1. Anasayfa
  2. Doğum Sırasında Ağrı kesici

Işçilikten sonra epidural Iyileşme

Işçilikten sonra epidural Iyileşme
0

Doğum sınıfı veya hastane dersleri, epidural anestezi hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Muhtemelen size riskleri ve faydaları hakkında her şeyi anlatacağım. Muhtemelen nasıl ve ne zaman yönetildiğini öğreneceksiniz. Hatta prosedür ya da prosedür hakkında bir anestezist konuşmak görebilirsiniz, ama şansı epidural yerleştirilir veya kısa bir süre sonra sona erecek sınıfta aldığınız bilgiler vardır. Birçok anne epidural prosedür ve Doğum sonrası etkileri hakkında sorular var. Işte bu soruların yanıtlarını bazıları.

Makalede Neler Var?

Epidural kateter ne zaman kaldırılacaktır?

Genellikle epidural kateter Bebeğinizin doğumundan sonra bir veya iki saat kaldırılacaktır. Bu genellikle ağrılı değildir ama epidural kateter sırtından çekilir gibi garip hissedebilirsiniz. Birçok anneler epidural kateter kaldırılması daha acı olmak için tüm teyp kaldırılması rapor.

Eğer sevazin ameliyatı ile Doğum veriyorsanız, bazen epidural kateter ameliyattan sonra size ağrı kesici sağlamaya yardımcı olmak için birkaç saat içinde kalacaktır. Anestezist de epidural kateter kaldırıldıktan sonra bile ağrı kesici sağlamaya yardımcı olmak için epidural kateter içine Duramorph gibi ilaçlar yerleştirebilirsiniz. Bu ilaç tipik epidural ilaçlar neden olacak gibi uyuşturucu neden olmayacaktır.

Eğer bir tubal ligasyon yaşıyorsanız, sizin tüpler bağlı, Doğum yaptıktan sonra, epidural ameliyat sonrasına kadar yerinde kalacak. Epidural kateter anestezist veya hemşire tarafından kaldırılabilir.

Epidural gelen uyuşukluk ne kadar sürer

Birçok anneler onların ayak ve epidural ilaçlar durduruldu sahip saatler içinde hissi yavaş bir dönüş kıpırdatmak mümkün olduğunu rapor. Bir epidural sonra uyuşukluk miktarı Anne Anne değişir. Bu cevabın içine faktörüne ihtiyaç duyduğunuz şey, epidural ne tür-sürekli veya bolus olacaktır. Eğer sürekli akış epidural olsaydı, bir kez bu genellikle Doğum altı saat ile geri tam hissi olabilir kapatılır. Epidural bir bolus türü ilaç son doz verildiğinde bağlı olacaktır.

Bazı kadınlar bu dönemde veya sonra bacaklarında karıncalanma, sallayarak, uyuşukluk ve diğer duyumlar tecrübe. Bu mükemmel normal olabilir, ama hemşireye rapor gerekir.

Mesane kateter ne zaman kaldırılacaktır?

Mesane kateter bebeğin kafasının doğumundan hemen önce çıkarılacaktır. Eğer Doğum sonrası idrar sorunları varsa size başarılı bir şekilde kendi başına idrar yapabilirsiniz kadar size yardımcı olmak için mesane içine geri yerleştirilen kateter olması gerekebilir. Mesane boş kalması önemlidir. Bazı kadınlar bu konuda epidural ilaçlar ve uyuşturma nedeniyle daha fazla sorun var veya hasar Mesane kateter ile mesane yapıldı. Bu genellikle çok geçici.

Epidural kapalı giydikten sonra ne beklenir

Elbette! Ayrıca ilaçlar kapalı aşınma kez çok boğaz hissetmek bekleyebilirsiniz. Eğer doktor veya ebe en kısa sürede, tercihen epidural ilaçlar kapalı aşınma önce reçete var ilaçlar almaya başlamak için teşvik edilmelidir. Epidural ile, daha fazla acı daha Doğum sonrası yapabilir ek bir müdahale vardı muhtemeldir. Uyuşturucu olmayan ile başlayın ve eğer ağrı düzeyine yardımcı olup olmadığını görmek, daha sonra için “büyük silahlar” rezerv.

Alt vücudun sert veya boğaz olduğunu bulabilirsiniz. Bu sıklıkla kas sizin emek sırasında uzun bir süre için aynı konumda kalan sert olmasıdır. Bu durum, genellikle senin bacakların ve alt vücudun ilacın uyuşturuldum çünkü konum habersiz çünkü olur. Basit germe ve zaman genellikle bu değişiklik yardımcı olmak için gerekli olan tüm olacaktır. Ayrıca bunu hissetmek için yetersizlik nedeniyle ekstra ekspulsif çabaları nedeniyle hissedebilirsiniz.

Ayağa kalk ve en kısa sürede size vücudunuzun kontrolünü daha fazla hissetmek yardımcı olmak için yürüyebilirsiniz. Bu gerçekten vücudunuzun hakkında fiziksel ve duygusal duyguları değiştirmeye yardımcı olabilir. Bu da kurtarma hızlandırır.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir