Hamilelik Kaybı Başa Çıkma ve İlerleme

Hamilelik kaybına bağlı duygular derin olabilir. Unutma ki yalnız değilsin. Nasıl hissettiğinizi anlamaya başlamak için buraya başlayın ve aileniz için sırada ne olduğunu düşünün.

Hamilelik Kaybı Başa Çıkma ve İlerleme

Bir Düşükten Sonra Suçlulukla Baş Etmenin Yolları

19 Mar, 2019 541

Suçluluk, hemen hemen tüm kadınların bir düşükten sonra yaşadığı yaygın tepkilerden biridir. Kaybınız çok erken olsa bile hamile olduğunuzu bile bilmiyordunuz ya da vade tarihinden sadece günlerdeydiniz, yanlış bir şey yapıp yapmadığınızı ve bunu önlemek için neler yapabileceğinizi merak etmek zor. Gerçek olan şu ki yapabileceğiniz hiçbir şey yoktu. Çoğu durumda, hamilelik kaybınızı önlemek için kimsenin yapabileceği bir şey yoktu.

Hamilelik Kaybı Başa Çıkma ve İlerleme

Ilk trimester

18 Mar, 2019 480

Eğer bir düşük sonra hamile iseniz, ya da olabilir düşünüyorsanız, Eğer endişesi için sevinç bir şey hissediyor olabilir, ve belki de küçük bir bit. Gebelik teyit edildikten sonra, ancak, bir defada bir adım şeyler almak için yardımcı olur-ilk adım ilk trimester aracılığıyla oluyor.

Hamilelik Kaybı Başa Çıkma ve İlerleme

Düşükten Sonra Neden Kaygı Yaygındır ve Nasıl Başa Çıkılır

14 Mar, 2019 397

Düşük veya ölü doğum gördükten sonra, ebeveynlerin depresyon veya endişe semptomları geliştirmesi nadir değildir. Birçoğumuz depresyonun ne olduğu hakkında oldukça iyi bir anlayışa sahipken, kaygı birçok insanın "sınırda olmak" demek olduğunu varsaydığı bir şeydir.

Hamilelik Kaybı Başa Çıkma ve İlerleme

Bir Bebek veya Çocuğun Cenazesi İçin Okuma Önerileri

13 Mar, 2019 365

Bebeğinizin anma töreninde veya cenazesinde duygularınızı ifade etmek için özel bir okuma veya şiir arıyorsanız, başlamak için önerilen çalışmalardan bazı alıntılar bulacaksınız. İnancınız ne olursa olsun, bu laik okumaların tümü, başka türlü paylaşılması zor olabilecek duyguları ifade etme potansiyeline sahiptir.

Hamilelik Kaybı Başa Çıkma ve İlerleme

Düşük Anıtlar: Gebelik Kaybı Nasıl Onurlandırılır

13 Mar, 2019 361

Düşük yapma ile başa çıkaran anneler genellikle bebeğini hatırlamak için bir tür anıt oluşturmayı rahatlatıcı bulmaktadır. Aslında, çocuğu onurlandırmak, bir hamilelik kaybıyla baş etmenin en sağlıklı ve en önemli yolu olabilir. Bunu yapmanın farklı yolları var, bazıları inanılmaz derecede kişisel ve özel, bazıları ise arkadaşlarının ve sevilen birinin kaybını paylaşmasına izin veriyor. İşte size yardımcı olabilecek sekiz basit fikir:

Hamilelik Kaybı Başa Çıkma ve İlerleme

Düşük ve Gebelik Kaybı ile Başa Çıkmak İçin 28 Teklifler

12 Mar, 2019 333

Sevdiğiniz bir kişi hamilelik kaybı veya düşük varsa, doğru olanı düşünmek zor olabilir. Her beş beşte biri aileye başlama yolculuğunda bir düşüklük yaşayacak. Düşükler yaygın olmakla birlikte, hamilelik kaybı yaşayan birçok kişi, aile bireylerine ve arkadaşlarına açık olmasının yanı sıra kaybını işlemeyi zor bulmaktadır.

Hamilelik Kaybı Başa Çıkma ve İlerleme

Bir Düşükten Sonra Birilerine Söylememesi Gerekenler

12 Mar, 2019 357

Düşük yapma oranlarının genellikle her beş gebelikte yaklaşık bir olduğu söylenir. Bu, hepimiz hayatımızda bir düşük yaşamış birisini tanıyacağımız anlamına gelir. Yardımsever ve özenli olmaya çalışırken, kendimizi genellikle kişinin daha iyi hissetmesini sağlayacağını düşündüğümüz şeyler söylerken buluruz, ama aslında kendilerini daha kötü hissettirir. İşte burada düşük yapan birisine söylenemeyen şeylerin listesi.

Hamilelik Kaybı Başa Çıkma ve İlerleme

Ölü Doğum Sonrası Duygusal Olarak İyileşme

12 Mar, 2019 360

Bir bebeği ölü doğum için kaybetmek inanılmaz derecede acı vericidir. Duyguların uyuşuk, öfkeli, üzgün ve tekrar tekrar koşabilir. Ve depresyon belirtilerine dikkat etmek önemlidir. Aşağıda, yas tutma sürecinde çalışırken başa çıkmanıza yardımcı olabilecek bazı şeyler bulacaksınız.