1. Anasayfa
 2. Seçenekleriniz

Bir düşük sonra hamile almak için mücadele

Bir düşük sonra hamile almak için mücadele
0

Bir kez bir düşük sonra tekrar denemek için karar verdik, tekrar hamile kadar sürer zaman çok yakında gebe sonunda bile, sonsuza kadar gibi hissedebilirsiniz. Hemen gebe olmayan çiftler Için beklemek dayanılmaz olabilir. Yine de, herhangi bir ay içinde hamile alma olasılığı sadece yaklaşık 30 için 40 yüzde, hatta sizin bereketli gün boyunca seks olsa da, mutlaka bir işaret bir şey yanlış olduğunu tekrar gebe zaman biraz alır olduğunu verilen.

Makalede Neler Var?

Eğer sorun hamile yaşıyorsanız ne yapmalı

Eğer herhangi bir başarı olmadan birkaç ay hamile almak için çalışıyorsunuz iseniz, bir fertilite uzmanı veya üreme endokrinolog ile konuşmak isteyebilirsiniz.

Geçerli yönergeler fertilite uzmanıyla konuşmanızı tavsiye eder:

 • 35 altında konum ve düzenli ilişki yumurtlama ile çakışmaya zamanlandı sonra bir yıl içinde gebe değil
 • Sen 35 üzerinde konum ve düzenli ilişki ile altı ay içinde yumurtlama ile çakışmaya zaman zaman gebe değil
 • İki ila üç ardışık düşükler vardı ve tekrarlayan düşükler bilinen nedenleri için test edilmedi

Eğer gebe değilseniz ve Eğer düzensiz menstrüel dönemleri varsa gibi, belirli bir endişe var Eğer erken doktor ile kontrol edebilirsiniz. Eğer o da size yanlış taşınan gebelik gebe uzun bir zaman aldı, o er yerine daha sonra bir fertilite uzmanı ile konuşmak mantıklı olabilir.

Hamile kalmayabilir neden bir dizi nedeni vardır. Bunlar şunlardır:

 • Eşiniz sperm ile ilgili sorunlar
 • Fallop tüplerinde bir tıkangıç
 • Endometriosis — kronik ağrıya ve infertiliteye neden olabilecek üreme durumu
 • Bir rahim anomali, bir bicornuate gibi-veya kalp şeklinde-rahim
 • Fertilizasyon ile ilgili genetik konular
 • Açıklanamayan infertilite-bilinen nedenleri olmadan infertilite

Hamile kalamıyorsanız, bir üreme endokrinolog veya infertilite bilgisi olan jinekolog bu sorunların teşhisi yardımcı olabilir.

Yumurtalı stimülasyon ve ıVF Ile Infertilite tedavisi

Genellikle, infertilite tedavisinde ilk adım, yumurtalıkların hormonları FSH ve koronik gonadotropin veya Clomid (Clomiphene sitrat) kullanarak uyarıdır. Bu prosedür, zamanlanmış insemination tarafından izlenir.

Yumurtalı stimülasyon en önemli etkisi birden fazla gebelik olduğunu. Özellikle, 2012 bir çalışmada, sırasıyla% 28,6 ve yumurtalı stimülasyon geçiren annelerin yüzde 9,3 ‘ si, ikiz ve yüksek sıralı gebeliklerin yaşandığı önerilmiştir. Oranları Clomid ile düşük, yüzde 10 şans başarılı bir gebelik ikiz ya da daha yüksek bir hamilelik olacak. Çoğul gebelik ile ilgili olabilir, ve şu anda, araştırmacılar çok yönlü gebeliği minimize ederken hamilelik oranlarını maksimize etmek için nasıl anlamaya çalışıyoruz.

Bazı kadınlar ovaryalı stimülasyon için yanıt vermez ve bu nedenle in vitro fertilizasyon (ıVF) için adaylardır. IVF Ile, bir yumurta ve sperm bir laboratuar çanak birleştirilir. Sonra, yaklaşık üç ila beş gün sonra gebe, döllenmiş yumurta rahim geri aktarılır.

Yardımcı üreme teknolojilerinin diğer biçimlerde olduğu gibi, IVF da çoğul gestations neden olabilir. Bir girişim çoğul gestations şansını frenlemek için, Amerikan Üreme Tıbbı toplumu, uygun prognoses ile 35 yaşından genç kadınlara transfer edilmelidir embriyo sayısı ile ilgili önerileri revize. Yeni öneriler sadece iki embriyo transfer embriyo sayısını sınırlamak.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir