Cı-Bölümler

Doğumların yaklaşık üçte biri C-bölümünden yapılır. Prosedürü tanımak için bu makaleleri kullanın, böylece yalnızca bir planlanmışsa değil, aniden bir tane isterse hazırsınız.

Cı-Bölümler

Bir Bölüm İçin Bir Doula Olmasının Yararları

19 Mar, 2019 401

Sadece ABD'de sezaryen ameliyatı oranı sadece yüzde 33'ün altında. Bu, her üç kadından birinin neredeyse büyük bir ameliyatla doğum yapacağı anlamına geliyor. Bu ameliyat önceden planlanmış olabilir veya emek sırasında ortaya çıkmış veya çıkmamış olarak yapılabilir. Mesele şu ki, profesyonel iş gücü bir doula yardımı olarak destekliyor mu?

Cı-Bölümler

Bir C-bölümü sırasında birisi benimle kalabilir mi?

18 Mar, 2019 412

Bir sezaryen veya c-bölümü cerrahi bir doğumdan ibaret. Bu, Doğum bir ameliyathane gerçekleşecek anlamına gelir. Genel olarak, konuklara bir ameliyat için izin verilmez, ancak Doğum bileşeni ile, bir ek Twist vardır.

Cı-Bölümler

Sezaryen Sonrası Doktor Ne Zaman Çağırılır?

14 Mar, 2019 393

Küçük olmasına rağmen, doğumdan sonra her zaman komplikasyon riski vardır. Bazıları önceden var olan koşullarla ilgili olabilir, bazıları ise teslimat sırasında ortaya çıkar.

Cı-Bölümler

Seçmeli Sezaryenlerde Kullanılan Anestezi Çeşitleri

13 Mar, 2019 492

Herhangi bir ameliyattan önce doğru miktarda ağrı kesilmesi konusunda endişelenmeniz normaldir. Bu ameliyat önceden planlanmış sezaryen gibi önceden planlandığında, size ağrı yönetimi konusunda her şeyin sizin için işe yarayıp yaramayacağı konusunda düşünmek ve endişelenmek için bolca zaman verir. İyi haber şu ki, bugün doğumlu insanlar için, hatta sezaryen programlı olanlar için kullanılabilecek birçok ağrı kesici türü var.

Cı-Bölümler

Sezaryen Bölümünün Planlanması

13 Mar, 2019 328

Gebelik problemleri, çoklu doğumlar ve doğum komplikasyonları dahil olmak üzere planlanmış sezaryen (c-bölüm) gerekmesinin birkaç nedeni vardır. Bir kesitin tıbbi nedenleri varsa, bunun için en iyi zamanı belirlemek için bazı faktörler göz önüne alınacaktır.

Cı-Bölümler

C Bölümünden Sonra Kurtarmaya Genel Bakış

12 Mar, 2019 385

Kadınların yaklaşık üçte biri sezaryen veya c bölümü ile doğum yapacak. Bebeğinizin doğumunun yanı sıra, aynı zamanda karın ameliyatı. Bu, vajinal doğum yapmış olmanızdan farklı bir iyileşme yaşayacağınız anlamına gelebilir. Ne bekleyeceğinizi bilerek ve uygun planlama yaparak, bu toparlanma sürecini çevreleyen stresi ve zorlanmayı hafifletebilirsiniz.

Cı-Bölümler

C-Bölüm İzleri Hakkında 10 Genel Soru

12 Mar, 2019 754

Sezaryen için bir kesi gerekir ve bu bir yara izi oluşturur. Tıbbi ekibiniz, komplikasyon risklerini azaltmak için iyileşme aşamalarında insizyonunuza nasıl bakmanız gerektiği konusunda talimatlar verecektir. Ne olacağını ve tahrişi önlemek için neler yapabileceğinizi öğrenin.

Cı-Bölümler

Sezaryen Adım Adım Prosedür

12 Mar, 2019 831

Sezaryen ameliyatı oranı, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm doğumların üçte biri kadardır. İşte bir bölüm bölüm doğum adım adım resim deneme.