Fiziksel İyileşme

İyileşmeden kontrollere kadar tekrar denemeye, vücudunuzun hamilelik kaybından nasıl kurtulacağının ve tekrar iyi hissetmek için elinizden geleni yapmanın önemini daha iyi anlamak için bu kaynakları kullanın.

Fiziksel İyileşme

Bir Düşükten Sonra Seks Yapmak Ne Zaman Güvenlidir?

19 Mar, 2019 501

Düşük yaptıysanız, doktorunuz tekrar seks yapmadan önce kısa bir süre beklemenizi önerecektir. Çoğu durumda, düşükle ilişkili kanamanız durduktan sonra seks yapmaya devam etmek güvenlidir. Bu genellikle iki hafta içinde olur.

Fiziksel İyileşme

Düşük sonra sepsis kaçının

18 Mar, 2019 427

Düşük olması genellikle yıkıcı bir olaydır. Kadınların yaklaşık yüzde 3 ‘ ü Için, rahim tarafından tamamen atılmayan doku bir enfeksiyona yol açtığında, deneyim daha da üzücü hale gelir. En kötü durumlarda, enfeksiyon septik olacak, ne bir septik düşük veya septik kürtaj olarak bilinen neden. Sepsis potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir durumdur, bu yüzden belirtileri bilmek ve en kısa sürede tıbbi tedavi elde etmek önemlidir.

Fiziksel İyileşme

Düşükten Sonra Pozitif Gebelik Testi

14 Mar, 2019 1031

Düşük yapma teşhisi geçirdiyseniz, hamilelik testi yaptırırsanız ve bunun pozitif olduğunu tespit ederseniz kafanız karışabilir. Bunun birkaç farklı açıklaması var. Hamilelik testinin nasıl çalıştığını ve düşüklerden sonra genellikle ne kadar süreyle pozitif kaldığını öğrenin.

Fiziksel İyileşme

Gebelik Belirtileri Ürünleri

13 Mar, 2019 443

Gebelik ürünleri, hamilelikten kaynaklanan dokuları tanımlamak için kullanılan tıbbi bir terimdir. Genellikle fetusun yanı sıra plasentayı ve döllenmiş bir yumurtadan kaynaklanabilecek diğer dokuları da dahil etmek için doktorlar tarafından yaygın olarak kullanılır.

Fiziksel İyileşme

D&C Yaptıktan Sonra Süremi Ne Zaman Alacağım?

13 Mar, 2019 399

Bir dilatasyon ve küretaj veya D & C, bir doktorun ofisinde veya ameliyathanesinde bir OB-GYN tarafından yapılan ve cerrahi işlem sırasında hekimin rahim ağzına erişmek için rahim ağzını açtığı (dilatasyon adı verilen) cerrahi bir prosedürdür.

Fiziksel İyileşme

Düşükten Sonra Bir Dönemi Atladığınızda

12 Mar, 2019 417

Düşükten sonra vücudunuzun tamamen iyileşmesi zaman alabilir. Bu adet görmeye devam etmeyi içerir. Kadınların çoğu hamilelik kaybının ardından dört ila altı hafta içinde bir süreye sahip olacak, ancak adetin normale dönmesi iki ila üç ay kadar sürebilir.

Fiziksel İyileşme

Düşük ve Dönemin İadesi

12 Mar, 2019 404

Hemen tekrar hamile kalmayı denemek isteyip istemediğiniz, şansınızı düşükten sonra ne zaman beklemeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Düşükten sonra adetin yeniden başlaması, fiziksel olarak düzeldiğinize ve vücudunuzun yakında normale döneceğine dair iyi bir işarettir.

Fiziksel İyileşme

Düşükten Sonra Komplikasyonlar

12 Mar, 2019 648

Son zamanlarda düşük yaptıysanız, muhtemelen insanların karşılaştığı fiziksel ve duygusal zorlukların farkındasınız. Ancak bazen kadınlar düşükten sonra da komplikasyonlar yaşarlar. Örneğin, düşük kanamayı takiben aşırı kanama, enfeksiyon veya depresyon gibi durumlar oluşabilir.

Fiziksel İyileşme

Düşükler Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

12 Mar, 2019 521

Düşük, gebeliğin ilk 20 haftasında gerçekleşen bir hamilelik kaybıdır, büyük çoğunluğu ilk trimesterde (gebeliğin ilk 12 haftasında) meydana gelir. Düşük yapma oldukça yaygın olsa da, hem fiziksel hem de duygusal olarak anne için acı verici bir süreçtir.