Belirtileri ve Tanı

Gebelik kaybı belirtileri – karın ağrısı, vajinal kanama, vb. – Her zaman endişe vericidir, ancak panik gerektirmeyebilir. Doktorları neyin ilgilendirdiğini ve nasıl resmi bir teşhis koyulduğunu anlayın.

Belirtileri ve Tanı

Erken Düşük veya Kimyasal Gebeliğe Genel Bakış

10 Şub, 2020 329

Erken bir düşük, zor bir durum olabilir, ancak bunlar sıklıkla görülür. Tahminler, ne kadar yaygın olduklarına bağlı olarak değişebilir, ancak muhafazakar bir tahmin, 10 gebelikten en az birinin, erken bir düşükle sonuçlanmasıyla sonuçlanır. Başına gelirse, hem fiziksel hem de duygusal olarak travmatik olabilir. Bu hızlı rehber, atlamanıza yardımcı olacaktır.

Belirtileri ve Tanı

Ultrasonumdaki Gebelik Kesesi Nedir?

19 Mar, 2019 389

Gebelik kesesinin bir ultrasonda görülemediğini duyduğunuzda endişelenebilirsiniz. Genellikle ne zaman görüldüğünü ve hamileliğin erken döneminde ultrasonda bulunamamasının nedenlerini öğrenin.

Belirtileri ve Tanı

Gebeliğin kaybı belirtileri yanlış bir Işareti mi?

18 Mar, 2019 369

Bu anlaşılabilir zaman gebelik her zamanki belirtileri-boğaz göğüsleri, mide bulantısı, ve belki bazı gıda aversions-yok olmaya başlar ve bu bir düşük yaşıyorsanız gösterir merak edersiniz.

Belirtileri ve Tanı

Doktorlar Düşükleri Nasıl Teşhis Ediyor?

14 Mar, 2019 321

Düşük belirtileri (vajinal kanama ve karın krampı gibi) yaşıyorsanız, bir doktora olabildiğince çabuk görmeniz önemlidir. Klinik semptomlarınızı değerlendirdikten sonra, doktor tam olarak ne olduğunu belirlemek için bir dizi test yapmak isteyecektir.

Belirtileri ve Tanı

Erken Gebelikte Sarısı Kesesi Yok

13 Mar, 2019 420

Gebeliğin her aşaması, gebeliğin olması gerektiği gibi sağlıklı ve gelişmekte olup olmadığının oldukça güvenilir bir göstergesidir. Bu, hamilelik sırasında ultrasonların ilk haftalarda bile bu kadar değerli olmasının bir nedenidir.

Belirtileri ve Tanı

Erken Bir Ultrasonda Fetal Kalp Atımının Anlamı

13 Mar, 2019 338

Bebeğinizin kalp atışlarını hamileliğin erken döneminde ultrasonda görmek, hamileliğin olması gerektiği gibi ilerlemenin en kesin göstergelerinden biridir. Genel olarak, hamilelik bu noktaya ulaştığında, düşük riski çok daha düşüktür. Ama bir ultrason için girerseniz ve cenin kalp atışı yoksa ne anlama gelir? Bunun bir düşüklüğü gösterip göstermediğini merak edebilirsiniz. Bundan sonra ne olacağını öğrenin.

Belirtileri ve Tanı

Azalan Fetal Hareket Hakkında Endişelenmeniz Gerekenler

12 Mar, 2019 316

Hamile kadınların çoğu, hamileliğin 18 ila 25 haftaları arasında fetal hareketler hissetmeye başlar. İlk kez anneler, geçmişte doğum yapmış olan annelerden daha sonra hareket hissetme eğilimindedir. Fakat birçok anne, bebeklerinin hareket ettiğini hissedemediklerinde endişelenir.

Belirtileri ve Tanı

Yaklaşan Düşüklerin Belirtileri ve Belirtileri

12 Mar, 2019 379

Düşük, ilk 20 haftada gebeliğin spontan sonu (aynı zamanda spontan kürtaj olarak da bilinir) olarak tanımlanır. Amerikan Kadın Hastalıkları ve Doğum Koleji'ne göre, gebeliklerin yaklaşık yüzde 15 ila 20'si düşükle sonuçlanıyor; Bunların yüzde 80'inden fazlası ilk üç aylık dönemde meydana gelir.

Belirtileri ve Tanı

Düşüklüğü Teşhis Etmek İçin hCG Seviyelerini Kullanma

12 Mar, 2019 353

Doktorunuz, düşük yapıp yapmadığınızı teşhis etmek için kan hCG seviyelerinizi kullanabilir.

Belirtileri ve Tanı

Düşük Yapıyor Muyum?

12 Mar, 2019 418

Hamileliğin ilk üç ayında bir düşük olup olmadığını söylemek her zaman kolay değildir. Hamile olduklarını bilen kadınlar için düşük yapma belirtileri, vajinal kanama veya kramp belirtileri her zaman hemen bulunamayacağından yorumlamayı zorlaştırabilir. Ektopik gebeliklerin yanı sıra normal gebeliklerde kanama ve uterus krampları olabilir.