1. Anasayfa
 2. Cı-Bölümler

Bir C-bölümü sırasında birisi benimle kalabilir mi?

Bir C-bölümü sırasında birisi benimle kalabilir mi?
0

Bir sezaryen veya c-bölümü cerrahi bir doğumdan ibaret. Bu, Doğum bir ameliyathane gerçekleşecek anlamına gelir. Genel olarak, konuklara bir ameliyat için izin verilmez, ancak Doğum bileşeni ile, bir ek Twist vardır.

Makalede Neler Var?

C-section misafirler ve hastane politikaları

Temel cevap, bir c-bölümü sırasında sizinle biri olabilir olup olmadığını hastane politikasına kadar olacaktır. Hastanelerin büyük çoğunluğu, seçtiğiniz bir kişinin doğumuna katılmasına izin verecektir. Bu kocanız ya da ortak, Doula, Büyükanne, arkadaş, vb olabilir. Ameliyathane çok temiz bir oda olması gerekiyordu ve alan sıkı olabilir. Oda cerrahiye yardımcı olacak insanlarla doludur, ve bu düşünebilir daha fazla insan olduğunu.

Odadaki bazı kişiler şunları içerir:

 • Sen
 • Doktorunuz
 • Yardımcı cerrah/ilk asistan
 • Hemşire Scrub
 • Anestezi
 • Sirkülasyon hemşire
 • Kreş hemşire

Sizinle biri olmak sakin kalmak ve Doğum odaklı yardımcı olur. Aynı zamanda başkalarının size, bu yüzden hamile insanlar genellikle ameliyat için onlarla gitmek için ortaklarını seçti, bu kişi olabilir ya da en rahatlatıcı olmayabilir de Doğum tanık olması önemlidir.

Birisi sizinle kalmak genellikle sadece bir epidural veya omurilik ve değil genel anestezi yaşıyorsanız izin verilir. Acil bir durumunuz varsa da izin verilmeyebilir. Doktorunuz, hemşiremiz veya hastane İdaresi size detayları verebilir veya birisi sizinle kalmak için izin verilmeyebilir. Ayrıca eğer emek oldum ya da bu zamanlanmış bir sezaryen ise bağlı olabilir.

Genellikle sizinle Doğum katılıyor olacak kişi size katılmadan önce birkaç dakika ameliyathane dışında salonda beklemek istenir. Onlar Scrubs veya giysilerini kapsayan özel bir takım giymek istenecektir. Bu bir şapka, Ayakkabı kapakları ve bir yüz maskesi içerir. Tüm bunlar ameliyat süresince sizin güvenliğiniz için. Bu süre boyunca, vücudunuzun draping dahil olmak üzere, Doğum için hazırlanmış olacak, oksijen vererek, ve genellikle genel olarak ameliyat için hazırlanıyor. Zaten emek bir epidural olsaydı, genellikle sürecin bu noktada bir spinal veya epidural verilecektir.

Bazı hastaneler bir kişi artı senin Doula izin verecektir. Ancak bu hastaneden hastaneye değişir ve bazen bile Doula bağlıdır. Eğer Doğum vermeden önce bir hastane turu almak zaman bir hastane politikaları hakkında sormak emin olun.

Kurtarma odasında konuklar

Birçok kez Eğer sadece ameliyathane bir kişi vardı bile, kurtarma odasında toplam iki kişi olması için izin olacaktır. Bu senin Doula veya diğer destekleyici kişi bebek tutarak ve sağ ayak emzirmeye alma ile yardımcı olmak için geri gelmek için harika bir zaman. Eğer ağrı olmamalıdır Iken, sadece ameliyat oldu ve kendinizi endişeli, titrek, vb duygu bulabilirsiniz Yani bu genel olarak ziyaretçiler için büyük bir zaman değildir eğilimindedir.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir