Hamilelik Kaybı

Çocuğunu kaybetmek bilinen bir olasılık veya beklenmedik bir gerçeklik olsun, bu gibi durumların neden olabileceğini ve endişe ve kederle nasıl başa çıkabileceğinizi ve nasıl başa çıkabileceğinizi öğrenmek için buraya başlayın.

Belirtileri ve Tanı

Erken Düşük veya Kimyasal Gebeliğe Genel Bakış

10 Şub, 2020 331

Erken bir düşük, zor bir durum olabilir, ancak bunlar sıklıkla görülür. Tahminler, ne kadar yaygın olduklarına bağlı olarak değişebilir, ancak muhafazakar bir tahmin, 10 gebelikten en az birinin, erken bir düşükle sonuçlanmasıyla sonuçlanır. Başına gelirse, hem fiziksel hem de duygusal olarak travmatik olabilir. Bu hızlı rehber, atlamanıza yardımcı olacaktır.

Kayıp Nedenleri ve Risk Faktörleri

Dengeli Translokasyon ve Tekrarlayan Düşükleme

10 Şub, 2020 424

Dengeli veya kromozomal translokasyon, bir kromozomun bir bölümünün kırıldığı ve başka bir yere yeniden bağlandığı bir durumdur. Başka bir deyişle, iki kromozomun bölümlerinin yer değiştirdiği anlamına gelir. Translokasyonlar tamamen zararsız olabilir veya koşullara bağlı olarak ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Hamilelik Kaybı

Plasenta ve İlgili Gebelik Kaybı

10 Şub, 2020 374

Bir kadın hamile kaldığında plasenta rahim içinde gelişir. Plasentanın temel işlevi doğmamış bebeğe beslenme sağlamaktır, ancak gebelik kaybına neden olabilecek birkaç plasenta problemi vardır.

Hamilelik Kaybı Başa Çıkma ve İlerleme

Bir Düşükten Sonra Suçlulukla Baş Etmenin Yolları

19 Mar, 2019 508

Suçluluk, hemen hemen tüm kadınların bir düşükten sonra yaşadığı yaygın tepkilerden biridir. Kaybınız çok erken olsa bile hamile olduğunuzu bile bilmiyordunuz ya da vade tarihinden sadece günlerdeydiniz, yanlış bir şey yapıp yapmadığınızı ve bunu önlemek için neler yapabileceğinizi merak etmek zor. Gerçek olan şu ki yapabileceğiniz hiçbir şey yoktu. Çoğu durumda, hamilelik kaybınızı önlemek için kimsenin yapabileceği bir şey yoktu.

Fiziksel İyileşme

Bir Düşükten Sonra Seks Yapmak Ne Zaman Güvenlidir?

19 Mar, 2019 451

Düşük yaptıysanız, doktorunuz tekrar seks yapmadan önce kısa bir süre beklemenizi önerecektir. Çoğu durumda, düşükle ilişkili kanamanız durduktan sonra seks yapmaya devam etmek güvenlidir. Bu genellikle iki hafta içinde olur.

Seçenekleriniz

Düşükten Sonra Kısa Süreli Doğum Kontrolü

19 Mar, 2019 365

Düşükten sonra tekrar gebe kalmayı beklemeye karar verdiyseniz veya doktorunuz beklemenizi önerdiyse, yeni bir hamilelik için hazır olana kadar kısa süreli bir doğum kontrol şekli isteyebilirsiniz.

Belirtileri ve Tanı

Ultrasonumdaki Gebelik Kesesi Nedir?

19 Mar, 2019 391

Gebelik kesesinin bir ultrasonda görülemediğini duyduğunuzda endişelenebilirsiniz. Genellikle ne zaman görüldüğünü ve hamileliğin erken döneminde ultrasonda bulunamamasının nedenlerini öğrenin.

Kayıp Nedenleri ve Risk Faktörleri

Roller Coaster ve Plasental Abruption

19 Mar, 2019 446

Bir roller coaster'a binmek size ömür boyu sürecek bir heyecanı yaşatabilir, ancak tüm büküm, dönme ve düşmelerin hamilelik sırasında sizin (veya bebeğinizin) elinden daha fazlası olabilir mi?

Hamilelik Kaybı

Gebelikte Karın Sorunları

18 Mar, 2019 833

Beklediğiniz zaman, kendinizi iyi hissetmediğinizde hamileliğinizi veya doğmamış çocuğunuzu etkileyebileceğinden endişelenmek kolaydır. Kötü bir soğuk, bebeği de hasta eder mi? Bronşit veya kulak enfeksiyonu ne durumda?

Hamilelik Kaybı Başa Çıkma ve İlerleme

Ilk trimester

18 Mar, 2019 444

Eğer bir düşük sonra hamile iseniz, ya da olabilir düşünüyorsanız, Eğer endişesi için sevinç bir şey hissediyor olabilir, ve belki de küçük bir bit. Gebelik teyit edildikten sonra, ancak, bir defada bir adım şeyler almak için yardımcı olur-ilk adım ilk trimester aracılığıyla oluyor.