1. Anasayfa
  2. Doğum Sırasında Ağrı kesici

Epidural Olmama Sebepleri

Epidural Olmama Sebepleri
0

Epidural anestezi, doğum ve doğum için en popüler tıbbi ağrı kesici ilaçtır. Birçok kadın doğumdan önce epidural kullanmaya karar verir ve doğum ve doğum için diğer ağrı kesici formlarına bile bakmaz. Bu mutlaka doğum ve doğum için akıllıca bir seçim değildir, çünkü bir epiduralın geleceğinde olmamanın birçok nedeni vardır. İşte epidural olmamanızın birkaç nedeni.

Makalede Neler Var?

Bazı İlaçlar Kullanıyorsunuz

Aldığınız ilaçlar epidural alma olasılığınızı etkileyebilir. En büyük suçlu, kan incelticidir.

Kan İşin Sadece Doğru Değil

Düşük trombosit sayınız veya bazen kan işinizle ilgili başka sorunlarınız varsa, epidural riskli yerleştirme daha riskli olabilir.

Doktor, Doğru Alanı Bulamıyor

Bazen, belinizin normal büyümesi, skolyoz da dahil olmak üzere kilo veya bel problemleriniz nedeniyle, anestezistin epidural boşluğu bulması imkansız olabilir. Bu nedenle skolyozlu epidural çalışmayabilir.

Ağır kanıyorsun

Çok ağır kanıyorsanız veya şokunuz varsa, güvenlik nedeniyle size bir epidural verilmez. Pek çok kadın epidural ile kan basıncını düşürme eğiliminde olduğu için, bu sorunların bazılarının kan basıncı düşmesiyle daha da tehlikeli hale gelebilir.

Sırtın Enfeksiyonu Var

Anestezi uzmanınızın, enfekte olmuş bir bölgeye epidural yerleştirmesi sizin yararınız değildir. Bu, enfeksiyonun omurgaya ve vücudunuzun diğer alanlarına yayılmasına neden olabilir ve potansiyel olarak büyük miktarda hasara neden olabilir.

Anestezi Uzmanı Yok

Hastanenizde yalnızca günün belirli saatlerinde veya haftanın günlerinde bir anestezi uzmanı olabilir. Ayrıca sadece iş ve doğum ünitesini değil, tüm hastaneyi kapsayan bir anestezi departmanınız olabilir.

İş Kısıtlamaları

Bazı hastaneler ne zaman epidural alabileceğinize kısıtlamalar getirecektir. Epidural verilmeden önce dört (4) santimetre gibi, doğum eyleminde belirli bir noktada olmanız gerekebilir. Diğer hastaneler, epiduralın, örneğin tam dilatasyona ulaştığınızda (10 santimetre) belirli bir iş noktasından sonra verilmemesi gerektiğine karar verebilir.

Doktor Epidural Hiçbir Şey Yapmazsa Ne Yapmalı?

Bir epiduralın emekçi geleceğinizde olmadığını önceden öğrenebilirsiniz. Bu olursa, emek için diğer ağrı kesici yöntemlere bakarak hazırlayabilirsiniz. İlaçlardan doğal ağrı kesici şekillerine kadar birçok farklı ağrı kesici türüne odaklanan iyi bir doğum sınıfı, doğum çantanızı, özellikle yapamayacağınız sürpriz vahiy için, emekle başa çıkmak için birçok araçla doldurmada en iyi seçenek olabilir epidural olması.

Emek almak için destek alın. Emek, ağrı kesici ilaçlar olsun veya olmasın zor bir iştir. Bir epidural tercih etseniz bile, bir doula kiralamayı düşünün. Profesyonel bir işçi asistanı, size ve eşinize rahatlama, konumlandırma, masaj vb. Gibi doğal ağrı kesici de dahil olmak üzere farklı ağrı kesici seçenekleri konusunda yardımcı olabilir. (TENS), IV ilaçlar vb.

Bu konular hakkında endişeleriniz varsa, doktorunuzla veya ebe ile korkularınız hakkında konuştuğunuzdan emin olun. Ayrıca bazı durumlarda hastaneyi gerçekten ziyaret etmek ve anesteziyoloji departmanına danışmak da mümkündür. Omurganızın fiziksel bir muayenesini yapabilir, tıbbi bir geçmişe vb. Girebilirler. Bu, epidurallar ve işçilikle ilgili sorularınızı cevaplamanıza yardımcı olabilir. Önceden haberdar olmak en iyi çözümdür.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir