1. Anasayfa
  2. Hamilelik Kaybı Başa Çıkma ve İlerleme

Bir Düşükten Sonra Birilerine Söylememesi Gerekenler

Bir Düşükten Sonra Birilerine Söylememesi Gerekenler
0

Düşük yapma oranlarının genellikle her beş gebelikte yaklaşık bir olduğu söylenir. Bu, hepimiz hayatımızda bir düşük yaşamış birisini tanıyacağımız anlamına gelir. Yardımsever ve özenli olmaya çalışırken, kendimizi genellikle kişinin daha iyi hissetmesini sağlayacağını düşündüğümüz şeyler söylerken buluruz, ama aslında kendilerini daha kötü hissettirir. İşte burada düşük yapan birisine söylenemeyen şeylerin listesi.

Makalede Neler Var?

Her zaman başka bir tane olabilir

Başka bir bebek istemiyorlar, bu bebeği istiyorlar. İyi niyetli olabilirsiniz ve onları geleceğe işaret etmeye çalışıyor olabilirsiniz, ancak şu anda kaybedilen bebek için üzülmek istiyorlar. Veya daha önce kaybettiler bile.

Şimdi sana bakarken bir meleğin var

Bir melek istemiyorlar, bebeklerini geri istiyorlar. Birisi inançta veya dinde rahatlık bulsa bile, çoğu hala onlarla birlikte bebekleriyle daha mutlu olacağına inanıyor.

Onun için en iyisi

Kimler için en iyisi? Muhtemelen hissettiği fiziksel ve duygusal acılar göz önüne alındığında, muhtemelen düşük yapmalarının nasıl daha iyi olduğunu anlayamazlar.

En azından Bebeğinizi Bilmiyordunuz

Bebeğinizi kucağınızda veya sadece zihninizde tuttuğunuzda, bu bebek gerçektir. Hamilelikten önce bile, çoğumuzun aklımızda bir rüya veya ideal bir bebek var. Bu hamilelik şartlarına gelmenin önemli bir parçası. Hamileliğin ilk haftalarında bile, bu bebek en azından bu kimliğe ve hamileliğin sonraki haftalarında daha da belirgin bir kişiliğe sahiptir.

Yanlış Bir Şey Olmalı

Kiminle yanlış? Yanlış derken ne demek istiyorsun? Ebeveynlerin çoğu, bu noktada, hissettikleri gönül rahatlığını önlemek için bir şeylerin yanlış olma şansını almaya istekli olacaklardır.

Yapmamanız gereken bir şey mi yaptınız?

Ebeveynlerin düşük yapmayı önlemek için yapabilecekleri hiçbir şey olmasa bile, daima bir suçluluk duygusu olacaktır. Farklı bir şey yapmış olabilirler mi? Fazla ye? Daha iyi ye? Daha fazla uyu? Çalışmıyor mu? Liste asla bitmez.

Nasıl hissettiğini anlıyorum

Bir düşük yapmış olsanız bile, herkes kedisini benzersiz bir şekilde hisseder. Benzer duygulara sahip olsanız bile, gerçekten dinlemenizi ve orada yanınızda olmanızı istiyorlar. Kendi kederinizden dolayı onlara yardım edecek bir yerde olmadığınızı kabul etmek de sorun değil.

Hiç Çocuk Sahibi Olmayacağınızı Düşündünüz mü?

Oraya bile gitme.

Sahip Olduğunuz Çocuklar İçin Minnettar Olun

Bu nankör olma ya da sahip olduklarını takdir etmeme meselesi değil.

Söylemeniz Gerekenler

  • “Üzgünüm.”
  • “Yardım etmek için ne yapabilirim?”
  • “Senin için buradayım.”

Vaktinizi ayırmayı ve arkadaşınız veya akrabanızla kibar ve nazik olmayı unutmayın Herkesin kendine özgü keder yolları ve zaman çerçevesi vardır. Onlardan “üstesinden gelmelerini” beklemeyin. Sadece orada olun ve bir omuz ve rahatlatıcı bir kucak sunun.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir