1. Anasayfa
 2. Emek ve Teslimat

İşçi Olmadığında Hastaneden Eve Gönderilmek

İşçi Olmadığında Hastaneden Eve Gönderilmek
0

Ya arkadaşlarından ya da aileden ya da doğum sınıfında sahte işçilik duymuş olabilirsin. Yanlış emek terimi biraz yanlış bir addır, çünkü bu, birçok insana sahte emek yaşamanız durumunda duyduğunuz hislerin acı verici ve üretken olmadığını gösterir. İkisi de olabilir ve yine de hala emekçi değilsiniz.

Hamile olmak, özellikle hamileliğin sonunda, gerçekten size ağırlık verebilir (istenen herhangi bir ceza). Hamileliğin son birkaç haftasında, gerçekten rahatsız edici görünen ve hayatı bazı yönleriyle başa çıkmakta zorlaştıran işaret ve belirtiler var. En kötü şeylerden biri, bu semptomların emekle karıştırıldığı zamandır.

Makalede Neler Var?

İşçi Olmadığında Hastaneye Giderseniz

Hastaneye ya da doğum merkezine gelirseniz ve ne zaman çalıştığını, sadece eve gönderilmek üzere çalıştığını söylerseniz ne olacağını merak edebilirsiniz. İyi haber şu ki, hiç kimsenin size gülmediği veya fikrinizi kaybettiğinizi düşündüğü. Bu her zaman birçok aileye olur. Aynı zamanda sadece ilk kez annelerin başına gelebilecek bir şey değil.

Tipik olarak, doğum yerine geldiğinizde, hastaneye ya da doğum merkezine yerleştirme sürecinde size yardımcı olacak bir hemşire tarafından karşılanacaksınız. Bu sürecin bir parçası, eğer emeğin nerede olduğunu, emeğin neresinde olduğunu görmek. Bu bir izleme süresi anlamına gelebilir. Bu genellikle bebeğin kalp atış hızını, kasılma düzeninizi, kasılmalarınızın yoğunluğunu ve rahim ağzınızın bu kasılmalara nasıl tepki gösterdiğini izlemeyi içerir.

Birçok hastanede bu işlem triyaj alanında tamamlanır. Bu, çoğu hastanede perdelerle ayrılmış yatakları olan veya iş ve doğum yerinin yakınındaki çok küçük odalarda bulunan ayrı bir alandır. Genelde kısa bir fetal izleme süresi alırsınız ve bazı sorular sorulur. O zaman rahim ağzını kontrol ettirirsin. Rahim ağzınız altı santimetreden daha genişse veya suyunuz kırılırsa veya doktorunuz veya ebeniz tarafından belirlenen özel durumlarınız varsa kabul edilebilir.

Neden Çok Yakında Gitmek Sorun mu?

Hastaneye gelirseniz bebeğinizin daha erken yaşta olacağını sık sık düşünüyoruz. Bu her zaman böyle değildir. Aynı zamanda, hastanedeyken sadece emek almayı beklemek de, hamile kadınlar için, özellikle düşük riskli hamilelik yaşayanlar için en iyi fikir değildir.

Araştırmalar, birileri hastaneye kabul edildiğinde, çok erken doğumlarda, aslında emeğin doğal olarak toplanmasını beklemek için eve gitmiş olduklarından daha fazla risk ve daha fazla müdahale edebileceğini göstermektedir. Buna güzel bir örnek, erken doğum sırasında hastanede göründüğünüz zamandır. Seçimleriniz eve gidip beklemek veya hastanede kalmak ve Pitocin’i kullanmak ya da emeği hızlandırmak için yapay olarak suyunuzu kırmak. Bu son iki şey, emeğinizdeki ve bebeğinizdeki komplikasyon potansiyelini artırabilir.

Erken Emekte Olmak, Yanlış Emekçi Olmak

Erken emeğe karşı, sahte emeğe karşı dinamiği de denklemde rol oynar. Amerikan Kadın Doğum ve Jinekologlar Koleji (ACOG) ve Anne Fetal Tıp Derneği (SMFM) gibi tıbbi kuruluşlardan yapılan ortak bir açıklamada, potansiyel artmış riskleri önlemek için serviksin en az altı santimetre dilate oluncaya kadar aktif işçiliğin tanımlanmaması gerektiği belirtildi Ebeveyn ve bebek için, bazı hastaneler hala bu kılavuza uymuyor. Bu kılavuzların kullanılması, birincil veya ilk kez sezaryen doğum oranını düşürmenin güvenli ve etkili bir yolu olarak gösterilmiştir.

Eğer serviksinizi yaklaşık bir saat içinde değiştiren kasılmalar olmasaydı, bu yanlış bir emeğe yol açardı – rahim ağzınız değişmiyor ve emek içinde değilsiniz. Eğer rahim ağzınız değişiyorsa, ancak henüz altı santim genişlemiş olmasanız, bu erken emek olarak bilinir. Erken emek, en iyi şekilde evinizin rahatlığından yönetilir.

Hastaneden Çıkarken Ne Olur

Hastaneden ayrıldığınızda ne zaman döneceğinizi bilmeniz için neye bakmanız gerektiği konusunda talimatlar verilecektir. Birçok ebeveynin gelip bebeklerini almak için bir süre beklemek için eve geri gönderildiğini anlamak önemlidir. Bu duygusal olarak boşalabilir ve hatta biraz utanç verici olabilir. Bu, birçok ailenin, hastalarını hastaneye gidene kadar hastaneye gideceği konusunda uyarılmayı beklemeyi seçmelerinin nedenlerinden biridir.

Ayrıca, uyumanıza yardımcı olmak veya belirtilerinizi sakinleştirmek için size ilaç verilebilir. Ayrıca dinlenmenize yardımcı olmak için alabileceğiniz reçetesiz ilaçlar hakkında talimatlar da verilebilir. Belirtileri nasıl yöneteceğiniz size söylenmediyse, tavsiye almayı unutmayın.

Hastane Gezilerini En Aza İndirme Yolları

Hiç kimse, emeğin veya emeğin erken doğum döneminde hastaneden eve gönderilmenizi istemez. Hastaneye ya da doğum yerine gitmeye karar verdiğinizde bebeğinizin doğumuna kadar kalacağınızı garantilemek için yapabileceğiniz bazı şeyler var.

1. Bir Doula Kiralama: Doula, doğum tarihine, erken doğum ve doğum ve doğum sonrası döneme kadar geçen aylarda sizi ve ailenizi desteklemek için eğitilmiş bir kişidir. Bu, gerçek emek veya sahte emek olup olmadığını belirlemenize yardımcı olur. Bu bile bir doula’nın evinize gelmesini ve zamanın sizinle birlikte bazı kasılmalar yapmasını içerebilir. Ayrıca, uygulayıcınızı ne zaman arayacağınız veya hastaneye ne zaman dönebileceğiniz konusunda sizi yönlendirmeye yardımcı olabilirler.

2. Bir Doğum Sınıfı Alın: Bir doğum sınıfı, gerçek emeğin ne olduğunu ve sadece gebeliğin sonunun ne olduğunu öğrenmenin harika bir yoludur. Bu, sadece ne zaman kasılma ya da emek kasılmalarınız olduğunu söylemeyi öğrenmeyi içerir. İyi bir doğum sınıfı, bölgenizde hangi hastane politikalarının olduğunu bilmenize yardımcı olacak, böylece bebeğinizin doğması için gereken zamanı geldiğinde bu bilgilerle hazırlanabilirsiniz. Ayrıca hem hamileliğinizin sonunda hem de doğumda rahat etmenize yardımcı olacak çeşitli başa çıkma önlemlerini öğreneceksiniz. Bu, erken doğumda evde daha uzun süre kalmanıza yardımcı olur ve Lamaze Uluslararası Doğum Sınıflarının, doğum başlamadan önce hastaneye gelme gibi, seçmeli iş indüksiyonundan kaçınmanıza yardımcı olduğu gösterilmiştir.

3. Zaman Kasılmaları: Zaman kasılmaları kulağa oldukça kolay geliyor, ancak şahsen en iyi öğretildiği bir hile var. Kasılma zamanlaması için bir uygulama iyidir, ancak kasılmaların yoğunluğunu ölçmenize yardımcı olacak bir insanın yerini almaz. Kasılmalara zamanlamadan çok daha fazlası olan bir nüans vardır.

İşçiliği Taklit Eden Geç Gebelik Belirtileri

Bu hamilelik semptomlarından bazıları bekleniyor. Hamileliğin son haftalarında çok fazla sırt ağrısı hissettiğinizi ve sırt ağrıları geçirdiğinizi fark edebilirsiniz. Bu genellikle taşıdığınız ağırlığın ve zayıf duruşun bir kombinasyonundan kaynaklanır. Bunu gelişmiş duruş ve masajla tedavi etmek faydalıdır. Ayrıca, pelvik tilt gibi masaj ve özel egzersizler için bazı faydalar vardır.

Braxton-Hicks Kasılmaları da emekçi olduğunuzu düşünmenize neden olabilir. Bu kasılmalar gerçek kasılmalardır. Bu uygulama kasılmaları arasındaki fark, rahim ağzını değiştirmemeleridir. Bu değişen serviks, emeğin tanımıdır.

Doğum Yerinize Ne Zaman Dönülmeli?

Bir noktada, aslında doğum yerine geri dönmen gerekecek. Ne zaman olduğunu belirlemenin en iyi yolu, doğum belirtilerinizin ne zaman arttığı, kasılmalarınızın daha güçlü, daha uzun ve birbirine yakın olduğu veya doktorunuz veya ebeniz tarafından belirlenen başka bazı kriterleri karşıladığınızdır. Gibi işaretler için izlemek isteyeceksiniz:

 • Vajinanızdan sıvı sızıntısı
 • Vajinal kanama
 • Azalan fetal hareketler
 • Ateş
 • Giderek daha güçlü, daha uzun ve birbirine yakınlaşan kasılmalar
 • Uygulayıcınızın vücudunuzda aramanızı istediği diğer işaretler

Bu işaretleri gördüğünüzde hastaneye ya da doğum yerine geri dönün. Bu, hastaneden ayrılmanızdan birkaç saat sonra olabilir veya günler veya haftalar olabilir. Doğrusu, kimse tam olarak ne zaman olacağını size söyleyemez.

Ayrıca, hastaneye gitmeyi geciktirmek ve emek alacağınızı öğrenene kadar triyajda oturmak için mesai saatleri boyunca hızlı bir kontrol için doktorunuzu veya ebenizi görmek için gelmeyi isteyebilirsiniz. Birçok uygulayıcı açık ve personel varsa bu hizmeti sunar.

Bir kez daha hastanede, bir kez daha triyaj sürecinden geçeceksin. Emekli olduğun tespit edilirse, emekle kabul edileceksin ve bebeğini almaya devam et. Unutmayın, emek, her insan için biraz farklı adımlarda ve yollarda aşamalardan geçen bir süreçtir. Hatta aynı kişiyle hamileliği hamileliğe bile çevirebilir. Takımındaki herkes senin ve bebeğin için en iyisini istiyor, bu yüzden birlikte çalış ve stres atma!

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir