1. Anasayfa
  2. Doğum Sırasında Ağrı kesici

Emeğin Epidural'ından En İyi Şekilde Yararlanma

Emeğin Epidural'ından En İyi Şekilde Yararlanma
0

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kadınların yaklaşık% 70’i doğum sancılarının rahatlaması için bir epidural seçecek. Birçoğu tamamen tatmin olmuş olacak, aynı zamanda epiduraldan faydalanmayan kadınların bir kısmı da var. İşte epidural ile mümkün olan en iyi deneyimi elde etmek için bilmeniz gerekenler:

Makalede Neler Var?

1. Epidurals hakkında bilgi edinin

Bir epidural aldığınızda ne olacağını bilmek, işlemden daha az korkmanıza neden olur. Ayrıca anne ve bebeğin eklenmesi hakkında da bilgi sahibi olmalısınız, böylece bu beklenti ortaya çıktığında sizi korkutmaz. Bir fıstık topunu kullanmak gibi emeğinizin ilerlemesine yardımcı olmak için pozisyonları epidural ile nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz . Doğum sınıflarındaki epidurallar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

2. Gerçekçi Olun

Epidural, herkes için aynı rahatlamayı sağlayan bir ilaç değildir. Bazı kadınlar bacaklarında hiçbir şey hissetmediğini belirtirken, diğer kadınların kasılma hissi vardır ancak ağrı yoktur. Epidural ve nasıl çalıştığı kısmen vücudunuza, kullandığınız ilaçlara ve anestezistinizin tekniğine bağlı olacaktır. Ayrıca epiduralın iyi çalışmadığı küçük bir avuç kadın da var.

3. Rahatlamaya çalışın

Epidural’ı alırken rahatlamaya çalışın. Gergin veya korkuyorsanız, epiduralın sizin ve anestezist için daha zor bir deneyim haline gelmesine neden olabilir. İşlem hakkında bilgi sahibi olmak ve bir epidural alırken yanınızda kim kalabilir.

4. Hastanenizin Politikalarını Tanıyın

Her hastanenin bir epidural alabilmeniz, bir epiduraldan önce yapılması gereken işlemlerin (IV sıvılar, kan çalışması vb.) Ve bir epidural aldıktan hemen sonra ne yapılması gerektiği hakkında biraz farklı bir politikası vardır. Bunların işgücü sürprizlerini önlemek için ne olduğunu bilin. Ayrıca epidural yaptırmanın hastanede doğum sonrası bakımınızı nasıl değiştireceğini de sorabilirsiniz.

5. Epidural’ı Akıllıca Kullanın

Bir süredir bazı kadınlar itici fazı hissetmek için epidural’ı kapatmaya çalışıyorlardı. Epidural yerleştirildikten sonra ağrının önlenmesine yardımcı olmak için vücudun endorfinlerinin bozulması nedeniyle, onu kapatmak, vücuttakiler de dahil olmak üzere tüm ağrı kesmelerini ortadan kaldırarak annenin daha acı vermesini sağlar. Bu tavsiye edilmez.

6. Bir epidural ile nasıl itileceğini bilmek

Bir epiduralla zorlamak için en iyi uygulama, aşağı çalışmaktır. Bu, bebeğiniz pelvisinizde çok düşük olana kadar tamamen dilate olsanız bile, itmeyeceğiniz anlamına gelir. Bu sezaryen oranını düşürmeye yardımcı olabilir ve aynı zamanda sizi anne yorgunluğundan kurtarır. Vücudunuzun işi yapmasına izin verin, sonunda yardımcı olabilirsiniz. Doktorunuz veya hemşireniz size, ne zaman zorlayıcı bir dürtü hissetmediğiniz konusunda zorlamaya başlayacağınız konusunda tavsiyede bulunur.

7. Epiduralların Sınırları Var

Bir epidural fiziksel ağrınızı ortadan kaldırırken, bazı anneler ağrı gittikten sonra daha endişeli olduklarını fark eder. Görselleştirme ve rahatlama gibi bu endişeyi gidermek için sınıfta öğrendiğiniz şeyleri hala kullanabilirsiniz.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir