Seçenekleriniz

Bir düşük veya ölü doğumdan sonra gelecek şey hakkında düşünmek zor olabilir, ancak hangi seçeneklerin değerlendirilebileceğini, tedavinin zamanlamasının nasıl belirlendiğini ve daha fazlasının hazırlanmanıza yardımcı olabileceğini bilmek.

Seçenekleriniz

Düşükten Sonra Kısa Süreli Doğum Kontrolü

19 Mar, 2019 403

Düşükten sonra tekrar gebe kalmayı beklemeye karar verdiyseniz veya doktorunuz beklemenizi önerdiyse, yeni bir hamilelik için hazır olana kadar kısa süreli bir doğum kontrol şekli isteyebilirsiniz.

Seçenekleriniz

Bir düşük sonra hamile almak için mücadele

18 Mar, 2019 398

Bir kez bir düşük sonra tekrar denemek için karar verdik, tekrar hamile kadar sürer zaman çok yakında gebe sonunda bile, sonsuza kadar gibi hissedebilirsiniz. Hemen gebe olmayan çiftler Için beklemek dayanılmaz olabilir. Yine de, herhangi bir ay içinde hamile alma olasılığı sadece yaklaşık 30 için 40 yüzde, hatta sizin bereketli gün boyunca seks olsa da, mutlaka bir işaret bir şey yanlış olduğunu tekrar gebe zaman biraz alır olduğunu verilen.

Seçenekleriniz

Bir Düşükten Sonra Ne Kadar Hamile Kalabilirsiniz?

14 Mar, 2019 454

Düşük yaptıysanız ancak tekrar hamile kalmaya hazırsanız, tekrar denemeye karar verdiğiniz için tebrikler. Tekrar ne zaman hamile kalabileceğinizin cevabı değişir. Adetiniz, düşükten sonraki dört ila altı hafta içinde geri dönmelidir. Bundan sonra, kendinizi hemen bekliyor olabilirsiniz, belki de hamilelik kaybınızdan sonraki ilk adet döngüsünde. Ya da tekrar hamile kalmanın birkaç döngü aldığını görebilirsiniz.

Seçenekleriniz

Ektopik Bir Gebelik Kurtarılabilir mi?

13 Mar, 2019 387

Ektopik bir hamilelik (aynı zamanda tüple hamilelik olarak da bilinir) döllenmiş yumurtanın uterustan başka bir yere, en sık olarak fallop tüplerinde implante ettiği bir gebeliktir. Hamilelik ilerledikçe, gelişen fetus tüpün gerilmesine ve bazen de yırtılmasına neden olacak ve yaşamı tehdit edici iç kanamaya neden olacaktır. Ektopik bir gebeliğin ortaya çıktığı ender görülen ve iyi bilinen vakalar varken, bu tür gebeliklerin neredeyse evrensel olarak kabul edilemez olduğu düşünülmektedir.

Seçenekleriniz

Düşükten Sonra D&C Artıları ve Eksileri

13 Mar, 2019 404

Basit bir şekilde D & C olarak bilinen dilatasyon ve küretaj, bazen düşük veya kürtaj sonrası uterustan kalan dokuyu çıkarmak için kullanılan cerrahi bir prosedürdür. Uterus duvarının kaplamasını hafifçe kazıyan, küret adı verilen kaşık şeklindeki bir cihazın kullanımını içerir.

Seçenekleriniz

Düşük Yapmayı Yönetmek İçin Misoprostol İlacı

12 Mar, 2019 745

Cytotec (misoprostol), hCG sonuçları veya ultrason testleri ya kaçırılmış bir düşük veya yanmış ovum tanısını onayladığında düşüklüğü yönetmek için kullanılan bir ilaçtır. Doktorunuz size bu alternatifi bir dilatasyon ve kürtaj prosedürüne (D&C) veya düşük yapının doğal olarak başlaması için uzun süre beklemeye kadar verebilir.

Seçenekleriniz

Birinci Trimester Kaybından Sonra Doğal Düşük

12 Mar, 2019 407

Bir düşük tanıdan sonra, çoğu kadın düşük yönetimi ile ilgili üç karardan birini alır:

Seçenekleriniz

Doğal ve Tıbbi Düşük Seçenekleri

12 Mar, 2019 522

Hamileliğinizi kaybettiyseniz, doktorunuz size çeşitli düşük tedavileri önerebilir. Bu seçenekler arasında doğal bir düşüklüğü beklemek, D & C'ye sahip olmak veya kanamayı başlatmak için ilaç kullanmak yer alır.

Seçenekleriniz

Düşük Yapmayı Önlemek İçin Gebelikte Progesteron Tedavisi

12 Mar, 2019 415

Progesteron, insan vücudunda doğal olarak oluşan bir hormondur. Adet döngüsü sırasında, rahim içinde bir astar oluşturmak ve sürdürmek için yumurtlamadan sonra progesteron seviyeleri yükselir. Bu astar döllenmiş yumurtanın yerleştirileceği yerdir. Astar daha sonra büyümekte olan bebeği gebeliğin erken dönemlerinde besler. Yumurtalıklar, plasenta hamileliğin dokuzuncu veya onuncu haftasında bu işlevi üstlenene kadar ilk trimesterde progesteron üretecektir.