1. Anasayfa
  2. Hamilelik Kaybı Başa Çıkma ve İlerleme

Düşük Anıtlar: Gebelik Kaybı Nasıl Onurlandırılır

Düşük Anıtlar: Gebelik Kaybı Nasıl Onurlandırılır
0

Düşük yapma ile başa çıkaran anneler genellikle bebeğini hatırlamak için bir tür anıt oluşturmayı rahatlatıcı bulmaktadır. Aslında, çocuğu onurlandırmak, bir hamilelik kaybıyla baş etmenin en sağlıklı ve en önemli yolu olabilir. Bunu yapmanın farklı yolları var, bazıları inanılmaz derecede kişisel ve özel, bazıları ise arkadaşlarının ve sevilen birinin kaybını paylaşmasına izin veriyor. İşte size yardımcı olabilecek sekiz basit fikir:

Makalede Neler Var?

Bebeğinize isim verin

Woman Writing Possible Names For Baby Boy In Nursery

MachineHeadz

Birçok kadın bebeğe isim vermenin veya hatta adlandırma töreninin yapıldığını fark eder, bir fikirden ziyade bir kişinin kaybını kabul etmelerine izin vererek kapanma bulmalarına yardımcı olur. Hamileliğin erken döneminde kız veya oğlan çocuğunuz olup olmadığını bilmek için çocuğu nasıl gördüğünüzü temsil etmek veya cinsiyetten bağımsız bir isim kullanmak için adı seçin.

Memorial Mücevherini Giyin veya Yapın

Genç kadın evde takı yapma

Tim Robberts

Meleklerin ve ayak izi temalarının yer aldığı halkalar veya kolye gibi güzel, el yapımı anıt mücevherleri satan sayısız çevrimiçi perakendeci var. Bu kuyumcuların birçoğu hamilelik kaybına uğramış annelerdir. Sanatsal olarak eğimli iseniz, kendi anı süslemenizi çocuğunuzun adını heceleyecek boncuklarla yapabilirsiniz.

Bebeğiniz Hakkında Yaz

Evde bir günlük ya da günlük yazma, rahatlatıcı kadın

görüntüleri seviyorum

Süreç olabildiğince zor, duygularınızı kağıda yazmak oldukça katartik ve iyileştirici bir deneyim olabilir. Bir dergide yazmak seni asla yargılamayacak bir arkadaşa güvenmek gibidir. Görüşlerinizi, aynı zarardan geçen veya kaybınızı paylaşmak isteyenler ile görüşlerinizi paylaşmak için bir blog ya da çevrimiçi bir anma sayfası başlatmak isteyebilirsiniz.

Bir Anıt Ağacı veya Bahçe Dikmek

Yeni dikilen ağaç olan kadın

PM görüntüleri

Bir ağaç veya bahçe dikmek, kayıp bir çocuğu anmak için harika ve kalıcı bir yoldur. Bazı anneler, düşüklerin yıldönümünde veya hamileliğin son tarihinde bir ağaç dikmeyi sever. Canlı bitkiler nihayetinde hayatı onurlandırır, büyümeyi ve geleceği temsil eder. Bir ağaç dikmek için yeriniz yoksa, küçük bir bağış karşılığında devlet ormanına yerleştirecek çok sayıda çevre örgütü vardır.

Bir Melek Heykelciği Göster

Bir ağaçta melek heykeli

Kemter

Bebeğinizin bir melek olduğunu düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. Düşük yapan birçok anne, bebeklerini cennetsel ruhlar olarak görmekten rahatlar. Evinize bir melek heykelciği yerleştirmek bebeğinizin hafızasını günlük yaşamınıza dahil etmenin bir yoludur. Diğer anneler genellikle bir Noel ağacını tatil boyunca çocuğun hafızasına yakın tutan özel bir melek süsü ile süsleyecektir.

Anıt Plaket veya Kristal Sipariş Edin

Cam plak

luba

Bebeğinize ait iyi bir ultrason fotoğrafınız varsa, bebeğinizi onurlandırmak için görüntüyü taramak ve bir anıt plaket veya oyulmuş kristal gibi başka bir hatıra türü sipariş etmek isteyebilirsiniz. Bir web araması veya e-ticaret portalı aracılığıyla bulabileceğiniz bu hizmette uzmanlaşmış şirketler var.

Özel Bir Ayıcık veya Yastık Alın

Eğlence parkında oyuncak ayı taşıyan genç kadın

Ticari göz

Birçok anne, bebeğini düşük yaptıktan sonra kaybettikten sonra bir şey tutabilir. Özel bir oyuncak ayı ya da özel işlemeli bir yastık ya da battaniyeyi yakınma gibi size yakın tutmak için rahatlatıcı olabilir. Bu hizmette uzmanlaşmış Molly Bears gibi bir hayır kurumu var.

Hayırsever Bir Kuruluşa Bağış Yapın

Eğlence parkında oyuncak ayı taşıyan genç kadın

Peter Dazeley / Getty Images

Gebelik kaybı ile ilgili farkındalığı arttırmak ve düşük veya ölü doğum yapan çiftleri desteklemek gibi birçok yardım kuruluşu ve kuruluşu vardır. Bebeğiniz adına kar amacı gütmeyen bir kuruluş vererek, başkalarına çocuğunuzun varlığının önemli olduğunu ve kaybınızın gerçek olduğunu söylüyorsunuz.

    İlginizi Çekebilir
    Gebelik testi

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir