Emek ve Teslimat

Bebeğinizi nasıl doğuracağınızı seçmek ve işlerin umduğunuzdan daha farklı olması durumunda tüm olasılıkları bilmek, bebeğinizin doğum gününe daha güvenle yaklaşmanıza yardımcı olabilir.

Doğum Sırasında Ağrı kesici

Çalışma Sırasında Sırt Ağrısının Nedenleri ve Tedavisi

14 Mar, 2020 368

Kadınların doğum sırasındaki yaşadıkları acıların çoğu, bebeği doğum kanalına indirgemeye yardımcı olan yoğun kasılmaların bir sonucu olarak uterusa odaklanır. Ancak, kadınların yaklaşık yüzde 25'inde sırt ağrısı da ortaya çıkabilir ve bazı durumlarda dayanılmaz hale gelebilir. "Geri emek" olarak adlandırılan nedenleri anlayarak, semptomları daha iyi yönetmek için adımlar atabilirsiniz.

Cı-Bölümler

Bir Bölüm İçin Bir Doula Olmasının Yararları

19 Mar, 2019 368

Sadece ABD'de sezaryen ameliyatı oranı sadece yüzde 33'ün altında. Bu, her üç kadından birinin neredeyse büyük bir ameliyatla doğum yapacağı anlamına geliyor. Bu ameliyat önceden planlanmış olabilir veya emek sırasında ortaya çıkmış veya çıkmamış olarak yapılabilir. Mesele şu ki, profesyonel iş gücü bir doula yardımı olarak destekliyor mu?

Doğum Sırasında Ağrı kesici

Emek için Gülen Gazı Kullanma

19 Mar, 2019 399

Gaz ya da azot oksit, Amerika Birleşik Devletleri'nde, insanların doğumda ağrı kontrolüne yardım etmenin bir yolu olarak, epidural ya da intravenöz (IV) ilaçlar gibi geleneksel ağrı kesici yöntemlerden daha az yan etkiyle yeniden doğuran bir ağrı kesici yöntemdir. Demerol veya Stadol gibi. Diş hekimi sırasında sizi rahatlatmaya yardımcı olmak için kullanılan bir şey olarak gazın gülüşünü duymuş olabilirsiniz; bu aynı ilaçtır.

Emek ve Teslimat

Yeni Doğanların Doğum Sonrası İşlemleri

19 Mar, 2019 323

Yeni doğan bebeğiniz yeni geldi. Bu ilk, değerli, altın saat senin üstünde. Şimdi ne olacak Birçok uygulayıcı bebeği doğrudan karnınıza veya göğsünüze yerleştirmenizi sağlar. Bebeğinizin sıcak kalmasına yardımcı olmak için ikinize de sıcak havlu veya battaniye yerleştirilecektir. Bir çok hastanede ve doğum merkezlerinde ilk saatle sınırlı bir süre için bağlanma zamanı, ancak bölgeden yere ve isteğinize göre değişebilir. Siz ve bebeğiniz hazır olduğunuzda, evde doğanlar da dahil olmak üzere hemen hemen tüm bebekler için bazı standart testler yapılır.

Cı-Bölümler

Bir C-bölümü sırasında birisi benimle kalabilir mi?

18 Mar, 2019 387

Bir sezaryen veya c-bölümü cerrahi bir doğumdan ibaret. Bu, Doğum bir ameliyathane gerçekleşecek anlamına gelir. Genel olarak, konuklara bir ameliyat için izin verilmez, ancak Doğum bileşeni ile, bir ek Twist vardır.

Doğum Sırasında Ağrı kesici

Işçilikten sonra epidural Iyileşme

18 Mar, 2019 300

Doğum sınıfı veya hastane dersleri, epidural anestezi hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Muhtemelen size riskleri ve faydaları hakkında her şeyi anlatacağım. Muhtemelen nasıl ve ne zaman yönetildiğini öğreneceksiniz. Hatta prosedür ya da prosedür hakkında bir anestezist konuşmak görebilirsiniz, ama şansı epidural yerleştirilir veya kısa bir süre sonra sona erecek sınıfta aldığınız bilgiler vardır. Birçok anne epidural prosedür ve Doğum sonrası etkileri hakkında sorular var. Işte bu soruların yanıtlarını bazıları.

Emek ve Teslimat

Iş ve Doğum için görselleştirme teknikleri

18 Mar, 2019 375

Görselleştirme neredeyse herkes için büyük bir rahatlama tekniktir. Bu birçok durumda yapılabilir ve çok bireyselleştirilmiş olması büyük bir potansiyele sahip olsa bile bir şey birçok insan hakkında onlar gevşeme ya da Doğum için hazırlık bir Doğum sınıfında bir ders aldılar kadar duymuyorum.

Cı-Bölümler

Sezaryen Sonrası Doktor Ne Zaman Çağırılır?

14 Mar, 2019 353

Küçük olmasına rağmen, doğumdan sonra her zaman komplikasyon riski vardır. Bazıları önceden var olan koşullarla ilgili olabilir, bazıları ise teslimat sırasında ortaya çıkar.

Doğum Sırasında Ağrı kesici

Çalışma Sırasında Yürüyen Bir Epidural Olmak

14 Mar, 2019 338

Ağrı kesici, genellikle doğum sırasında, özellikle hamilelik veya doğum sırasında komplikasyonlar mevcutsa verilir. En sık görülen ağrı kesici formlardan biri, anestezinin doğrudan omuriliğin epiduralına (en dış kısım) içine uygulandığı epidural adı verilen bir işlemdir.

Emek ve Teslimat

İşçi Olmadığında Hastaneden Eve Gönderilmek

14 Mar, 2019 385

Ya arkadaşlarından ya da aileden ya da doğum sınıfında sahte işçilik duymuş olabilirsin. Yanlış emek terimi biraz yanlış bir addır, çünkü bu, birçok insana sahte emek yaşamanız durumunda duyduğunuz hislerin acı verici ve üretken olmadığını gösterir. İkisi de olabilir ve yine de hala emekçi değilsiniz.