Doğum Sırasında Ağrı kesici

Emek ve doğum sırasındaki ağrıdan endişe ediyorsanız, endişelerinizi ve rahatsızlığınızı hafifletmeye yardımcı olabilecek hem tıbbi hem de ilaçsız çözümleri kapsayan bu kaynakları inceleyin.

Doğum Sırasında Ağrı kesici

Çalışma Sırasında Sırt Ağrısının Nedenleri ve Tedavisi

14 Mar, 2020 368

Kadınların doğum sırasındaki yaşadıkları acıların çoğu, bebeği doğum kanalına indirgemeye yardımcı olan yoğun kasılmaların bir sonucu olarak uterusa odaklanır. Ancak, kadınların yaklaşık yüzde 25'inde sırt ağrısı da ortaya çıkabilir ve bazı durumlarda dayanılmaz hale gelebilir. "Geri emek" olarak adlandırılan nedenleri anlayarak, semptomları daha iyi yönetmek için adımlar atabilirsiniz.

Doğum Sırasında Ağrı kesici

Emek için Gülen Gazı Kullanma

19 Mar, 2019 399

Gaz ya da azot oksit, Amerika Birleşik Devletleri'nde, insanların doğumda ağrı kontrolüne yardım etmenin bir yolu olarak, epidural ya da intravenöz (IV) ilaçlar gibi geleneksel ağrı kesici yöntemlerden daha az yan etkiyle yeniden doğuran bir ağrı kesici yöntemdir. Demerol veya Stadol gibi. Diş hekimi sırasında sizi rahatlatmaya yardımcı olmak için kullanılan bir şey olarak gazın gülüşünü duymuş olabilirsiniz; bu aynı ilaçtır.

Doğum Sırasında Ağrı kesici

Işçilikten sonra epidural Iyileşme

18 Mar, 2019 300

Doğum sınıfı veya hastane dersleri, epidural anestezi hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Muhtemelen size riskleri ve faydaları hakkında her şeyi anlatacağım. Muhtemelen nasıl ve ne zaman yönetildiğini öğreneceksiniz. Hatta prosedür ya da prosedür hakkında bir anestezist konuşmak görebilirsiniz, ama şansı epidural yerleştirilir veya kısa bir süre sonra sona erecek sınıfta aldığınız bilgiler vardır. Birçok anne epidural prosedür ve Doğum sonrası etkileri hakkında sorular var. Işte bu soruların yanıtlarını bazıları.

Doğum Sırasında Ağrı kesici

Çalışma Sırasında Yürüyen Bir Epidural Olmak

14 Mar, 2019 338

Ağrı kesici, genellikle doğum sırasında, özellikle hamilelik veya doğum sırasında komplikasyonlar mevcutsa verilir. En sık görülen ağrı kesici formlardan biri, anestezinin doğrudan omuriliğin epiduralına (en dış kısım) içine uygulandığı epidural adı verilen bir işlemdir.

Doğum Sırasında Ağrı kesici

Epidural Çalışmıyorken Yardımcı Olabilecek 5 Şey

13 Mar, 2019 332

Epidural anestezi, doğum eyleminde sık görülen ve etkili bir ağrı kesici şeklidir. Bölgesel bir bloktur, yani vücudunuzun bir bölgesindeki hissi engeller, bu genellikle “meme uçlarınızdan kalçalarınıza” geçer. Epidural alan annelerin büyük çoğunluğu için, emekleri için ne kadar iyi bir rahatlama sağladıklarından memnunlar. Bazen, çeşitli nedenlerden dolayı, bir epidural size tam bir ağrı kesici kapsamı sağlamayabilir.

Doğum Sırasında Ağrı kesici

Spinal Baş Ağrısı

13 Mar, 2019 303

Bir bebek bekliyorsanız, ister vajinal bir doğum, ister sezaryen olsun, doğum yaparken epidural anestezi yapmak istersiniz Bu tür anestezi türleri çok güvenlidir – en sık görülen yan etki uyuşuklukta titriyor kapatır. Fakat çok nadiren bir epidural geçici fakat şiddetli baş ağrısına neden olabilir.

Doğum Sırasında Ağrı kesici

Emeğin Epidural'ından En İyi Şekilde Yararlanma

12 Mar, 2019 303

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kadınların yaklaşık% 70'i doğum sancılarının rahatlaması için bir epidural seçecek. Birçoğu tamamen tatmin olmuş olacak, aynı zamanda epiduraldan faydalanmayan kadınların bir kısmı da var. İşte epidural ile mümkün olan en iyi deneyimi elde etmek için bilmeniz gerekenler:

Doğum Sırasında Ağrı kesici

Epidural Olmama Sebepleri

12 Mar, 2019 333

Epidural anestezi, doğum ve doğum için en popüler tıbbi ağrı kesici ilaçtır. Birçok kadın doğumdan önce epidural kullanmaya karar verir ve doğum ve doğum için diğer ağrı kesici formlarına bile bakmaz. Bu mutlaka doğum ve doğum için akıllıca bir seçim değildir, çünkü bir epiduralın geleceğinde olmamanın birçok nedeni vardır. İşte epidural olmamanızın birkaç nedeni.

Doğum Sırasında Ağrı kesici

Farklı Konumları Kullanma İşçi Ağrısına Yardımcı Olur

12 Mar, 2019 309

1 Hastane Kaydı Sırasında Masada Çömelme Fotoğraf © Sara Corman Fotoğrafçılık Bu fotoğraf serisi tek bir emeğe ait. Fotoğraflar, harika,...