1. Anasayfa
  2. Emek ve Teslimat

Iş ve Doğum için görselleştirme teknikleri

Iş ve Doğum için görselleştirme teknikleri
0

Görselleştirme neredeyse herkes için büyük bir rahatlama tekniktir. Bu birçok durumda yapılabilir ve çok bireyselleştirilmiş olması büyük bir potansiyele sahip olsa bile bir şey birçok insan hakkında onlar gevşeme ya da Doğum için hazırlık bir Doğum sınıfında bir ders aldılar kadar duymuyorum.

Biz görselleştirme hakkında konuşurken, çoğu insan ormanda yürüyüş veya dalgalar dinleme plajda döşeme senaryoları okuma gibi şeyler düşünmek için gidiyoruz. Bu bir görselleştirme alıştırması olabilir. Ancak, en iyi işler genellikle kişisel bir şeydir.

Makalede Neler Var?

Olumlu bir deneyim Reliving

Birçok kişi onlar bir tarih, bir tatil, ya da düğün gibi olumlu bir deneyim Reliving zevk söyle. Bu kişiselleştirilmiş yaklaşım tereddüt veya görselleştirme zor bulma insanlar için çok yararlı olabilir. Tek yapması gereken bir zihinsel görüntü için hayatında keyifli bir zaman görüntüleri yeniden oluşturmak için.

Bunu eşiniz tarafından olay yeniden söyleyerek yapabilirsiniz. Ortak aslında anne hatırlamak yardımcı olmak için tüm ayrıntıları eklemek emin olmalıdır. Bu, uygun yerlerde yerler, kokular, tatlar ve sesler gibi şeyler içerir. Tüm duyuları kullanmak önemlidir. Duyuların kullanımı ile deneyim aracılığıyla eşiniz alarak her şey hayata geri gelmek ve çok canlı bir sahne boya yardımcı olacaktır.

Ideal bir ortam oluşturma

Diğer insanlar can sıkıcı olmak ve onlar arzu bir sahne üretmek için görselleştirme kullanmak gerçek hayat kullanarak bulmak-Örneğin, onların ideal Doğum. Bu aslında Doğum sınıflarında kişisel bir favori tekniktir.

Rahatlatıcı bir konuma alarak başlayın. Sonra birkaç dakika gerginlik kontrol harcamak ve sonra anne bebeğin doğumunu yaşamak istiyorum gibi Doğum hikayesi anlatmaya başlar. Ortak hikaye anlatıyor ve hamile kişi bu hikayeyi işleme olarak, gerginlik veya stres için vücudunu gözlemlemek. Özel bir şey söylediği zaman gergin mi? Eğer üzerinde kontrol var bir şey eğer Doğum planı ya da eşiniz veya uygulayıcısı ile bir konuşma olarak ya ile başa çıkmak için bir sorun olarak saptayabilirsiniz.

Çalışma Iş Visualizing

İş içinde etkili bir şekilde görselleştirme kullanmak için başka bir yol vücudun içinde neler olduğunu bir resim çizmek yardımcı olmak için kullanmaktır. Vücutta neler olduğunu açıklamak ve bir gevşeme aracı olarak bu görüntüleri kullanarak da yararlıdır. Bazı kadınlar Için, o ne hissettiğini bilerek onun serviks açılışı olduğunu, ve ona bu sürecin bir görüntü vererek, ona dinlenmek ve emek ile başa çıkmasına yardımcı olabilir.

Genellikle görselleştirme açısından tartışılan bir süreç, serviks açılışını olduğunu. Rahim ağzı süreci ölçmek yardımcı olmak için işçilik sırasında izlenen bir şeydir. Ancak, bu iç ve zor zaman hamile ulaşmak için, sadece ne gibi görünüyor ve ne yaptığını hayal etmek zorunda. Bazen kadınlar gerçek bir serviks nasıl göründüğünü hayal etmek istiyorum. Bu bir gebelik kitabında veya bir Doğum sınıfında bir poster tıbbi çizimler olabilir.

Diğer anneler bir bebek, bir balıkçı yakalı gibi bir şey aşağı ve dışarı gelen bir görselleştirme kullanmak istiyorum. Bu etkin bir şekilde nasıl serviks açılır (genişletir) ve nasıl (effaces) incelir gösterebilir. Başka bir seçenek biraz daha soyut bir şey kullanmak olurdu, bir çiçek tomurcuk açılış gibi. Birisi küçük bir Rosebud bahsediyor ve yavaşça yaprakları izlerken sonunda açık kadar genişletmek duyar olabilir.

Bazı kadınlar bile tek, cansız bir nesne seçecektir. Bu bir fotoğraf, özel bir rahatlama kartı veya kağıt sağlam bir levha olabilir-ne olursa olsun çalışır.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir