neden olmasıdır. Ancak, ilaç, aynı zamanda marka isimleri Fallback solo altında mevcuttur, sonraki seçim bir doz, ve Opcicon, ilk etapta meydana gelen anlayışı önler. Bir gebelik, bir ev gebelik testi olumlu bir sonucu ile teyit edilebilir zaman, bir embriyo zaten rahim duvarlarında implante ve B planı üzerinde hiçbir etkisi olacak almak olacaktır.

Kayıp Nedenleri ve Risk Faktörleri

Faktör V Leiden ve Tekrarlayan Düşükler Arasındaki Bağlantı

14 Mar, 2019 334

Kanınız pıhtılaştığında, vücudunuzdaki birçok protein, bunların arasında Faktör V, bunun gerçekleşmesi için birlikte çalışır; Faktör V Leiden, kanın pıhtılaşma sürecini etkileyen ve kişiyi kan pıhtılaşması olasılığını artıran, Faktör V'nin genetik bir çeşididir.

Kayıp Nedenleri ve Risk Faktörleri

Septat Uterus Düşük Yapılma Riskini Nasıl Artırır?

13 Mar, 2019 323

Septat uterus, septum adı verilen ince bir membranın uterusu kısmen veya tamamen böldüğü doğuştan bir malformasyondur. Bir kadının doğduğu genetik bir anormalliktir, ancak başarılı gebelik şansını arttırmak için gerekirse cerrahi olarak tedavi edilebilir.

Kayıp Nedenleri ve Risk Faktörleri

Heterotopik Gebelik Nedenleri, Belirtileri ve Tanısı

13 Mar, 2019 310

Heterotopik gebelik, biri uygulanabilir bir rahim içi hamilelik (uterusta meydana gelen), diğeri yaşamayan ektopik bir hamilelik (uterusta meydana gelen), diğeri ise uterusun dışında ortaya çıkan ek bir gebelik rahim varlığıdır. fallop tüpü).

Kayıp Nedenleri ve Risk Faktörleri

Beceriksiz bir Serviks Düşülmesine Nasıl Yol Açabilir?

12 Mar, 2019 333

Ayrıca yetersiz serviks de denilen servikal yetmezlik, bir kadının serviksinin zayıfladığı ve hamileliğin çok erken dönemde açılıp açılmaya başladığı anlamına gelir.

Kayıp Nedenleri ve Risk Faktörleri

Turner Sendromu (Monosomy X) ve Gebelik Kaybı

12 Mar, 2019 456

Turner sendromu (Monosomy X) ve gebelik kaybı sıklıkla ilişkilidir. Turner sendromu, bir kızın veya kadının yalnızca bir tane tam X kromozomuna sahip olduğu bir kromozom bozukluğudur. (Bir erkeğin erkek olması için bir Y kromozomuna ihtiyaç duyulduğundan, Turner sendromlu tüm bebekler kızdır.) Turner sendromlu doğan kızlar genellikle normal bir yaşam için iyi şanslara sahip olsa da, durumu olan bebeklerin çoğu düşük veya ölü doğumu.

Kayıp Nedenleri ve Risk Faktörleri

Ölü Doğum, Yenidoğan Ölümü ve Geç Dönem Gebelik Kaybı

12 Mar, 2019 924

Bebeğiniz öldüğünde kaç yaşında olursa olsun, korkunç bir trajedi. Bu trajedilere neyin sebep olduğu ve hem mevcut hamileliğiniz için hem de gelecekteki hamilelik için bilmeniz gerekenler açısından bakmanız gereken bazı şeyler var. Cevaplarınızın birçoğu tıbbi bakımınızdan ve bir araya getirdiğiniz ekipten gelecektir, ancak en iyi bakımla bile bunun önlenebilecek bir şey olmadığı oldukça yaygındır. Ayrıca, bunun neden olduğu konusunda cevapların yetersizliğinden de rahatsız olabilirsiniz. Ekibinizle konuşmak, hem kısa vadede hem de sonraki aylarda ve hatta potansiyel olarak yeni hamileliklerde sahip olduğunuz soruları cevaplamanıza yardımcı olacaktır.

Kayıp Nedenleri ve Risk Faktörleri

Triploidi ve Düşük ile İlişkisi

12 Mar, 2019 488

Genetik ve kromozomal bozuklukların bebeğin sağlığı üzerinde değişken ve potansiyel olarak geniş kapsamlı bir etkisi olabilir. Etkiler, hafif sağlık sorunlarından ölümcül bir prognoz anlamına gelen “yaşamla uyumsuz” olmasına kadar herhangi bir şey olabilir.